Avalon » Serie komiksowe » Penance: Relentless » Penance: Relentless #4

Penance: Relentless #4

Penance: Relentless #4

Part 4

Postacie
Zapowiedź

Robbie Baldwin kontynuuje swoją podróż, w końcu trafiając do Latverii, przed oblicze Victora von Dooma! Co takiego ukrywa Doom, że Penance zrobiłby wszystko aby to dostać... i co zrobi, gdy już to dostanie?

Cytat

Richards: "We can't be responsible for the actions of every single one of our citizens!"

Doom: "And yet like a typical American you hold others to that standard. You cast your expansionist net even wider and wonder why the fish struggle when you pull them in."

Streszczenie

Osborn i członkowie Fantastic Four obrzucają się nieufnymi spojrzeniami, czekając na wezwanie do gabinetu Starka. Gdy wchodzą, ten od razu prosi o bilans strat, więc Richards pociesza go stwierdzeniem, że nie jest tak źle, jak mogło być, gdyby Baldwin zrobił to, o co go podejrzewali. Susan jednak przypomina, że to nie koniec, bo jeśli Penance dotrze do Latverii, trudno przewidzieć, co tam zrobi i jak na to zareaguje Doom. Rozsądnym posunięciem byłoby skontaktować się z nim i ostrzec, aby nie potraktował tego ataku jako wypowiedzenia wojny. Stark zwraca się do Osborna z pytaniem, co może zrobić Baldwin, a gdy ten stwierdza, że dziwnie się czuje, przyznaje, że podał mu serum prawdy, by niczego nie ukrywał. Norman grozi, że go zabije, ale pod naciskami zaczyna w końcu opowiadać o możliwościach pojazdu, który ukradł Penance, jednak o zdolnościach jego samego niewiele może powiedzieć i nie jest w stanie ocenić ewentualnych szkód. Stark każe mu zgadywać, więc stwierdza, że na oko jednorazowa eksplozja może być sześćset razy silniejsza niż w Stamford. W tej sytuacji, Tony zgadza się na wysłanie ostrzeżenia, jednak w tej samej chwili, technik informuje, że Penance próbuje się z nimi skontaktować. Po otwarciu łącza, Baldwin oświadcza, że przez cały czas dawał im znaki, ale nikt nie zwracał na nie uwagi, po czym rzuca kilka przykładów. Jeden z numerów naprowadza Reeda na liczbę atomową azotu, dzięki czemu zgaduje, że Robbiemu chodzi o Nitro. Stark próbuje odwieść go od tego zamiaru krzykiem i groźbami, obawiając się, że może wywołać wojnę, ale Richards uważa, że chłopak próbuje im coś więcej powiedzieć i chce z nim porozmawiać. Po kłótni z Tonym, dostaje pięć minut, po których padnie rozkaz zestrzelenia Falcona. Penance jednak nie przejmuje się tym, bo przeczytał całą dokumentację i wie, że tylko jeden pojazd jest w stanie zestrzelić jego wehikuł, ale i tak nie dotrze na czas. Susan próbuje go przekonać, że wszyscy martwią się o niego, ale on powtarza tylko, że udało mu się zlokalizować główne więzienie Latverii i więźnia, którego szukał. Ignoruje wzmianki o zasadach dyplomacji i ekstradycji oświadczając, że liczy się tylko sześćset dwanaście ofiar Stamford, które zamierza pomścić, po czym rozłącza się, bo właśnie dotarł na miejsce.

Po wylądowaniu na dziedzińcu twierdzy, przechodzi przez wewnętrzną bramę i trafia na oddział żołnierzy, którzy ostrzegają go, że naruszył suwerenność Latverii i odpowie za to, jeśli się nie podda. On również odpowiada ostrzeżeniem i żąda wydania Nitro w ciągu czternastu minut. Żołnierze odpowiadają ogniem.

Tymczasem, Richards próbuje przekonać Dooma, że USA nie mają nic wspólnego z tym incydentem, ale on uważa, że celowo wysłali szpiega i próbują się z tego wykpić. Czyni kilka uwag o inwazyjnych zapędach Ameryki, którym Reed stanowczo zaprzecza, a następnie oświadcza, że po stokroć odpłaci się za każdą szkodę wyrządzoną swojemu krajowi atakiem na terytorium USA.

Penance bez problemu zdziesiątkował całą załogę twierdzy, a w końcu staje na głównym dziedzińcu i oświadcza, że nie jest najeźdźcą i nie obchodzą go sprawy polityczne, a jedynie zemsta na konkretnym człowieku. W tym momencie, w bramie pojawia się Doom i pyta, co będzie, jeśli odmówi wydania więźnia. Baldwin stwierdza, że w takim razie zniszczy cały kraj, a gdy jego rozmówca wyraża wątpliwości, mówi o tajnym satelicie CIA, który został stworzony w tym właśnie celu. Po namyśle, Doom składa mu propozycję: aby uniknąć dalszych zniszczeń w kraju, stoczą pojedynek jeden na jednego i jeśli Penance wygra, dostanie Nitro, lecz jeśli przegra - zginie. Baldwin zgadza się, więc Doom ostrzega pozostałych przy życiu żołnierzy, by nie próbowali się wtrącać, ale zanim dokończy zdanie, otrzymuje pierwszy cios w plecy. Podnosi się jednak i otrzepuje z pyłu, po czym odpowiada uderzeniem całej swojej mocy, które wbija jego przeciwnika w głąb twierdzy, ale jednocześnie sprawia, że eksploduje on energią, która rani Dooma. Nie wierząc w to, co się stało, rusza na poszukiwanie oponenta, a w tym czasie otrzymuje od swoich ludzi potwierdzenie istnienia wspomnianego satelity. Po chwili dopada Penance'a i obezwładnia go, jednak ten nie przestaje emanować energią nawet w żelaznym uścisku i sprawia, że cały kraj traci zasilanie, zaś energię wykorzystuje do przeciążenia eksperymentalnego reaktora w budynku. Technicy kontaktują się z Doomem, by poinformować o tym i ostrzec, że jeśli reaktor zostanie uszkodzony, Ameryka dowie się o ich próbach budowy arsenału jądrowego i będzie miała pretekst do ataku. Doom rozważa wszystkie opcje, po czym puszcza przeciwnika oświadczając, że z łatwością mógł go zabić, ale wybrał kapitulację. Łapiąc oddech, Baldwin mówi, że nie obchodzą go strategiczne plany Dooma i jego polityka, a jedynie zemsta. Nieoczekiwanie, Doom wyciąga do niego rękę i stwierdza, że podziwia jego determinację oraz sposób, w jaki chce uczcić ofiary Nitro, a potem dodaje, że może zostać w Latverii, bo z pewnością nie będzie mile widziany w Ameryce. Baldwin nie jest jednak zainteresowany niczym, oprócz Nitro.

Wkrótce, cela Nitro zostaje otwarta, a on sam wychodzi w ciemność, zastanawiając się, co oznacza wyjący alarm i brak żołnierzy. Za jego plecami pojawia się Penance, recytując numer, który utknął mu w głowie i zdejmując hełm przed najważniejszą konfrontacją.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Penance: Relentless #4 Penance: Relentless #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.