Avalon » Serie komiksowe » Quasar » Quasar #36

Quasar #36

Quasar #36

"Operation: Galactic Storm: Aftermath" – Part 3: "Soul Cage"

Postacie
Streszczenie

Quasar i jego towarzysze rozpoczynają bój z wielkim, złotym przeciwnikiem. Epoch jest poproszona o identyfikację tego osobnika. W pewnym momencie trójka bohaterów zostaje wchłonięta przez usta ich oponenta. Quasarowi udaje się zakotwiczyć na jednym z kłów złoczyńcy, ale jego towarzysze wpadają głęboko do środka. Bohater decyduje, iż bardziej pomoże im na zewnątrz, po czym dokonuje skoku dzięki Quantum-Bands. Wendell wytwarza wielki młot, który jednak nie ma żadnego wpływu na zaatakowanego tą bronią przeciwnika. Po chwili przybywa Epoch, której udało się zidentyfikować złoczyńcę. Jest to tak zwany Souleater - psioniczny twór energetyczny, który posila się siłami energetycznymi ofiar i ich duszami. Został stworzony przez przedstawiciela wymierającej rasy Deonistów, który swego czasu próbował również posilić się siłą życiową Odyna, jednak został pokonany przez Thora i innych Asgardczyków. Po jakimś czasie inny przedstawiciel tej rasy, K’Rll, ponownie przejął kontrolę nad tym tworem, jednak tym razem skutkowało to posileniem się siłami życiowymi ostatnich przedstawicieli Deonistów. Od tego czasu Souleater podróżował przez kosmos w poszukiwaniu miejsc śmierci, aby mógł posilić się świeżymi duszami. Po przybyciu do Imperium Kree zaabsorbował wiele miliardów dusz Kree i stąd jego wielka siła oraz ogromny rozmiar. Quasar próbuje poprzecinać potwora wielkimi żyletkami wytworzonymi dzięki Quantum-Bands, jednak nie przynosi to żadnego efektu. Po chwili Souleater dokonuje skoku w nadprzestrzeń.

Po pewnym czasie Quasarowi z pomocą Epoch udaje się zlokalizować miejsce, do którego udał się jego przeciwnik. Souleater wyraźnie szykuje się do konsumpcji czegoś, co jest przed nim. Ku przerażeniu Quasara jest to wielki, zielony, kosmiczny płód, który jest bezbronny. Wściekły Quasar decyduje się udać do wnętrza przeciwnika, by tam odnaleźć przyjaciół i sposób na pokonanie potwora. W środku Wendell nawiązuje kontakt z duszami Kree. Opowiada im, gdzie przebywają i co cię dokładnie dzieje. Mówi im, iż muszą się wyzwolić, inaczej ich dusze zostaną wykorzystane do pozbawiania życia innych istot w kosmosie. W krótkim odstępie czasu dochodzi do wielkiej energetycznej eksplozji we wnętrzu Souleatera, który zostaje rozerwany na strzępy.

Quasar odnajduje po chwili swoich towarzyszy, Her oraz Makkariego. Cieszą się z pokonania przeciwnika oraz uratowania kosmicznego płodu. Quasar mówi do przyjaciół, iż nadeszła pora, by uczcić minutą ciszy wszystkich zmarłych Kree, których dusze właśnie zaznały wiecznego odpoczynku.


Korekta: Aruna

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Quasar #36

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.