Avalon » Serie komiksowe » Quasar » Quasar #34

Quasar #34

Quasar #34

"Operation: Galactic Storm" – Part 17: "The Scorched Sun"

Postacie
Streszczenie

Statek Skrullów, po przejściu przez gwiezdne wrota, pojawia się w rejonie ziemskiego Słońca, powodując emisję kolejnych rozbłysków słonecznych. Kieruje się do wrót, prowadzących do Imperium Kree. Pojawieniem się statku zaskoczona jest Her - postanawia nie dopuścić do jego przejścia przez gwiezdne wrota, wypełniając obietnicę daną Quasarowi. Wytwarza - dzięki swoim kosmicznym zdolnościom - barierę tuż przy wrotach. Nagle zostaje zaatakowana ognistymi kulami Super-Skrulla. Gdy kobieta jest przekonana, że zdołała skutecznie zniszczyć ogniste zagrożenie, przeciwnik wymierza jej z zaskoczenia prawego sierpowego. Her przelatuje przez wrota, prowadzące do Imperium Kree. W tym momencie w oddali pojawia się Quasar, którego przybycie zaobserwował Super-Skrull. Złoczyńca atakuje bohatera z zaskoczenia ognistymi kulami. Wendell nic sobie z tego nie robi i umieszcza przeciwnika w energetycznej kuli.

Quasar decyduje się przeciąć gigantycznymi, energetycznymi nożycami liny, które łączą statek z Nega-Bomb, ponieważ statek jest bliski przejścia przez wrota. W tym momencie pojawia się hologram Skrulla, który nakazuje mu przerwać czynność, w przeciwnym razie zdetonuje Nega-Bomb tu i teraz. Wyjaśnia przy tym, iż chcą pomóc Shi'ar w zniszczeniu ich własnych odwiecznych wrogów – Kree. Mimo tłumaczeń Quasara, że cesarzowa Shi'ar nakazała zawrócenie bomby, by nie wybuchła, Skrull nic sobie z tego nie robi i przyspiesza wymuszenie decyzji na Wendellu. Bohater spogląda na pobliskie Słońce i dostrzega na jego powierzchni wiele czarnych plam. Nie chcąc ryzykować, pozwala by statek przeszedł przez gwiezdne wrota. Quasar decyduje, iż najpierw musi uratować Słońce, potem przyjdzie pora na powstrzymanie bomby. Szukając pomysłu na uratowanie gwiazdy, wzywa na pomoc Epocha, by ten doradził, jak zebrać z niej antymaterię. Ich rozmowę przerywa przybycie Binary i powrót Her. Kobiety rozpoczynają walkę. Dopiero interwencja Quasara rozdziela przeciwniczki. Binary wyjaśnia, iż cesarzowa Lilandra wysłała ją, by zawróciła Nega-Bomb. Quasar wyjaśnia ostatnie wydarzenia oraz poważny stan Słońca, którym musi się pilnie zająć. Kobieta, zostawiona sama sobie, jest załamana wiadomościami o zagrożeniu dla Ziemi, gdzie ma rodzinę i przyjaciół.

Quasar, Her oraz Epoch dyskutują nad tym jak zebrać antymaterię ze Słońca. Po krótkiej rozmowie z towarzyszami, Quasar decyduje się wytworzyć odpowiedni wir, by przenieść antymaterię do Quantum Zone, gdzie nikomu nie zagrozi. Równocześnie prosi Her, by powiadomiła Doctora Strange'a na Ziemi o całej sytuacji, ponieważ jego misja może się nie powieść i możliwe, że magia będzie mogła pomóc.

Gdy Quasar podejmuje próbę wysłania antymaterii ze Słońca do Quantum Zone, pojawia się Binary. Kobieta zdecydowała się pomóc bohaterowi, by ocalić przyjaciół i rodzinę. W tym celu wytwarza białą dziurę w centrum gwiazdy i wysysa antymaterię, skutecznie ją w ten sposób neutralizując. Mimo ogromnego bólu, kobieta wypełnia misję, ku zaskoczeniu Quasara. Bohater wyciąga, tracącą przytomność, kobietę ze Słońca, które jest już bezpieczne. Zabiera ją następnie do siedziby Avengers, aby Hank Pym sprawdził, czy wszystko będzie dobrze. Pym mówi mu, iż badania nad stanem Binary, która w przeszłości była Ms. Marvel, trochę potrwają. Quasar odpowiada, iż teraz rozumie dlaczego kobieta podjęła się ratowania ziemskiego Słońca. Po chwili wyrusza powstrzymać Nega-Bomb przed wybuchem. Zabiera ze sobą kanapki, przygotowane przez Jarvisa i udaje się do Imperium Kree. Prosi równocześnie Epocha o zajęcie się gwiezdnymi wrotami pod jego nieobecność.

Korekta: Morganka

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Quasar #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.