Avalon » Serie komiksowe » New Avengers: The Reunion » New Avengers: The Reunion #4

New Avengers: The Reunion #4

New Avengers: The Reunion #4

"The Avenger Who Came In From The Cold"

Postacie
Zapowiedź

W końcówce Pojednania odkryjemy sekrety, spadną, dosłownie, bomby, a emocjonalna decyzja na zawsze zmieni życie Ronina i Mockingbird.

Cytat

Rappaccini: "You know, I tried to avoid physically confronting you. I mean, really? Aren't we above catfighting?"

Morse: "This isn't a catfight. This is me kicking your ass."

Streszczenie

Monica Rappaccini kpiąco przeprasza Mockingbird za przypadkową śmierć jej męża, a gdy ta oświadcza, że się myli pyta, czy to znaczy, że nie są już małżeństwem, czy że nie chce dopuścić do siebie myśli, że została całkiem sama. Ręce Bobbi drżą, ale nie naciska spustu. Monica kontynuuje mówiąc, że przestudiowała jej życiorys i wie o niej wszystko. Przypomina o tym, że porzuciła karierę naukową w dziedzinie biologii, by zostać tajną agentką i stwierdza, że mają wiele wspólnego. Morse zaprzecza i opuszcza broń, a Rappaccini zbliża się i wyjawia, że prawdziwym celem całej tej operacji było zwabienie jej tutaj, by mogła zaoferować jej miejsce w AIM i możliwość robienia tego, w czym była najlepsza. Gdy jednak próbuje odebrać jej broń, Bobbi oświadcza, że nic o niej nie wie i łamie jej nos uderzeniem z główki. Następnie wyjmuje zza podwiązki swoje pałki i rzuca w przeciwniczkę, ale ta teleportuje się za jej plecy i atakuje z zaskoczenia. Gdy Mockingbird próbuje kontrować, Rappaccini znów teleportuje się i z zaskoczenia uderza ją kolanem. Czując, że ma przewagę, zaczyna rozwodzić się nad tym, że jej przeciwniczka nie ma w życiu niczego, czego mogłaby się trzymać i równie dobrze mogłaby wrócić do świata Skrullów. Bobbi atakuje ponownie, ale tym razem przewiduje, gdzie teleportuje się Monica i atakuje ją w tym miejscu, gdy tylko się pojawia, ogłuszając pałką. W tym momencie pojawiają się dwaj agenci AIM, a gdy Mockingbird zajmuje się nimi, Rappaccini znika. Bobbi rusza w kierunku, skąd dochodzą wołania o pomoc.

Tymczasem, kilka poziomów niżej, Clint wygrzebuje się z gruzowiska. Znalazłszy latarkę w zegarku orientuje się, gdzie jest, a przy tym zauważa też bombę przyczepioną do sklepienia tunelu. Rusza drogą, którą wskazuje biegnący od ładunku kabel i dociera do wyjścia z kanału, które znajduje się poza twierdzą. Przy okazji odkrywa, że cały teren został otoczony przez policję.

Bobbi odnajduje doktora Minera i innych naukowców. Przeprowadza ich do głównej sali i wskazuje drogę do wyjścia, podczas gdy sama zamierza zająć się bombą. Nagle, ognista strzała przelatuje przez całą salę, uruchamiając spryskiwacze przeciwpożarowe. Clint wchodzi do środka, niosąc łuk w jednej ręce i jej wypakowany bronią płaszcz w drugiej. Zaskoczonej jego widokiem Bobbi wyjaśnia, że przeżył dzięki temu, że zamek ma wiele poziomów. Nie ma jednak czasu na szczegóły, bo zostają otoczeni przez agentów AIM, a stojąca na ich czele Monica Rappaccini rozkazuje zabić intruzów. Podczas bijatyki Clint mówi, że znalazł bombę biologiczną ukrytą pod sceną. Udało mu się przeciąć kable łączące ją z innymi ładunkami, ale główny rdzeń jest nadal aktywny i grzeje się, dlatego uruchomił spryskiwacze, żeby spowolnić proces. Bobbi zauważa, że Monica przedostała się na scenę i próbuje ręcznie uruchomić bombę, więc radzi Bartonowi, żeby zniszczył jej pas teleportacyjny, a później unieszkodliwił bombę strzałą z ciekłym azotem, którą ma ukrytą w płaszczu. Clint trafia w pas Rappaccini dokładnie w momencie, gdy ta uruchamia go, by uciec z budynku, przez co zostaje porażona prądem i zostaje przeniesiona w nieznane. Pozbawieni przywódczyni agenci przestają być wyzwaniem zwłaszcza, że Mockingbird jest dla nich bezlitosna i eliminuje jednego po drugim. Po kilku minutach bomba staje się ich jedynym problemem. Na zegarze zostało nieco ponad siedem minut, ale temperatura rdzenia wzrosła za bardzo, by użyć strzały z ciekłym azotem. Ponieważ nie mają pomysłu, jak ją rozbroić, Clint proponuje, by zdetonowali bombę i skupili się na zatrzymaniu toksyn, zanim skażą rezerwy wodne miasta. Na szczęście ona świetnie zna się na biologii, a on liznął nieco inżynierii chemicznej, pracując z najtęższymi mózgami na świecie, więc wspólnie opracowują plan: płyn ze spryskiwaczy wzbogacony borem, ciekły azot i katalizator z jednej ze strzał powinny zamrozić toksyny zaraz po eksplozji. Użyte jednocześnie do rozsadzenia zbiornika sprawiają, że tryskający płyn zmienia się w kryształ, przypominający sztuczny diament. Gdy Bobbi stwierdza, że jest piękny, Clint podkreśla, że zrobili to razem.

Jakiś czas później uwolnieni naukowcy zostają odtransportowani na lotnisko, skąd zostaną rozwiezieni do swoich krajów. Doktor Miner zamierza jednak zostać, by zbadać strukturę kryształu, który stworzyli. Tym samym samolotem mają zostać przewiezieni schwytani agenci AIM, ale Clint i Bobbi wątpią, by w obecnej sytuacji była to dobra wiadomość. Przed wejściem do odrzutowca, ona wręcza mu teczkę z dokumentami mówiąc, że to jej dossier i z niego dowie się wszystkiego, co chciał wiedzieć.

Kilka godzin później prywatny samolot Randa ląduje w Los Angeles, w pobliżu dawnej rezydencji West Coast Avengers. Teraz jest ona ruiną, ale Clint twierdzi, że w każdej chwili mogą ją odbudować, jeśli ona tego chce. Bobbi odpowiada, że nie ma powrotu do przeszłości, tak samo jak oni nie mogą wrócić do tego, co było między nimi, więc chciałaby się zająć tym, co jest ważne tu i teraz. Clint przyznaje jej rację, ale zauważa, że nie muszą do niczego wracać - oboje dostali drugą szansę, więc mogą zacząć od nowa, a po tym, że włączyła go do swojej WCA wnioskuje, że mimo wszystko chce, by byli razem. Ona stwierdza, że nawet jeśli znów ucieknie, on zawsze ją znajdzie. Clint potwierdza i zbliża się, a po chwili wahania całują się. Oboje dochodzą do wniosku, że było to pozytywne doznanie i czują się z tym dobrze, więc spontanicznie zaczynają rozmawiać o tym, czy powinni zacząć chodzić ze sobą, bo w końcu nigdy tego nie robili. Ona podkreśla, że nie chce brać ślubu po dziewięciu dniach, jak poprzednio. On zauważa, że w ciągu dziewięciu dni mogą znów zginąć i wrócić do życia, ale zawsze się znajdą.

Dziewięć dni później zamiast na ślubnym kobiercu znajdują się w śmigłowcu gdzieś nad małym kraikiem w Europie Wschodniej. Mockingbird powtarza plan akcji obalenia lokalnego handlarza bronią. Ronin przerywa, by spytać, czy po akcji będzie miała ochotę na kolację, a ona się zgadza. Po tych słowach wyskakują z helikoptera. Razem, ramię w ramię. Szczęśliwi.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Avengers: The Reunion #4 New Avengers: The Reunion #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.