Avalon » Serie komiksowe » Powers vol. 2 » Powers vol. 2 #30

Powers vol. 2 #30

Powers vol. 2 #30

"The Redemption Of Deena Pilgrim"

Postacie
Zapowiedź

Zabijała z zimną krwią i złamała na wszystkie sposoby prawo, którego przysięgała strzec. Czy zarażona wirusem, na którego nie ma lekarstwa, Deena Pilgrim może odkupić swoje grzechy? A jeżeli tak, to za jaką cenę?

Cytat

Ana Stone: "I know what you did. You know what you did. You better pray there's no God."
Deena Pilgrim: "If there's no God, who am I praying to?"

Streszczenie

Deena Pilgrim budzi się w szpitalu. Włącza telewizor i przegląda różne programy, z których dowiaduje się, że lek na wirus mocy, który wynalazł Triphammer, został zaakceptowany przez władze i jest w użyciu. Słyszy też, jak ktoś mówi o tym, że pomimo wyleczenia ci, którzy chorowali, wciąż będą pamiętać wszystko to, co musieli zrobić, aby przeżyć.

Dwaj policjanci eskortują Deenę na posterunek. W gabinecie kapitana Crossa czekają na nią komisarz Tate i Ernie Estrada, policyjny prawnik. Ten daje jej dwa czeki: zaległe wypłaty przez cały czas, kiedy Pilgrim "pracowała" jako tajniak oraz premię za pomyślne rozwiązanie sprawy wysokości prawie czterech milionów dolarów. Estrada dodaje, że przyjęcie tych pieniędzy oznacza rezygnację z roszczeń o odszkodowanie wobec policji za zarażenie się wirusem podczas służby i ewentualnych późniejszych powikłań oraz zakończenie służby. Deena podpisuje zgodę i dodatkowo dostaje jeszcze dwa odznaczenia. Kiedy zostaje sama z Crossem, kapitan mówi jej, że policja w ten sposób zabezpieczyła się przed procesem, który mógł się ciągnąć latami i Pilgrim powinna się generalnie z tego cieszyć, że tak to się skończyło: jest bogata i oczyszczona z zarzutów, ponieważ powszechnie uznaje się, że ofiary wirusa były czasowo niepoczytalne. Deena zaczyna opowiadać o super-bohaterze o pseudonimie Hoodwink. Przez kilka lat był on głównym przeciwnikiem Lance'a, aż któregoś dnia jego żona została oskarżona o przestępstwo. Dzięki gangsterowi sprawa została umorzona, a on stwierdził, że Hoodwink wykona dla niego parę robót w ramach wdzięczności. Żona bohatera, nie mogąc znieść sytuacji, w jakiej postawiła swojego męża, popełniła samobójstwo, a Hoodwink zniknął bez śladu. Pilgrim mówi, że to był jej brat, więc dlatego mając moc odnalazła Lance'a i go załatwiła, dlatego nie jest pewna, czy mogłaby nazwać siebie niepoczytalną. Skończywszy, zabiera czeki, zostawia odznaczenia i wychodzi.

W podziemnym parkingu na Deenę czeka detektyw Enki Sunrise. Zanosi się na to, że kobiety skoczą sobie do oczu, ale pojawia się Christian Walker i mówi swojej nowej partnerce, aby zostawiła jego i Pilgrim samych. Odpowiadając na pytania Deeny opowiada jej, jak zdobył swoje nowe moce i że jako członek Straży Millenium może ich używać tylko do obrony Ziemi przed zagrożeniami spoza planety. Walker mówi Pilgrim, że teraz ona już wie, jak mając moc czasami trzeba zrobić to, co trzeba. Pociesza ją, że każdy z super-bohaterów miał taką chwilę w życiu: on właśnie w ten sposób stracił swoje oryginalne zdolności, kiedy zmusił Wolfe'a do wystawienia się na działanie neutralizatora mocy [Powers #36]. Wtedy to on musiał zacząć swoje życie od nowa, ale nie miał tylu pieniędzy, które teraz ma Deena, więc jest pewny, że ona również sobie poradzi.

Później, Pilgrim dziękuje swojej gospodyni, że nie wyrzuciła jej rzeczy z mieszkania i płaci czynsz za ten rok i następny mówiąc, że ma zamiar podróżować i często będzie poza miastem, ale tym razem będzie można się z nią bez problemu skontaktować. Deena zaczyna się pakować, kiedy w mieszkaniu pojawia się Ana Stone i celuje do niej z pistoletu. Mówi, że obie wiedzą, że Pilgrim jest winna zabójstwa Johnny'ego Royalle'a i gdyby jej pozwolono, to w końcu by to udowodniła. Sprawiedliwości jednak nie ma, ponieważ Deena została bohaterką, a Anę zwolniono. Pilgrim mówi jej, że jeżeli ją zastrzeli, to trafi do więzienia i wtedy jej córka zostanie sama. Stone każe jej się zamknąć, ale nie może zmusić się do pociągnięcia za spust. Wreszcie rzuca broń na podłogę i ucieka.

Jakiś czas później. Deena odpoczywa nad jakimś morzem. W pewnym momencie przypomina sobie moment, w którym zastrzeliła Royalle'a, po czym chowa twarz w dłoniach.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Powers vol. 2 #30 Powers vol. 2 #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.