Avalon » Serie komiksowe » Midnight Sons Unlimited » Midnight Sons Unlimited #4

Midnight Sons Unlimited #4

Midnight Sons Unlimited #4

"Siege of Darkness" - part 17 - "Moral Courage"

Postacie
Cytat

Metarchus (zmieniając postać): "I-I've got all of history's creatures… to draw on… in my defence!"

Morbius (wgryzając się w nią): "They all taste the same to me!"

Streszczenie

W dawnych wiekach Midnight Sons zwalczali ciemność ciemnością. Dziś ich następcy stają do walki z Zarathosem i Fallen. Przewagę zapewnia im Strange, wzywając armię szkieletów. Wrogowie uciekają, a bohaterowie postanawiają się przegrupować w Nightclub. Ale wpierw muszą zgładzić szkielety oraz odesłać Sama i Stacy do New Yorku. Strange i Caretaker zauważyli, że w czasie walki u ich towarzyszy pojawił się symbol starego zakonu.

Zarathos wysyła Fallen, aby odnaleźli Blood imieniem Foundry. Gdy odchodzą, zastanawia się, czy po to powrócił, gdy nagle czuje wielki ból. Uznaje to za znak, że takie myśli szkodzą.

Nightclub. Embyrre radzi bohaterom znaleźć Foundry.

Przybici Sam i Stacy ucinają sobie rozmowę w barze.

Midnight Sons znajdują Foundry w opuszczonej świątyni Azteków. Kobieta uważa, że ściągną tu Zarathosa, mordercę jej syna. Wyjawia, że używa on Fallen jako baterii. Połączenie to można przerwać tylko zabijając ich mieczem Justicarem. Ale wpierw trzeba go schłodzić, zabijając ją. Tymczasem kryjówkę Foundry odnajdują Fallen. Strange teleportuje siebie, Blaze'a i Vengeance'a do kryjówki Zarathosa, a reszta walczy z nimi, ale przegrywa. Foundry poświęca się i z pomocą miecza Blade uwalnia towarzyszy i zabija Fallen. Trzej bohaterowie atakują Zarathosa, ale okazuje się, że demon wciąż jest tak samo silny. Gdy wieść ta dociera do reszty, Morbius udaje się do Nightclub. Mówi Embyrre, że Zarathos czerpie z niej energię i muszą ją zabić. Kobieta nie zgadza się na to i zaczyna walczyć z nim. Raydar przechodzi przez portal i atakuje demona, ale zostaje zabity. Jego śmierć i słowa Morbiusa sprawiają, że Embyrre dokonuje samospalenia. Osłabiony demon zostaje zaatakowany przez wszystkich Midnight Sons. Nagle znów czuje ból - to Ghost Rider rani go od środka. Blaze i Vengeance przytrzymują go, a Blade przebija Justicarem. Demon wybucha i zamienia się w kamień, zostawiając resztki zbroi Dana. Posąg trafia na szczyt mauzoleum w Cypress Hills. W środku Caretaker mówi, że jeżeli przyłożą ręce do symbolu, który jest na fragmencie zbroi Dana, wypali się na nich i objawi, gdy znów będą potrzebni. Wszyscy robią to, poza Frankiem, któremu nie pozwalają na to. Caretaker rzeźbi tę scenę na ścianie jaskini.

Koło posągu Zarathosa pojawia się Lilith. Mówi, że urodzi jego dziecko i rozpływa się.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Midnight Sons Unlimited #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.