Avalon » Serie komiksowe » Quasar » Quasar #32

Quasar #32

Quasar #32

"Operation: Galactic Storm" – Part 3: "The Tomb Of Marvel"

Postacie
Streszczenie

Przez komunikator Quasar informuje Avengers, iż nie był wstanie kontynuować pościgu za statkiem Shi'ar. Wszystko przez nietypowe rozbłyski słoneczne. Bohater decyduje się zbadać, czy takie rozbłyski są normalne o tej porze roku, czy też spowodowane są skokiem w nadprzestrzeń statku jego przeciwników. Wiedząc o stacji badawczej Starcore, Wendell decyduje się zasięgnąć wiedzy pracujących tam naukowców. Ci informują go, że faktycznie skoki w nadprzestrzeń w zbyt bliskiej odległości od Słońca, powodują jego rozbłyski, które są bardzo niebezpieczne. Bohater sugeruje, że przestawi ich stację, jednak naukowcy nie chcą tego, ponieważ w ten sposób musieliby rozpocząć wiele badań od nowa. W tym momencie Quasar otrzymuje informację od Avengers, iż współpracujący z nimi Starfox przekazał wiadomość o naruszeniu alarmów na powierzchni Tytana. Przed odlotem w kierunku tego księżyca, Wendell mówi do naukowców, że poda im specjalną frekwencję, dzięki której będą mogli go wezwać, gdy sytuacja pogorszy się.

Tytan, księżyc Saturna. Quasar dostaje się do środka statku, który napotkał zakotwiczony do tego księżyca. W środku znalazł Starfoxa. Po chwili obaj herosi rozpoczynają poszukiwania osób, które naruszyły grób Kapitana Mar-Vella. Quasar wykorzystuje swoje moce i wyciąga z tunelu prowadzącego do trumny Kapitana dwie osoby, którymi okazują się przedstawiciele Kree: Captain Atlas oraz Dr. Minerva. Po krótkiej wymianie zdań, bohaterowie słyszą od nich, iż Kree są w stanie wojny z Shi'ar. Potwierdzeniem tych słów jest otoczenie ich przez ogromną liczbę członków Imperial Guard. Quasar w ostatniej chwili otacza ich polem ochronnym. Zdaje sobie sprawę, że pod takim naporem sił przeciwnika, niebawem jego osłona zawiedzie.

Siedziba Avengers West Cost. Rick Jones prosi Kapitana Amerykę, by ten pozwolił mu wrócić do Hulka. Ten odmawia tłumacząc, że do póki nie wyjaśnią dlaczego Shi'ar chcą go schwytać, dostanie ochronę 24h na dobę. Jones nie jest zachwycony, gdy ochroniarzem okazuje się być Wonder Man.

Tymczasem pole ochronne Quasara zaczyna się rozpadać. Gdy dochodzi do konfrontacji fizycznej, okazuje się, że żaden z przeciwników – prócz trzech – nie jest realny. Wendel orientuje się zbyt późno, ponieważ zostaje oślepiony przez Mantę. Jego Quantum Bands wytwarzają specjalną zbroję, która zapewni mu bezpieczeństwo do czasu odzyskania wzroku. Próbę wytrzymałość zbroi podejmuje Pulsar. Jednak jego promień optyczny odbija się od niej. Tymczasem Starfox skutecznie zatrzymuje Mantę i odprowadza ją do Dr. Minervy, która znokautowała Magique, kobietę odpowiedzialną za wytworzenie iluzji grupy Imperial Guard. Nim bohater zdołał nawiązać rozmowę z przedstawicielką Kree, ta wymierza mu nokautujący cios.

Jedna z planet Kree. Naukowiec Korath-Thak widzi, iż jego ukochane imperium upada pod rządami dwóch idiotów, którzy odsunęli od władzy Supreme Intelligence i zesłali go na odległą planetę. Teraz jednak nadchodzi czas, by wstrząsnąć Imperium Kree. Mężczyzna wchodzi do specjalnej komory, która pozwoli mu zmienić swoje ciało dzięki cybernetycznej technologii, znanej jako Pursuer Project. Od tej pory nazywa się Korath the Pursuer i wymierzy sprawiedliwość.

Tymczasem Quasar walczy z Pulsarem, którego w końcu pokonuje niszcząc jego wizjer, z którego wystrzeliwał promienie. Ku zaskoczeniu bohatera, mała istota opuszcza rozpadający się kostium, prosząc o ratunek. Wendell umieszcza przeciwnika w ochronnej kuli. Podobnie czyni ze Starfoxem, Magique oraz Mantą, których dostrzegł leżących na powierzchni księżyca.

Quasar rusza do środka grobowca Kapitana Mar-Vella. Tam widzi jak Captain Atlas wyciąga z trumny bohatera Nega-Bands. Przeciwnik wyjaśnia bohaterowi, że Shi'ar zdobyli już kluczową część urządzenia Psyche-Magnetron. Gdyby zdobyli jeszcze Nega-Bands, wówczas doszłoby do nieopisanej destrukcji. Quasara próbuje zaskoczyć Dr. Minerva, jednak Wendell chwyta ją bez problemu w energetyczną sieć. Niestety Captain Atlas zdołał założyć Nega-Bands. Jednak gdy próbuje aktywować moc w nich zawartą, dochodzi do niespodziewanej zamiany miejsc. Przed Quasarem pojawia się nieznany mu młody ziemianin, którym jest Rick Jones. Bohater widzi, że chłopakowi zaczyna brakować powietrza z powodu przebywania w kosmicznej próżni bez odpowiedniego sprzętu.

Korekta: Hotaru

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Quasar #32

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.