Avalon » Serie komiksowe » Captain Britain and MI: 13 » Captain Britain and MI: 13 #4

Captain Britain and MI: 13 #4

Captain Britain and MI: 13 #4

"The Guns Of Avalon" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Oto ostatnia bitwa MI13 ze Skrullami o Wielką Brytanię. Może się jednak okazać, że kosmici to nic w porównaniu ze złem, które wydostało się na nasz świat, i nawet powrót wielkiego bohatera nic tu nie pomoże.

Cytat

Captain Britain (widząc ciało Johna): "Oh no, John. How?"
Pete Wisdom: "Mocking them."
Captain Britain: "Good."

Streszczenie

Londyn. Podczas gdy Kapitan Britain walczy z władającym magią Otherworldu Skrullem, pozostali obcy zagrzewają do walki swojego wojownika, a Faiza Hussain próbuje wykorzystać swoje nowe zdolności, aby pomóc rannemu Black Knightowi. Dane, sądząc, że nie pożyje już długo, prosi lekarkę o dokończenie kilku jego spraw, ale ona obiecuje mu, że nie umrze. Faiza otwiera klatkę piersiową Whitmana i próbuje poskładać jego kości. Dziwi ją, że jego serce wygląda, jakby było z kamienia. Kapitan tymczasem zostaje powalony na ziemię po kilku ciosach Skrulla, który krzyczy, że nawet uzbrojony w Excalibur nie ma z nim szans.

Avalon. Pete Wisdom odzyskuje przytomność i widzi, że został uwięziony przez Skrullów wraz z Johnem, Tink i Spitfire. Denerwuje się na Merlina, że ten zostawił go nieprzytomnego i śniącego. Jacqueline wyjaśnia mu, że to nie był sen: Brian Braddock naprawdę powrócił do życia. Opowiada, jak pojawił się w jaskini, wyciągnął ze skały Excalibur i wyciął cały oddział Skrullów, których strzały nie robiły na nim wrażenia. Następnie powiedział, że ma możliwość powrotu na Ziemię i poprosił Spitfire i Johna, żeby zajęli się tymi obcymi, którzy przebywali w Otherworldzie. Jacqueline postanowiła, że odnajdą Wisdoma, ale na zewnątrz jaskini czekał już oddział Skrullów z pochwyconym Petem. Dowódca oddziału obcych daje swym więźniom wybór: mogą przyłączyć się do odradzającego się imperium lub zginąć. John mówi, że tam nie będzie miejsca na zabawę, więc go to nie interesuje. Słysząc to, Skrull strzela mu w twarz ze swojej broni. Po chwili ponawia swoją propozycję, kierując ją do pozostałych więźniów. Wisdom zauważa straszną postać chowającą się między drzewami i próbując zyskać na czasie pyta się Skrulla, co się stanie z magicznymi mieszkańcami Otherworldu, kiedy obcy zwyciężą. On mówi, że, podobnie jak ludzie, przeżyją, jeżeli zgodzą się służyć Skrullom.

Londyn. Faiza mówi Brianowi, że za każdym razem, kiedy składa ciało Black Knighta w całość, Skrull za pomocą magii znów je rozkłada i jeżeli nie zostanie on pokonany, Dane umrze. Kapitan podnosi się, rusza kolejny raz na przeciwnika, odpiera jego cios i odcina mu głowę. Faizie wreszcie udaje się złożyć Whitmana, który dochodzi do siebie. Braddock tymczasem przygotowuje się do walki z pozostałymi Skrullami, którzy po śmierci swojego czempiona już nie są tacy pewni swego.

Otherworld. Tink wyczuwa, że magia została uwolniona od Skrullów. Dowódca oddziału obcych uważa, że ich technologia wciąż pozwoli im na zwycięstwo, kiedy nagle zostaje zmiażdżony przez stopę Satannisha. Demon oznajmia, że on i reszta jego braci uwolnionych przez Wisdoma ma zamiar zdobyć Wyspy Brytyjskie dla siebie i nie pozwoli na to kosmitom, którzy kolejno są zabijani przez niespodziewanych przybyszów. Tink zauważa przywróconych do życia Panią z Jeziora i Zielonego Rycerza, po czym dziękuje Pete’owi za uratowanie Avalonu. Satannish uwalnia więźniów i mówi Wisdomowi, że chociaż będą śmiertelnymi wrogami, to teraz, w podzięce za wypuszczenie demonów, oni spełnią jego jedno życzenie. Pete, po chwili namysłu, żąda, aby żaden Skrull nie mógł postawić stopy na Wyspach Brytyjskich.

W całej Anglii kosmici giną w płomieniach. Alistaire Stuart zawiadamia Kapitana, że to samo dzieje się ze wszystkimi Skrullami, którzy próbują dostać się na wyspę. Dane przedstawia Brianowi Faizę i mówi mu, że lekarka jest teraz jedną z nich. Wisdom i Spitfire wracają z Otherworldu z ciałem Johna. Pete powiadamia resztę, że musiał wypuścić wielkie zło z zamknięcia i chociaż wszyscy super-bohaterowie podlegają MI13, to nie może od nich wymagać, aby posprzątali bałagan, który zrobił. Braddock mówi, że zebrani tutaj bohaterowie powinni utworzyć grupę, która będzie bronić Anglii przed różnym zagrożeniem. Ma to być grupa wspierających się przyjaciół, którzy nie zabijają. Wisdom dodaje, że będzie ona wspierana przez rząd brytyjski. Kapitan wbija Excalibur w ziemię i mówi, że miecz znajdzie sobie nowego właściciela, takiego, który go nie użył do przelewu krwi, po czym wraz z Petem, Danem i Jacqueline odchodzą. Faiza zastanawia się, czy powinna iść z nimi, kiedy nagle Merlin wpływa na jej myśli i radzi jej, aby wyciągnęła Excalibur, co jej się udaje. Zaskoczona lekarka z mieczem w dłoni dołącza do pozostałych bohaterów.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Captain Britain and MI: 13 #4 Captain Britain and MI: 13 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.