Avalon » Serie komiksowe » American Dream » American Dream #4

American Dream #4

American Dream #4

"Even a dream can die!"

Postacie
Zapowiedź

Oskarżona o bycie zdrajcą, American Dream wpada w śmiertelną pułapkę, odkrywa przerażający sekret i stawia czoło najokropniejszej przemianie!

Cytat

Silikong: "…this is where I make the donuts. Or, more appropriately, my unstoppable crystal warriors."

Ion Man: "You make those guys?"

Silikong: "Did you think we were some kind of secret invasion from other planet? Don't be ridiculous."

Streszczenie

Pokonana American Dream zostaje przyprowadzona przed oblicze Silikonga oraz jego wspólników, którzy w najlepsze rozdzielili między siebie jej broń. Red Queen proponuje, żeby zgładzić ją od razu, ale jej nowy przyjaciel nie widzi powodu do pośpiechu i każe wtrącić ją do celi, zaraz naprzeciwko tej z imigrantami. Sam za to oprowadza nowych towarzyszy po swoim laboratorium, wspominając swoją historię. Był zabójczo przystojnym specjalistą od polimerów, ale w czasie pracy nad ulepszeniem pudełka śniadaniowego przypadkiem odkrył formułę, która zamieniła go w niezniszczalną, kryształową istotę. Szybko zajął się bardziej dochodowym zajęciem - zaczął porywać nielegalnych imigrantów i tworzyć z nich armię pozbawionych woli, kryształowych potworów i planuje sprzedawać ich usługi temu, kto najwięcej zapłaci. Niestety, ma mały problem z marketingiem, ale Red Queen podsuwa mu pomysł na darmową reklamę - musi tylko przemienić American Dream i nasłać ją na Avengers.

Maria Hill ze swoimi agentami znów odwiedza Avengers Mansion, wymachując nakazem aresztowania American Dream za utrudnianie śledztwa - widziano bohaterkę na miejscu zbrodni w dokach. Jarvis ze spokojem powtarza, że dziewczyny tu nie ma, a Thunderstrike i oficer Grafton potwierdzają to. Ledwo wściekła agentka wychodzi, a Thunderstrike powtarza informacje od niej szukającym bohaterki Avengers.

Próbując dostać się do skrytki w bucie, American Dream wspomina jeden z piekielnie trudnych treningów u Bartona. Reszta jej grupy zaczęła tracić wiarę w sens dalszego ćwiczenia - kiedy oni trenowali, jakaś inna grupa superbohaterów przejęła miano Avengers. Ona jednak przekonała ich, że nie jest ważne, jak będą nazywani. Podziałało to tak dobrze, że cała trójka wybrała ja na liderkę zespołu, który nazwali Dream Team. Wreszcie udaje się jej dosięgnąć do skrytki, z której wyciąga nóż, przepiłowuje swoje więzy, wytrychem otwiera kraty i uwalnia imigrantów. Znajduje wśród nich Marco, narzeczonego Sophiny. Ogłusza strażników i wskazuje porwanym drogę do wyjścia, a sama biegnie rozprawić się z Silikongiem. Nie wie, że Marco podąża za nią.

Hill pyta szefa grupy naukowców, jak przebiega badanie kryształowego stwora - muszą znaleźć sposób, aby je zniszczyć, zanim wpadną w niepowołane ręce. Nagle badany potwór budzi się i zaczyna szaleć, demolując wszystko w zasięgu wzroku.

Tymczasem American Dream pokonuje ludzi Silikonga, łącznie w jego prawą ręką - Drossmanem, który zabrał jej wyrzutnię dysków. Odbiera mu broń i staje do walki z Red Queen i Ion Manem. Również ich pokonanie nie sprawia jej kłopotu. Silikong jest pod wrażeniem i cieszy się, że to ona będzie pierwszym superbohaterm, z jakim się zmierzy. Następnie zaczyna rosnąć i po chwili góruje nad przeciwniczką.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

American Dream #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.