Avalon » Serie komiksowe » Quasar » Quasar #33

Quasar #33

Quasar #33

"Operation: Galactic Storm" – Part 10: "Spatial Deliveries"

Postacie
Streszczenie

Walka Starbolta i Neutrona z Quasarem i Her nabiera tempa. Wendell widzi, że jego moce nie działają na Neutrona i musi wymyślić inny sposób na pokonanie potężnego przeciwnika. Natomiast ze Starobltem nie ma takich problemów, gdyż zamyka go w specjalnym polu siłowym w kształcie kuli. Quasar decyduje się wykorzystać zaskoczenie i po pochwyceniu Neutrona od tyłu przenosi go poprzez Quantum Zone o rok świetlny od Słońca. Po powrocie prosi Her by pilnowała gwiezdnych wrót oraz Starbolta. On tymczasem rusza za statkiem Shi'ar.

Quasar po przejściu przez kosmiczne wrota dociera w pobliże statku Shi'ar. Równocześnie prosi swojego przyjaciela, Epocha, o wszystkie informacje o Shi'ar jakie posiada.

Na pokładzie statku Shi'ar członkowie Imperial Guard kończą wyciąganie informacji z Kapitana Atlasa, w czym główną rolę odgrywa telepatka Oracle. Po wdarciu się do środka statku, Quasar podejmuje rozmowę z przeciwnikami, którzy nie chcą by ich statek uległ zniszczeniu. Dlatego wydają Quasarowi Kapitana Atlasa. Na żądanie zwrotu Nega-Bands odpowiadają, iż znajdują się już w ich rodzinnym układzie planetarnym. Widząc brak dalszej współpracy Quasar mówi im, iż ma własne sposoby by odnaleźć Nega-Bands. Po tych słowach zabiera ze sobą Atlasa w specjalnym polu ochronnym i dokonuje skoku poprzez Quantum Zone, unikając pościgu.

Planeta Chadilar, stolica Shi'ar. Przybyli tu Avengers, którym tym razem przewodzi Captain Marvel, domagają się rozmowy z Lilandrą Neramani. Gdy kobieta przedstawia Arakiemu cel ich wizyty, ten zbywa ich obiecując, że przekaże informacje cesarzowej. To bardzo denerwuje Thora, który zaczyna wymachiwać Mjolnirem i przypominać, że pokonali przed chwilą Gladiatora i nie pozwolą tak się traktować. Araki zapewnia ich, iż cesarzowa usłyszy o tym co się teraz wydarzyło.

Quasar w towarzystwie Captaina Atlasa dociera w pobliże układu słonecznego, w którym znajduje się stolica Shi'ar. Gdy docierają do ogromnej bazy zajmującej się budową statków kosmicznych, zostają zaatakowani przez kobietę o ognistym wyglądzie. Gdy Quasarowi w końcu udaje się nawiązać z nią rozmowę, ta przedstawia się jako Binary ze Starjammers. Nie chcąc ryzykować dalszej walki, Quasar umieszcza przeciwniczkę w energetycznej kuli. Podczas próby przesłuchania kobiety, Wendell zostaje zaskoczony atakiem przeprowadzonym przez przybyłych członków Imperial Guard. Potężny cios zadaje mu Onslaught, którego wspiera atakiem energetycznymi promieniami jego towarzysz Solar Wind.

Tymczasem inny członek Imperial Guard, Glom stara się uwolnić Binary zjadając kulę energetyczną, w której jest uwięziona. Po chwili udaje mu się ten manewr. Quasar tymczasem zostaje zaatakowany przez kolejnych przeciwników. Pod wpływem sporego zamieszkania bohater zostaje wrzucony przez portal, który wytworzył Voyager. Przeciwnicy podążają za nim, zostawiając Captaina Atlasa w polu energetycznym, pod opieką Binary.

Na planecie poniżej bazy budującej statki, Lilandra Neramani w formie hologramu wysłuchuje raportu od naukowca. Ten informuje ją, iż udało im się skutecznie rozpracować Nega-Bands i wytworzyć kulę antymaterii o mocy wystarczającej do stworzenia śmiertelnej wiązki światła, która obejmie zasięgiem całe Imperium Kree. Cesarzowa jest bardzo zadowolona i nakazuje przygotować ładunek do startu. Przybędzie osobiście by nadzorować odlot ładunku. Naukowiec w myślach błaga by śmierć miliardów Kree nie obciążyła jego sumienia.

Tymczasem Quasar kontynuuje walkę z Imperial Guard w nieznanym mu miejscu w kosmosie. Aby skutecznie bronić się przed potężnymi ciosami Onslaughta, wytwarza dzięki Quantum Bands zbroję. Po kolejnym ataku promieniami wytworzonymi przez Solar Winda, bohater zostaje wrzucony w pole asteroid. Gdy udaje mu się wydostać, orientuje się, że przeciwnicy wykorzystali ponownie portal i uciekli. Nie mogąc podjąć tropu, Quasar prosi Epocha o pomoc w zlokalizowaniu miejsca, w którym przebywa w Imperium Shi'ar. Ten obiecuje pomoc, zastrzegając, że trochę to potrwa. Bohater prosi by się spieszył, ponieważ ma przeczucie, iż Shi'ar chcą zrobić coś naprawdę złego z Nega-Bands.

Imperial Guards wracają do miejsca, w którym zaatakowali Quasara. Zabierają Captaina Atlasa do celi w podziemiach stolicy Imperium Shi'ar. Gdy Captain Atlas zastanawia się nad swoim losem, który spotkał go w ostatnim czasie i rozłące z Dr. Minervą, przed jego celą zjawia się Shatterax, która ogłasza się jego ratownikiem.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Quasar #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.