Avalon » Serie komiksowe » Heroic Age: Prince Of Power » Heroic Age: Prince Of Power #4

Heroic Age: Prince Of Power #4

Postacie
Zapowiedź

Wszystko do tego zmierzało. Vali Halfing z Pantheonu oraz Amadeus Cho, nowy Prince of Power, zetrą się w brutalnym pojedynku o prawo do bycia bogiem! I nieważne kto wygra, potężny Thor i tak będzie miał obiekcje. Bo jeśli zwycięży Pantheon, to wyrżną oni całe Council of Godheads i zostaną jedynymi panami boskiego wymiaru. A jeśli wygra Amadeus, to wykorzysta całą moc do odnalezienia i ożywienia... A to niespodzianka.

Streszczenie

Delphyne wspina się przez wentylację na dach. Jednocześnie rozmawia przez radio z Atheną. Wychodzi na jaw, że bogini zainstalowała podsłuch w celi amazonki i wie o wszystkim, z czego zwierzał się jej Amadeus. Kiedy dociera na dach, szuka wejścia do szybu, który zaprowadzi ją do komnaty z ogniem Prometeusza. Kiedy ponownie go rozpali, bogowie odzyskają młodość. Gorgon napomina boginię, aby nią nie manipulowała. Amadeus jej uległ i skończyło się to śmiercią najważniejszej dla niego osoby. Athena poprawia ją, że najważniejsza dla niego jest amazonka. Nagle Delphyne zostaje trafiona energetyczną strzałą. Atalanta wzywa ją do poddania się.

Amadeus i Thor przenoszą się do wymiaru bóstw indyjskich. Tam znajdują Valiego stojącego na skale otoczonej przez morze mleka. Wezwane przez niego demony owinęły wokół skały olbrzymiego węża i teraz przy jego pomocy obracają skałę. Dzięki temu dostaną się do mitycznego kielicha, który jest ostatnim składnikiem potrzebnym do przygotowania eliksiru. Amadeus chce od razu ruszyć do walki. Powstrzymuje go jednak Thor. Odinson przemyślał całą sytuację i zmienił zdanie. Młody chłopak przypomina mu Lokiego. Ma wspaniały umysł, ale też ciągłą chęć sprawdzania samego siebie. Nie liczą się straty i krzywdy, liczy się tylko wyzwanie. Teraz za namową Cho ma pokonać syna jego brata. Postanawia to przerwać. Hercules jest wielkim herosem i sam z pewnością odnajdzie drogę do domu. Thor wzywa moc błyskawicy, którą razi młodzieńca. Ten jednak ją absorbuje i zwraca właścicielowi. Odinson pada nieprzytomny na ziemię. Teraz Amadeus może stanąć do pojedynku z Valim. Agamemnon ma energetyczny miecz i nie zamierza się poddać. Dzięki mocy zdobytej dzięki księdze Thota czuje się niezwyciężony.

Na dachu Olympus Group Delphyne i Atalanta toczą swój pojedynek. Amazonka jest jednak słabsza i po jednym z kopniaków omal nie spada z dachu. Ratuje się, łapiąc w ostatniej chwili drewnianej kładki. Wisi na niej jedną ręką i jest zdana na łaskę swojej przeciwniczki. Ta proponuje jej porzucenie bogów i przyłączenie się do Pantheonu. Dadzą jej cel i powód do życia. Gorgon przypomina sobie o swoim chłopaku i postanawia działać. Przeskakuje za swoją przeciwniczkę, skacze go góry i swoimi pistoletami rozwala pomost. Przeciwniczka spada, a ona łapie się krawędzi dachu przy pomocy swoich włosów. Ona ma już powód do życia.

Vali powala swojego przeciwnika na ziemię. Demonom udaje się odsłonić kielich. Agamemnon jest tak pewny siebie, że idzie po nowy artefakt, zostawiając swoje poprzednie zdobycze koło Amadeusa. Dodatkowo otwiera portal, przez który przejdą jego ludzie. Zajmą się oni młodym bohaterem, a on sam przygotuje eliksir. Nagle przez portal przelatuje energetyczna strzała i trafia Valiego. To Delphyne. Korzystając z tego zamieszania Amadeus teleportuje się i zdobywa kielich. Agamemnon wysyła na nich swoje demony. Amazonka bierze na siebie zastępy przeciwników, a Cho ma szybko przygotować magiczny napój. Gorgon jest szybka, ale przeciwników jest zbyt dużo. Na szczęście młody bohater kończy eliksir i wypija go. Energia, która z niego emanuje, niszczy wszystkie demony. Święcący, niebieski, goły i wieloręki nowy bóg rozumie teraz cały Wszechświat. Używa swej mocy, aby przywrócić wszystko na swoje miejsce. Thor zostaje przeniesiony do Asgardu. Złodziej zwoju Thota – Vali – zostaje przeniesiony do Duat, gdzie czeka na niego Sekhmet. Ogień Prometeusza wraca na Olimp, dzięki czemu bogowie odzyskują młodość. Teraz Cho wie, że Continuum® nie zostało zniszczone. Zniknął tylko portal do niego prowadzący. Teraz otwiera go ponownie, a Hercules może wrócić. Jednocześnie młody heros wie, że nie jest godny nowej mocy. Przekazuje ją swojemu przyjacielowi, czyniąc go bogiem bogów. Herc czuje, jak moc go wypełnia. Od razu wyczuwa zbliżającego się Chaos Kinga, więc teleportuje się, aby zebrać herosów potrzebnych do obrony Ziemi.

Autor: Spell

Galeria numeru

Heroic Age: Prince Of Power #4 Heroic Age: Prince Of Power #4 Heroic Age: Prince Of Power #4 Heroic Age: Prince Of Power #4 Heroic Age: Prince Of Power #4 Heroic Age: Prince Of Power #4 Heroic Age: Prince Of Power #4 Heroic Age: Prince Of Power #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.