Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Force vol. 2 » Fantastic Force vol. 2 #4

Fantastic Force vol. 2 #4

Postacie
Zapowiedź

The Hysteries uwalniają swą całą moc przeciw Fantastic Force i gdy ci już myślą, że zrozumieli, o co chodzi w superbohaterstwie, uswiadamiają sobie, że muszą wejść na następny poziom. Kosmita Lightwave musi odkryć swą ludzką stronę, a Banner Jr. robi kolejny krok w mutacji gamma. Jednak ich superheroizm nie przychodzi łatwo… Nawet kiedy uda im się odeprzeć The Hysteries, ich zwolennik ma następną kartę w rękawie. Jak stworzona przez ludzi planeta może równać się z mocą całej organicznej planety? Powitajmy: Ego the Living Planet!

Cytat

Gaea: "We are one. You belong in my womb."

Streszczenie

Psionics ratuje ludzi przed atakiem Ego, czyli żywej planety, wściekłej za złe traktowanie jego siostry, Gaei. Tymczasem Banner Jr. wraz ze szkieletem Logana wyruszają pojazdem Richardsa do roku 2609, by powstrzymać tamtejsze uosobienie Ziemi. Po ich odlocie Psionics i Natalie stwierdzają, że do pokonania Ego mogą użyć Alexa, który obecnie stracił osobowość. Po chwili podchodzi do nich jeden z żeńskich robotów, Nothingale 51 i pyta o Alexa, gdyż chciałaby mu się zrewanżować za "godowy moduł". Dziewczyny są zszokowane. Wraz z modułem, potomek Ultrona dostaje z powrotem osobowość. Tłumaczy się od razu z "romansu" z Nothingale, lecz Natalie jest bardzo zła.

W przyszłości, Robert i Logan odszukują w zdewastowanym sanktuarium Doktora Strange'a książkę, dzięki której wywołają Gaeę. Ta jednak pojawia i bez tego. Banner tłumaczy się i oświadcza, iż ludzkość nie wróci już na tę planetę.

Z powrotem na Nu-World. Ego zalewa planetę deszczem zawierającym zarodniki jakichś kreatur. Istota musi zostać wyeliminowana, zanim urodzą się stwory. Alex, Natalie i Psionics teleportują się w jej pobliże, by to zrobić. Robot bez wahania wyrusza w ryzykowną podróż w głąb żywej planety.

Rok 2609. Banner płacze nad jakby martwym szkieletem przybranego ojca i po chwili zamienia się w zielonego giganta. Także Wolverine ożywa i ugadza szponami Gaeę.

Na Nu-World stwory wykluły się, więc pozostało bardzo mało czasu. Alex leci coraz dalej w głąb Ego, podczas gdy Natalie znajduje myśli Lightwave’a. Ten, uwięziony w środku planety, chce tylko pożegnać się z córką. Psionics nie ma jednak na to ochoty i wpada na pomysł, by Natalie telepatycznie uaktywniła w niej „berserker rage”, czyli odpaliła jej moce na maksa. To powoduje zakłócenie pola magnetycznego Ego i przez to istota dostaje potężnego udaru. Alex i Lightwave mogą wracać.

Przyszłość. Logan cały się już zregenerował, lecz Gaea jest umierająca. Bogini każe wracać bohater obojgu na Nu-World, lecz Wolverine postanawia zostać. Spróbuje oddać jakoś Gaei swoją zdolność odnawiania się. Banner Jr. żegna się z przybranym ojcem i wraca do przeszłości.

Nu-orlWorld. Fantastic Force spotykają się z Tedem i Alyssą. Alex poprzez wycieczkę w głąb Ego stracił rysy twarzy, lecz Natalie, która już nie jest na niego zła, nie przeszkadza to. Po krótkiej wymianie zdań drużyna odlatuje.

Tymczasem w roku 2609, Logan dał Gaei swój healing factor i prawdopodobnie uratował ten świat poprzez... poczęcie z nią dziecka.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Fantastic Force vol. 2 #4 Fantastic Force vol. 2 #4 Fantastic Force vol. 2 #4 Fantastic Force vol. 2 #4 Fantastic Force vol. 2 #4 Fantastic Force vol. 2 #4 Fantastic Force vol. 2 #4 Fantastic Force vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.