Avalon » Serie komiksowe » Factor X » Factor X #4

Factor X #4

Postacie
Cytat

Havok: "Find Cyclops and bring me his head!"

Streszczenie

Havok rozkazuje Elite Mutant Force, w tym świeżo promowanemu rodzeństwu Guthrie, aby zabili więźniów. Nie podoba się to Beastowi, który straci w ten sposób materiał genetyczny, ani też Jessiemu i Terry'emu, którym nie uśmiecha się masakrowanie bezbronnych. Dochodzi do kłótni pomiędzy Guthrie i Bedlamami, Havok rozkazuje jednak wszystkim wypełnić rozkaz Apocalypse'a. Chwilę później dowiaduje się, iż do twierdzy wdarł się Nate Grey [patrz X-Man #4], dokonujący zniszczeń wraz z Jean i Scottem. Wściekły nakazuje wszystkim polowanie na Cyclopsa.

Tymczasem po spotkaniu z X-Manem, Jean i Scott czują pomiędzy sobą dziwną więź i zdają sobie sprawę, iż w innym świecie sprawy dla nich mogłyby wyglądać zupełnie inaczej. Wówczas odnajdują ich bracia Bedlam, którzy niespodziewanie przechodzą na ich stronę, mając dość Alexa i ostatniego rozkazu Apocalypse'a. Bedlamowie ruszają do walki z rodzeństwem Guthrie, podczas gdy Scott i Jean postanawiają uwolnić więźniów.

Do Heaven przybywają oddziały Apocalypse'a aby zamknąć klub, a jego właściciela aresztować pod zarzutem zdrady. Angel, nie mając już nic do stracenia, otwiera do nich ogień, po czym ucieka tajnym przejściem, które wcześniej sobie przygotował.

W twierdzy bracia Bedlam pokonują Cannonballa i Amazon, podczas gdy Scott i Jean docierają do Brain Trustu, który stara się ich powstrzymać. Jean, tak jak uczył ją Logan, pomimo psychicznego bólu daje z siebie wszystko i mózgi giną w skutek telepatycznej eksplozji. Pojawiają się bracia Bedlam, którym Cyclops nakazuje wyłączyć główny generator.

Alex przesłuchuje Scarlett, dowiaduje się iż złamał jedno z podstawowych praw Apocalypse'a, bowiem dziewczyna jest z nim w ciąży. Wówczas gasną światła.

Scott i Jean zaczynają uwalniać więźniów, których, po odcięciu zasilania i zniszczeniu Brain Trustu blokującego myślenie, nic nie zatrzyma.

W laboratoriach McCoya na wolność wydostały się również wszystkie jego zezwierzęcone twory, które postanawiają zabić swego stwórcę. Ten zaczyna z nimi walczyć, zdając sobie sprawę iż należy zniknąć, aby kontynuować eksperymenty gdzie indziej. Tymczasem Jean i Scotta atakuje Havok. Po starciu z Brain Trustem Jean nie może użyć telepatii, jednak głównym celem Alexa jest jego brat. Havok wykrzykując, iż nie pozwoli mu zrujnować swej szansy awansu atakuje Cyclopsa falami plazmy, na co ten odpowiada promieniem optycznym. Moce obu neutralizują w dość wybuchowy sposób. Alex postanawia zabić brata gołymi rękami, jednak Scott uderza go jako pierwszy, powalając go przy tym na ziemię. Nie zamierza zabijać własnego brata pomimo okazji i wraz z Jean uciekają. Za nimi ruszają uwolnieni z twierdzy więźniowie, powtarzając tak jak Jean, iż wierzą w Scotta Summersa. Wśród płomieni wilk Beasta - Lupine - budzi Alexa, który postanawia dopaść swego brata za wszelką cenę.

Autor: Prelate Kumos

Galeria numeru

Factor X #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.