Avalon » Serie komiksowe » Marvel Zombies 3 » Marvel Zombies 3 #4

Marvel Zombies 3 #4

Postacie
Zapowiedź

Machine Man uwięziony jest w świecie Zombie, a uniwersum 616 stoi na progu zagłady. Czy Jocasta pomoże uratować świat przed inwazją potworów?

Cytat

Machine Man: "Greetings, rotting fleshy ones. Ihave been programmed to eviscerate you repulsive squishy organic bit and chew gum. And I hate gum."

Streszczenie

Zombieverse. Grupa zombie pod wodzą Jackala schodzi do metra, gdzie odczołgał się uszkodzony Machine Man. Obserwujący to Black Bolt w długiej przemowie wyjaśnia Kingpinowi, że los robota ani go ziębi, ani parzy. Fisk cieszy się, że rozkład odebrał Boltowi zdolności, przez które nie mógł mówić, po czym każe mu się zamknąć.

Ziemia 616. Portal i Jocasta pojawiają się w Hollow. Robotka idzie zanieść próbki krwi Morbiusowi, uprzednio żądając, aby Charles załatwił Aaronowi pośmiertne odznaczenie i pogrzeb ze wszystkimi honorami. Kiedy dociera do laboratorium, zastaje tam jednak zombie Morbiusa pożerającego ludzi. W tym samym czasie umarlaki atakują Charlesa, który stawia dzielny opór i każe Jocaście natychmiast udać się do centrum teleportacyjnego i bronić go za wszelką cenę - nie mogą pozwolić, aby te potwory uciekły z bazy. Po drodze Jocasta odkrywa, że zombie pożarły lub zainfekowały również przybyszy z innych wymiarów przetrzymywanych przez A.R.M.O.R., takich jak Captain Mexica. Udaje jej się dostać do centrum, ale okazuje się, że jakieś trupy już go użyły. Blokuje drzwi przed zombie, gdy nagle znów pojawia się halucynacja Wasp, dokuczająca jej, że jest tylko zimnym i nieczułym robotem, który nie potrafi nic poza wykonywaniem rozkazów i nigdy nie będzie człowiekiem. Nagle do drzwi zaczyna dobijać się dwoje ocalałych agentów. Jocasta nie wie, co robić.

Zombieverse. Truposze znajdują to, co zostało z Machine Mana i śmieją się, że za to, co im zrobił, będą torturować go przez wieczność. Nagle okazuje się jednak, że to tylko hologram, a Aaron, cały i zdrowy, zwabił ich w pułapkę. Spopiela umarlaki miotaczem ognia, a gdy do metra wpadają superszybkie zombie, zabija je pułapką z metalowych linek. Potem pojawia się zombie Lockjaw, ale Aaron powala go i trzymając mechaniczną ręką jak smyczą zmusza, aby zabrał go do domu.

Świat 616. Jocasta ma dosyć gadania Wasp i po prostu rozgniata ja jak muchę, po czym wpuszcza dwójkę ludzi i dzielnie stawia czoła nacierającym zombie. W innym miejscu z portalu wychodzi Aaron i zaczyna masakrować truposze. Skończywszy, daje Lockjawowi nagrodę - mózg, do którego włożył granat, który zabija psa. Nagle od tyłu atakuje go zombie Morbius i zaczyna okładać, krzycząc, że jest Vambie - wampirem zombie. Zostaje jednak przebity gałęzią drzewa przez tutejszego Morbiusa. Śmieje się, że to nie działa na niego, bo jest żywym wampirem, ale okazuje się, że się myli - po przemianie w zombie nie różni się już niczym od zwykłego wampira i rozpada się. Po nim pojawia się zombie Captain Mexica, ale Aaron go zabija, chwaląc się, czego dziś dokonał. Portal dołącza do Aarona i Morbiusa, wyjaśniając, że sytuacja jest już opanowana i każąc Michaelowi zabrać się za pracę nad szczepionką. Pojawia się Jocasta, szczęśliwa, że Aaron żyje. Stack sugeruje, że mogliby to uczcić w jakimś spokojnym kącie. Jocasta żartuje, że najpierw musi ją zabrać na obiad i całuje go.

Zombievesre. Black Bolt obserwuje wydarzenia przez okno międzywymiarowe Strange'a, zły, że Machine Man zabił większość ich armii, w tym Jackala i zniszczył jego technologię klonowania. Stephen próbuje coś wyczarować, ale pamięta tylko, jak zesłać mannę z nieba. Bolt pyta Fiska co dalej, ale ten jest zajęty - właśnie zjada swoją żonę.

Portal ma rozkazy odesłać Aarona i Jocastę do S.H.I.E.L.D., ale dla A.R.M.O.R. to jeszcze nie koniec - nieokreślona liczba zombie uciekła przez teleporter, wklepując losowe koordynaty. Muszą je znaleźć i zabić. Morbius zgłasza się na ochotnika do tego zadania. Zebrał już nawet zespół - za nim pojawiają się Jennifer Kale, Daimon Hellstorm, Werewolf by Night i Man-Thing. Michael prezentuje szefowi nowych Midnight Sons.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Marvel Zombies 3 #4 Marvel Zombies 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.