Avalon » Serie komiksowe » Last Defenders » Last Defenders #4

Last Defenders #4

Last Defenders #4

"What Means Everything"

Postacie
Zapowiedź

Nighthawk i jego najemni Defenders stają twarzą w twarz z Tonym Starkiem i Henrym Gyrichem. I no cóż, nie bez powodu komiks nosi tytuł Ostatni Defenders. Czy uda im się jeszcze podnieść z kolan, gdy tajemniczy Yandroth wykona swój ruch? I co w tym wszystkim będą robić Krang oraz Son of Satan?

Cytat

Nighthawk: "Thing is, some of us don't wear masks to hide... some of us wear them to be free."

Streszczenie

Gdzieś na Oceanie Atlantyckim, na platformie wiertniczej, w pomieszczeniu pod pokładem. Uważający się za największego bohatera i lidera Atlantydy Warlord Krang przybył, aby zabić zdrajcę podwodnego królestwa - Meranno. Przy okazji zgładził również ludzi z Brand Corporation, którzy razem z U-Manem chcieli zacząć nielegalne wydobycie ropy, nie bacząc na zanieczyszczenie oceanu. Krang już miał dobić ciężko rannego Meranno, kiedy na to wszystko wpadł Nighthawk i powstrzymał go. Richmond nie chce, aby ktokolwiek więcej stracił życie. Ale chyba nie ma pojęcia, co wyprawiają jego najemni Defenders walczący na górnym pokładzie. Ci w ogóle nie przejmują się życiem swoich przeciwników. Nagle sufit się zawala i do pomieszczenia wpadają Paladin oraz Junta walczący z jednym z robotów Quintronic Men. U-Man wykorzystuje powstałe zamieszanie i ucieka. Chwilę później odchodzi również i Krang, rozwścieczony swym niepowodzeniem. Defenders zostali sami i z łatwością pokonali resztkę przeciwników. Platforma została opanowana. Wtedy nagle pojawiły się oddziały S.H.I.E.L.D. oraz Sentry, Wasp i Wonder Man. To oni mieli zająć się tą misją i są wyraźnie niezadowoleni z obecności Defenders i rozgardiaszu, jaki zastali na miejscu, nie wspominając już o dużej ilości trupów. Tymczasem Paladin, Atlas oraz Junta żegnają się z Nighthawkiem. Zrobili to, co do nich należało i za co im zapłacono. Jakieś dłuższe członkostwo w Defenders ich nie interesuje.

Później, w Helicarrierze S.H.I.E.L.D.. Nighthawk za swoje wybryki i samowolne zwerbowanie drużyny został wezwany na dywanik. Stark w towarzystwie Gyricha nie pozostawili na nim suchej nitki. I tak od słowa do słowa, aż w końcu Richmond dostał zakaz używania swojej mocy oraz superbohaterskiej tożsamości. Wściekły Nighthawk rzucił im pod nogi swoją maskę oraz pelerynę i wyszedł mówiąc, że zatracili oni trzeźwość oceny sytuacji, a Inicjatywa pod ich rządami zmierza w złym kierunku.

Chinatown. Son of Satan pojawił się w sypialni swojej byłej żony, Hellcat. Sam nie wie, po co i czego się spodziewał po ich spotkaniu. Hellcat natomiast nie jest mu w stanie wybaczyć wszystkich traumatycznych przeżyć, jakich w przeszłości doznała przez niego i posyła go do wszystkich diabłów. Według niej Hellstrom powinien szukać odkupienia za wszystko, czego dokonał, ale już nie u byłej żony.

Szpital S.H.I.E.L.D.. Nighthawk wpadł zobaczyć, jak czuje się Joaquin Pennysworth. J.C. Pennysworth, były pracownik Richmonda i zarazem ojciec Joaquina, niegdyś był jednym z Supreme Serpent. Z tego powodu Nighthawk tak się przejmuje losem młodzieńca i rozumie, dlaczego ten był gotów poświęcić wszystko w walce z Sons of the Serpent. Jednak Joaquin nie może sobie wybaczyć tego, że jego cały oddział zginął, dlatego wypisał się on z S.H.I.E.L.D. i już nie będzie czynnym agentem, a zadowoli się pracą za biurkiem.

Manhattan, siedziby Brand Corporation. Yandroth przechadza się po jednym z gabinetów i zdradza Recorderowi, że to on zainspirował zarząd tej korporacji do rozpoczęcia nielegalnego wydobycia. Wszyscy są pionkami w jego grze i wszystko idzie zgodnie z planem.

Park Avenue. Kyle Richmond wraca do swojego apartamentu. Od dziś jest już tylko zwykłym cywilem. Przechadza się nerwowo po pustym mieszkaniu i właściwie nie wie, co ze sobą zrobić. W końcu patrzy na jedno ze zdjęć, na którym są uwiecznieni starzy Defenders, i wpada w szał. W przypływie złości zaczął rozwalać wszystko, co wpadło mu w ręce, aż opadł bez sił na kolana. Wtedy nagle przed nim otworzył się wielki ognisty portal, z którego na demonicznym rydwanie wyjechał Son of Satan mówiąc, iż obydwaj muszą porozmawiać o Defenders.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Last Defenders #4 Last Defenders #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.