Avalon » Serie komiksowe » Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural » Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #4

Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #4

Postacie
Zapowiedź

Nightmare zapanował nad światem. Do tego ma armię złożoną z najpotężniejszych istot nadnaturalnych na Ziemi. Negując poświęcenie byłego Najwyższego Maga, Jericho Drumm otwiera zamknięte od dawna wrota do Bondyè, aby poprosić Loa Voodoo o pomoc. Jednak to, co znajdzie w tym dziwnym miejscu, może równoczesnie zniszczyć świat!

Cytat

Daniel Drumm: "There is a reason you were chosen to be Houngan Supreme. A reason you were chosen as Sorcerer Supreme. (...) For once in your life have faith that even if you cannot see the greatness inside you... Powerful things in this universe can!"

Streszczenie

Nowy Jork. Daniel Drumm, nadal w ciele Daimona Hellstorma, ucieka przed goniącą go armią nadnaturalnych istot kontrolowanych przez Nightmare'a. Ukrywa się przed nimi w jednym z zaułków, tam znajduje go jednak Doctor Voodoo. Jericho rzuca bratem na stos gruzów, wbijając go na wystające zeń ostre fragmenty. Żąda informacji na temat miejsca ukrycia Kuli Agamotto i Księgi Vishanti, Daniel wykorzystuje jednak wściekłość i dezorientację brata, by go opętać. I choć nie może przejąć kontroli nad jego ciałem, zamierza uwolnić jego umysł.

Drumm przenosi się pamięcią w przeszłość, do dnia, gdy wrócił na Haiti, by pomóc swemu umierającemu bratu. Daniel tłumaczy mu, że Damballah, zły szaman, rzucił na niego klątwę pożerającą jego ciało. Jericho domyśla się, że chodzi o raka i próbuje przekonać brata, że powinien udać się z nim do Stanów, gdzie byłby w stanie go wyleczyć. Dan odpiera jednak, że jego leki nie pomogą przeciw gniciu duszy, a gdy Jericho stwierdza, że to tylko przesądy, jego brat przypomina, że uciekł z domu właśnie z powodu wiary w przesądy – w klątwę, którą rzucił na niego starzec z pociągu. Wtedy ich ciotka, Matilda [bez papilotów – przyp. S_O] informuje, że przybył Damballah. Stojący na ulicy szaman ogłasza, że Drummowi nie będzie dane zobaczyć Bondyè i wbija nóż w laleczkę przedstawiającą Brothera Voodoo. Daniel prosi, by brat udał się do puszczy i odnalazł Papę Jambo, a także, by przestał uciekać przed swą klątwą, po czym krzycząc, umiera. Wtedy przed Jericho zjawiają się starzec i Nightmare, ogłaszając, że od początku taki był plan Drumma – sprawić, by cały świat zaznał cierpienia, które przeżywał. Jericho, przybierając teraźniejszą formę, zgadza się, pytając, czemu klątwa miałaby dotykać tylko jego, wtedy jednak duch Daniela przekonuje go, że klątwa jest nierzeczywista, a on sam pozwolił jej istnieć i czerpać z jego pokładów energii magicznej. Zapewnia, że choć brat sam w siebie nie wierzy, to wierzą w niego potężne istoty, które wybrały go na Houngana i Sorcerera Supreme. Częściowo wyrwawszy Jericho spod kontroli Nightmare'a, Daniel każe mu spojrzeć w Oko Agamotto, by oczyścić się całkowicie. Doctor Voodoo robi to, a po chwili znów jest całym sobą. Postanawia usłuchać wcześniejszej rady brata i wezwać do pomocy Loa – muszą otworzyć bramę do Bondyè. Teleportuje siebie i Daniela na miejsce, nadal strzeżone przez spetryfikowanych Legbę i Makeema, otwiera gigantyczne drzwi i przechodzi przez nie.

Magik informuje Nightmare'a, że Drumm wyzwolił się spod ich kontroli i ukrył się w innym wymiarze. Książę koszmarów uznaje to za zwycięstwo, Illyana przypomina mu jednak, że nadal nie wiedzą, gdzie ukryte zostały Kula Agamotto i Księga Vishanti i sugeruje, że mogą one znajdować się w rękach ich wroga. Nightmare postanawia spytać go o to osobiście i poprzez Wróżebny Głaz pyta Dooma, czy wie, gdzie może znaleźć artefakty. Victor jednak nie zamierza współpracować i informuje, że tylko dzięki niemu demon może się cieszyć swym częściowym zwycięstwem. Jak bowiem wyjaśnia, odcinając Latverię od reszty świata polem materii rzeczywistej, ocalił ostatnich ludzi, którzy mogą śnić, tym samym pozwalając Nightmare'owi na dalsze istnienie. Gdyby jednak pozwolił mu na zdobycie jego królestwa, zniknąłby nie tylko on, lecz także całe stworzenie – rzeczywiste i nierzeczywiste znalazłoby się w równowadze, co doprowadziłoby do unicestwienia obu. Nightmare kończy rozmowę i rozkazuje przygotować atak na Latverię, w pełni świadomy, że Doom ma rację.

Bondyè. Drummowie z przerażeniem odkrywają, że Loa opuścili swój wymiar. Potwierdza to Yamalla, która staje przed nimi i ogłasza, że otwierając bramę, rozpoczęli ciąg wydarzeń, który doprowadzi do zagłady ich wszystkich. Jericho wyjaśnia, że nie mieli wyboru, gdyż nierzeczywiste armie dokonały inwazji na ich świat, bogini stwierdza więc, że choć Loa nie będą w stanie im pomóc, to mogą wykorzystać samo Bondyè – jeśli sprowadzą Nightmare'a do tego wymiaru, pochłonie ono jego i jego energie. Doctor Voodoo stwierdza, że to niemożliwe – ich przeciwnik jest nierzeczywisty – Daniel odpiera jednak, że istnieje urządzenie, które może go zranić tak, jak wcześniej zraniło jego – a znajduje się, podobnie, jak Kula Agamotto i Księga Vishanti, w rękach Doctora Dooma.

Latveria. Mieszkańcy uciekają przerażeni, a strażnicy Castle Doom z nie mniejszym lękiem obserwują zbliżającą się armię istot magicznych, która w końcu przebija się przez rzeczywistą barierę wokół miasta. Tam jednak czekają na nich, gotowi do walki, Doctor Doom i bracia Voodoo.


[Uwaga: w numerze znajduje się także przedruk historii dodatkowej z komiksu Doctor Strange: Sorcerer Supreme #18 – przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #4 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #4 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #4 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #4 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #4 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #4 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #4 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #4 Doctor Voodoo: Avenger of the Supernatural #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.