Avalon » Serie komiksowe » All-New Savage She-Hulk » All-New Savage She-Hulk #4

All-New Savage She-Hulk #4

Postacie
Zapowiedź

Czy ktokolwiek będzie w stanie ogarnąć rewelacje, które wyjdą na jaw w tym numerze? Czy ktokolwiek będzie w stanie zasnąć, wiedząc o horrorze czekającym nas w XXIII stuleciu? A wszystko to przez implikacje, jakie obecnie powoduje Norman Osborn i jego Dark Reign. Tymczasem jedyna osoba, która może to powstrzymać i uratować przyszłość - całkiem nowa, całkiem inna, dzika She-Hulk - jest uwikłana w śmiertelny pojedynek z Dark Avengers!
Plus przedruk historii "Scorpion vs. Venom" autorstwa Freda Van Lente oraz Leonarda Kirka.

Cytat

She-Hulk: "Knock, knock! I heard you were holding open tryouts for 'Dark She-Hulk' today! Can I throw my hat into the ring? I'm just like original flavor She-Hulk, excepr I stopped shaving my legs! Oooh! It's so 'dark'!"

Streszczenie

Lyra przerywa pocałunek z Osbornem równie niespodziewanie jak go zaczęła i oświadcza, że nie może tego zrobić wiedząc, kim jest. Wspomina, że to jego działania doprowadziły do sprzedaży nadludzkich mocy i tym samym przyczyniły się do tego, że jej świat wygląda tak, jak wygląda, a on stwierdza, że to całkiem niezła perspektywa. Zaczyna się miotać między lojalnością i misją, a własnymi potrzebami i czuje, że gniew osłabia ją. W tym momencie, na ekranie pojawia się różowy jednorożec, który jest wirtualną projekcją Boudicci i mówi, że znalazła rozwiązanie problemu. Lyra natychmiast rusza we wskazane miejsce, by odzyskać Boudiccę, podczas gdy Osborn podnosi alarm. Gdy ją odnajduje, mówi, że postanowiła przerwać misję, a jej wirtualna towarzyszka niespodziewanie oświadcza, że nie ma nic przeciwko temu, bo dobrze wie, jak ją traktowano w Milago i zamierza pozostać jej wierna. Na dalszą rozmowę nie ma jednak czasu, bo Osborn wezwał już Avengers, którzy są na tropie Lyry. Stając przed nieuniknioną konfrontacją, uskutecznia matematyczno-fizyczną mantrę, która wprowadza ją w trans, pozwalając uniknąć osłabiającego gniewu i wczuć się we wszechobecne pole energii gamma. Walcząca w transie Lyra bez większego problemu rozbraja Aresa i przebija Dakena jego włócznią. Bullseye nie ma z nią najmniejszych szans, podobnie jak Venom, którego symbiont natychmiast wycofuje się przed feromonami, które w jej świecie chroniły wojowniczki przed otaczającą fortecę fosę symbiontów. Kiedy na miejsce dociera Iron Patriot, zaczyna od wyzwania swoich ludzi od niekompetentnych idiotów. Tylko Moonstone, która obserwowała walkę z boku, wyciągnęła z niej jakieś wnioski i proponuje uderzyć w przeciwniczkę energią gamma, by doprowadzić do przeciążenia. Plan skutkuje i osłabia Lyrę na tyle, by Ares mógł ją powalić.

 

Tymczasem, przed budynkiem, She-Hulk mocuje się z Sentry, próbując dostać się do środka. Gdy zostaje odrzucona na pewną odległość, kontaktuje się z nią Little Sky, przekazując informacje o położeniu Lyry i podejrzeniach dotyczących jej celu, jednocześnie dając autoryzację dla wszelkich koniecznych działań, by do niej dotrzeć. Jen natychmiast powala Noh-Varra, który włączył się do walki i znów rzuca się na Boba, jednak ten wyrywa kawałek asfaltu i uderza ją nim. Podniesiona na wysokość kilku pięter Shulkie zauważa walczącą z Avengers Lyrę i postanawia wykorzystać sytuację, by ominąć przeszkodę. Wskakując przez okno, natychmiast włącza się do walki i przedziera do Lyry. Walcząc z nią ramię w ramię wyjaśnia, że zaszło nieporozumienie i chce pomóc, a następnie przekazuje namiary do dowództwa ARMOR, zamawiając teleportację. Muszą jednak wytrzymać jeszcze kilka minut, zanim zostaną przeniesione.

 

Jeden błysk światła później pojawiają się w bazie ARMOR i odkrywają, że są otoczone przez uzbrojonych żołnierzy. Lyra podejrzewa zdradę, ale na miejscu pojawia się dyrektor Little Sky wyjaśniając, że to tylko środki ostrożności, na wypadek gdyby stawiała opór przed odesłaniem do jej świata. Ona stwierdza, że nie może wrócić, bo czeka ją śmierć za zdradę, ale w tym momencie wtrąca się Boudicca i oświadcza, że nie musi się obawiać, bo misja została wykonana. Gdy była podłączona do systemów w Wieży Avengers, skopiowała wszystkie plany Osborna i przekazała je Gynosure, a jednocześnie zainstalowała Trojana, który sprawił, że w ich linii czasowej jeden z robotów pracujących w fabryce Normana ukrył potrzebną część Kołyski w bezpiecznym miejscu, by amazonki mogły użyć jej w razie potrzeby. W tym momencie, na ekranach pojawia się Osborn, żądając wydania Lyry i grożąc dyrektorowi sankcjami. Gdy jednak sama zainteresowana oświadcza, że zna wszystkie sekrety Normana, Little Sky przerywa połączenie i pyta, co chciałaby w zamian za podzielenie się nimi tymi informacjami.

 

Kilka tygodni później, gdzieś w zachodniej Nebrasce otwiera się międzywymiarowy portal, z którego wyłaniają się cybernetyczni wojownicy, gotowi do podboju tej ziemi. Zanim jednak zabiorą się do podbijania, słyszą ostrzeżenie - Lyra, agentka ARMOR jest tutaj, by ich powstrzymać.

 

[Ciąg dalszy w Incredible Hulk #600]

 

 

"Namesake"

 

Postacie:

* Scorpion [Carmilla Black], Derek Khatana, Ayna Sareva, Noriko Nagayoshi

* Venom [MacDonald Gargan]

 

[Historia ta dzieje się pomiędzy Incredible Hulk vol. 3 #87, a Civil War: Choosing Sides]

Nowy Venom, MacDonald Gargan, dawniej Scorpion odkrywa, że istnieje dziewczyna, która używa jego starej ksywki i strasznie irytuje go ten fakt. Tym bardziej, że zamierza w niedalekiej przyszłości sprzedać prawa autorskie do swojej pajęczakowej biografii.

Jakiś czas później. Carmilla Black, nowa Scorpion, która zaczęła współpracować z S.H.I.E.L.D. i próbuje zinfiltrować świat przestępczy, dostała anonimową informację, że ktoś chce się z nią koniecznie spotkać. Dziewczyna stawiła się na wskazane miejsce, a jej rządowi współpracownicy monitorowali całe zdarzenie. Nagle zaatakował ją Venom i spętał swoimi pajęczynami, przygotowując się do konsumpcji. Wtedy w obliczy zagrożenia, ku zaskoczeniu wszystkich, oczy Carmilli rozbłysły na zielono. Scorpion, której mocą jest absorbowanie wszelakich toksyn, pochłonęła część symbiontu i przekształciła go w swój własny kostium. Po czym się uwolniła i porządnie obiła Gargana. A chwilę później jej nowy kostium rozleciał się w pył. Okazało się, że dziewczyna jest w stanie zaabsorbować całego symbionta i przetrawić go na niegroźne cząstki. To wystraszyło Venoma i uratował się on ucieczką. A Scorpion nie za bardzo wiedząc, co się stało, powróciła do bazy. Już nie musi się martwić tym, że kiedykolwiek jakiś posiadacz symbiontu ponownie ją zaatakuje.

Autor: Gil Galad i Black Bolt

Galeria numeru

All-New Savage She-Hulk #4 All-New Savage She-Hulk #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.