Avalon » Serie komiksowe » Astonishing X-Men » Astonishing X-Men #4

Astonishing X-Men #4

Astonishing X-Men #4

"Holocaust!"

Postacie
Cytat

Rogue: "Jus' never realized ya had such a ... sentimental side to you, Sidney"
Morph: "Who, Me? I'd still cry at "Lassie" reruns -- If There was such a thing as television anymore."

Streszczenie

Po tym, co Holocaust zrobił Sabretoothowi, Blink ogarnia wściekłość i postanawia wyzwać go na pojedynek. Ten jednak wyraźnie lekceważy swoją przeciwniczkę. Biorąc pod uwagę zniszczenia, jakich Clarice dokonała w wytwórni Infinites, Jeździec Apokalipsy wnioskuje, że drzemie w niej ogromny potencjał i prawie żałuje tego, że będzie musiał ją zabić. Dziewczyna rzuca się z krzykiem na przeciwnika, jednak syn Apocalypse'a rozwściecza ją jeszcze bardziej twierdząc, że zabicie Creeda sprawiło mu prawdziwą przyjemność. Dziewczyna ma zamiar pomścić Victora i wymierza tyranowi cios jednym ze swych oszczepów, uszkadzając jednocześnie jego, podtrzymującą życie, zbroję. Mutant nie ma zamiaru dłużej ciągnąć tej walki. Postanawia zabić Clarice szybko, ciska więc nią o ścianę. Blink ratuje się przed zderzeniem otwierając jeden ze swych portali teleportacyjnych. Przemieszcza się za plecy najgroźniejszego z ludzi Apocalypse'a i przykłada mu jeden ze swych oszczepów głowy. Ten ponownie żartuje sobie z młodej kobiety, lecz ona raz jeszcze wykorzystuje swe moce i wpuszcza Holocausta prosto do kadzi z płynnym materiałem genetycznym.

Niedaleko reszta X-Men dość sprawnie radzi sobie w walce z odziałem Infinites, pomimo znacznej przewagi liczebnej tych drugich. Morph jak zwykle jest w świetnym nastroju i dowcipkuje z całej sytuacji, lecz Rogue stanowczo mówi mu, aby się zamknął. Żona Magneto prosi Sunfire, aby ten, wraz z Wild Childem, uwolnił ofiary łapanek organizowanych przez tyrana, zanim zostaną oni 'mięsem armatnim' dla Infinites. Ona i Sidney zostają by związać walką siły wroga. Morph walcząc z kilkoma żołnierzami na raz żartuje, że może powinni poprosić ich, aby się poddali. Kobieta po raz ostatni prosi go, aby się uspokoił. Ten poważnieje, gdy jego próby rozchmurzenia swej towarzyszki nie przynoszą pożądanego efektu.

W międzyczasie, w cytadeli Apocalypse'a, uwięziony tam Magneto dzięki holograficznej projekcji przypatruje się, jak jego żona i podwładni walczą z zastępami Infinites. Przerywa mu sam En Sabah Nur, który mówi, że pozwolił mu spojrzeć na swych drogich X-Men, tylko dlatego, że ci też wkrótce pożegnają się z życiem. Stwierdza, że to właśnie porażka Magneto doprowadzi do rzezi wszystkich, którzy są mu bliscy. Mówi Lehnsherrowi, że poddał przesłuchaniom Bishopa, zniszczył bazę operacyjną X-Men oraz pokrzyżował plany Wysokiej Rady Ludzkości. Mistrz Magnetyzmu jednak odgraża się, że zarówno on sam, jak i inni jego sprzymierzeńcy, nigdy nie przestaną walczyć.

Tymczasem na terenie fabryki Infinites, niewielki oddział obserwuje zza ogrodzenia grupę ludzi, którzy wolą zginąć zmiażdżeni podczas bezowocnej ucieczki, niż umrzeć 'szybko' z rąk żołnierzy Apocalypse'a. Oprawcy otrzymują jednak rozkaz i zamierzają dokonać egzekucji na kilkudziesięciu bezbronnych cywilach. Nie udaje im się, ponieważ słyszą ryk przeszywający noc. Z jednej strony atakuje ich Wild Child, a z drugiej atomowy anioł zemsty - Sunfire - który szarżuje w ich kierunku, unicestwiając żołdaków za pomocą swych płomieni. Tak jak się spodziewał, nie mieli oni najmniejszych szans na przetrwanie ataku. Shiro zwraca się do ludzi oznajmiając im, że nareszcie są wolni. Część z nich wątpi w to, ponieważ dopóki Holocaust żyje, nikt tak naprawdę nie będzie bezpieczny.

W międzyczasie Morph odnajduje Blink, która wcześniej wygrała śmiertelny pojedynek z Holocaustem. Dziewczyna oznajmia mu jednak, że radość ze zwycięstwa pomniejsza fakt, że Sabretooth nie żyje. Niestety, oboje mają teraz znacznie większy problem, ponieważ utopiony w kadzi tyran nie dokonał jeszcze żywota. Holocaust mówi, że z jego ręki zginęły setki tysięcy niewinnych ludzi, i że oczyścił ten świat ze wszystkich 'genetycznych słabeuszy', więc nie ma zamiaru zostać zraniony przez zwykłą dziewczynę. W napadzie furii chwyta Clarice za gardło, a Morpha przygważdża do ściany. Ten jednak w jakiś sposób sprawia, iż Holocaust jest w agonii. Okazuje się, że wcale nie był to Sidney, a Rogue, która zaabsorbowała jego moce i teraz wykorzystuje je przeciwko tyranowi. Potężnym ciosem miażdży jego broń, podczas gdy prawdziwy Morph wpada przez dach i, przemieniwszy się w blok skalny, z hukiem spada na Jeźdźca. To, co wydawało się niemożliwe, stało się faktem - X-Men stoją zwycięsko nad pokonanym synem En Sabah Nura i ruinami jego fabryki żołnierzy. Wszyscy więźniowie zostali uwolnieni, a produkcja Infinites została przerwana Niestety, oprawca wyraźnie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i silnym ciosem powala na ziemię żonę Magnusa. Następny w kolejce jest Sunfire, który tym razem ma zamiar dopełnić swej zemsty, a reszta drużyny jest tuż za nim. Morph stara się przywrócić Rogue świadomość, jednak jego próby okazują się nieskuteczne. Wpada na genialny pomysł - przybiera postać jej synka wiedząc, że jest to jedyny sposób na zwrócenie uwagi swej liderki. Rogue wraca do walki, a Sidey łapie Kyle'a i Clarice, którzy zostali odrzuceni w tył.

Walka pomiędzy Shiro a Holocaustem trwa nadal, a ten drugi dość szybko zaczyna zyskiwać przewagę. Jednak ocucona już przywódczyni mutantów silnym ciosem wyrównuje szanse. Kobieta jest wściekła i zaczyna okładać pięściami i nogami swego przeciwnika, ten natomiast postanawia zaleźć jej nieco za skórę zdradzając, że Apocalypse schwytał jej męża, a jemu pozwolił osobiście "zaopiekować się" jej synem. Te słowa sprawiają, że Rogue wpada w szał i tym razem już nie daje adwersarzowi żadnych szans. Wreszcie powala go na ziemię. Istnieje jednak dla niego ostatnia deska ratunku - oboje stoją na platformie teleportacyjnej, która przeniesie ich wprost w serce cytadeli Apocalypse'a. Od niechybnej śmierci w jaskini lwa ratują Rogue dwaj nowoprzybyli towarzysze - Sabretooth i Iceman. Zanim portal zostaje uaktywniony, Bobby używa lodowego lasso do wyciągnięcia przyjaciółki z pola. Kobieta nie jest z tego powodu zadowolona, ponieważ dla ratowania swego dziecka poszłaby za Holocaustem prosto do piekła. Blink jest niezmiernie szczęśliwa widząc, Creeda całego i zdrowego. Żona Magnusa, przemyślawszy całą sprawę oznajmia, że tak czy inaczej, dzisiaj wiek Apokalipsy dobiegnie końca...

Autor: Killah

Galeria numeru

Astonishing X-Men #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.