Avalon » Serie komiksowe » Dark Reign: Young Avengers » Dark Reign: Young Avengers #4

Dark Reign: Young Avengers #4

Dark Reign: Young Avengers #4

"Young Masters" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Nowi New Young Avengers odkryli, że nie mogą żyć z tym, o co proszą ich Young Avengers. Udają się więc raz jeszcze do Normana Osborna i podpisują pakt z diabłem. Pytanie brzmi: czy Young Avengers chcą być częścią *ich* drużyny? I ile jeszcze trzeba, by ktoś zadał pierwszy cios?

Cytat

Billy, reagując na zaloty Sylvie: "I'm... erm.. I'm with someone! And gay! Did I not indicate that!?! Very, very gay!"
Sylvie, nie speszona: "Well, d'uh! Does that make a difference?"

Streszczenie

Na przyjęciu charytatywnym Zeldzie Dubois towarzyszy jej syn Daniel z przyjaciółką. Jest nią Kate Bishop. Zelda próbuje wyciągnąć z dziewczyny, czy pomiędzy nią a jej synem istnieje uczucie, ale Kate widzi tylko potencjał na przyjaźń. Rozmowę przerywa pojawienie się złoczyńcy i ścigających go Young Avengers. Hawkeye w przelocie komplementuje sukienkę Kate. Daniel jest wściekły.

Później, w ruinach posiadłości Avengers, Kate spotyka się z przyjaciółmi. Vision przyjmuje swoją postać, a Billy przerywa zaklęcie, które uczyniło z niego złoczyńcę. Fortel się powiódł i nawet jeśli nie zmienili zdania Danny'ego, że Kate to Hawkeye, to teraz i tak nikt mu nie uwierzy.

Następnego dnia, w magicznej posiadłości stworzonej przez Enchantress, Patriot przekazuje ludziom Meltera, co postanowili. Chcą, by Coat of Arms i Enchantress dołączyli do nich na okres próbny, a Melter nadal prowadził swoją drużynę pod zmienioną nazwą. Chrisowi się to nie podoba, spodziewał się decyzji w stylu "wszyscy albo nikt". Tymczasem Danny napada na Hawkeye, że przez nią wyszedł na durnia przed matką. Kate odszczekuje się, że Daniel chce tylko dobrze wypaść w oczach matki, która spodziewa się po nim dobrego zachowania, które ma zadośćuczynić jej złym uczynkom z czasów, gdy była superzłoczyńcą. Executioner po raz pierwszy dowiaduje się o prawdziwej przeszłości swej rodzicielki. Eli próbuje przekonać Chrisa do swoich racji, ale bez sukcesu.

Później, Sylvie próbuje uspokoić sytuację, ale bez skutku. Metler nie wierzy, że nadal będzie zdolny do dowodzenia bez jej wsparcia, a Executioner postanawia sprawdzić informacje dotyczące matki i pokazanie, co oznacza bycie bohaterem.

Tej nocy, ze śpiącą u boku Sylvie, Chris przypomina sobie, kiedy po raz pierwszy użył swych zdolności i roztopił własnych rodziców. Podejmuje decyzję. Wymyka się do pokoju Coat of Arms i odnajduje wizytówkę Osborna. Wszystkiemu z ukrycia przygląda się Coat.

Kilka minut później Osborn rozmawia z Loki. Bóg zdradza, że Enchantress jest jego dziełem. Podatnym na wpływy i zmiennym śmiertelnikiem podejrzewającym swój związek z Asgardem. Osborn chce użyć trójki z drużyny Meltera, ale przy okazji zamierza złożyć Young Avengers propozycję nie do odrzucenia.

Po zakończeniu rozmowy telefonicznej Coat of Arms decyduje się porozmawiać z Chrisem. Wyznaje, że nie spodziewała się takiego obrotu sprawy, ale jako, że chłopak ma moc złoczyńcy, nie powinno to być aż tak zaskakujące. Nie ma mu za złe, że nie spełnił jej nadziei na odnalezienie istoty bohaterstwa.

Tymczasem Egghead i Big Zero spiskują, co mogą zrobić, by ochrona dawana im przez magię Enchantress nie zanikła. Vision pełni pewną rolę w ich planach.

Nazajutrz Young Avengers oprowadzają Sylvie po posiadłości. Potem Billy rozpoczyna jej szkolenie. Kiedy zostają sami dziewczyna zaczyna flirtować z chłopakiem. Nie przeszkadza jej nawet, że Billy jest gejem.

Tommy i Coat spotykają się na mieście. Dziewczyna zdradza, że jeszcze tego samego dnia coś się wydarzy, i że chociaż ona musi być tego świadkiem lepiej, żeby chłopak się ulotnił. Speed ma zamiar powiedzieć o tym przyjaciołom, ale Coat twierdzi, ze to i tak niczego nie zmieni. Odnajdą ich prędzej czy później.

Zelda rozmawia przez telefon z synem i bez ogródek mówi, jak bardzo się na nim zawiodła. Mogła wykorzystać związek z rodziną Bishopów. Podchodzi do samochodu i przez wybite okno spostrzega bombę. Daniel żegna się z nią i ułamek sekundy później następuje wybuch.

Cassie i Vision rozmawiają w kawiarni. Romantyczne spotkanie zostaje przerwane przez Eggheada, którego Cass szybko przegania. Ten zdążył jednak uploadować do Visiona pewne informacje.

Godzinę później Chris pociesza Sylvie, którą Young Avengers wykopali z drużyny. Melter zaaranżował spotkanie, by przegadać to, co się dzieje. Drużyna Eliego nie została jednak poinformowana, ze w debacie weźmie udział też trzecia strona.

Na miejsce przybywają Young Avengers. Czeka już na nich drużyna Meltera... a także Iron Patriot, Daken i Bullseye.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Dark Reign: Young Avengers #4 Dark Reign: Young Avengers #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.