Avalon » Serie komiksowe » X-Men: To Serve And Protect » X-Men: To Serve And Protect #3

X-Men: To Serve And Protect #3

Postacie
Zapowiedź

Dwóch X-Vigilante kontra klasyczny przeciwnik Spider-Mana! Thor odwiedza Storm w Wakandzie! I wiele, wiele więcej!

Streszczenie

Wybrzeże San Francisco. Anole i Rockslide zostają otoczeni przez członków Serpent Society. Victor, którzy zna przeciwników z raportów X-Men, jest przerażony, w przeciwieństwie do Santo, który próbuje wymyślić odpowiedni dla sytuacji dowcip. Nim jednak zdąży go zaprezentować, eksploduje, wysadzony przez Rattlera. Vic zdaje sobie sprawę z tego, że jego przyjacielowi nic nie jest, ma jednak na głowie większe problemy, bo cała piątka łotrów atakuje teraz jego. Udaje mu się uniknąć pierwszych ciosów i wtapia się w otoczenie, po chwili jednak zbiera się w sobie i atakuje szukających go przeciwników. Radzi sobie całkiem nieźle, jednak nie jest w stanie pokonać całej piątki. Nagle jednak ma miejsce trzęsienie ziemi, a po chwili z ziemi wyłania się Rockslide, który jednym ciosem powala Rattlera. Gdy jednak chce zaatakować resztę, nagle przystaje i przybiera czarno-białą barwę. Mr. Negative, który właśnie się pojawił, ogłasza, że Rockslide "należy" teraz do niego i wyjaśnia, że postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Rozpoznaje w bohaterach, którzy byli dla niego takim problemem, mutantów i stwierdza, że to dzięki nim zdobędzie władzę nad miastem."Storm Front"

Postacie:
* Storm
* Thor

Wakanda. Do królowej Ororo, ku zaskoczeniu mieszkańców, przybywa Thor. Podczas audiencji wyjaśnia, że wśród ruin Asgardu odkrył coś niecodziennego – skrzynkę z jej imieniem, którą teraz jej wręcza. Gdy Storm ją otwiera, okazuje się, że w środku znajduje się Stormcaster, magiczny młot wykuty dla niej przez Lokiego [patrz crossover "Asgardian Wars" – przyp. S_O]. Słysząc, że oręż został stworzony przez jego brata, Thor postanawia zabrać młot, Ororo jednak sięga po niego i w tym samym momencie przeistacza się w swoją "asgardzką" formę, atakuje swego gościa i ucieka. Thor rusza za nią w pościg i ściera się z nią w przestworzach, jednocześnie próbując przekonać ją, że padł na nią urok. Nagle, Ororo łapie trzymanego przez przeciwnika Mjollnira i uderza nim w Stormcastera, niszcząc go. Gdy wraca do siebie, mutantka stwierdza, że poprzednio rezygnacja z takiej boskiej mocy kosztowała ją część duszy. Zastanawia się, czy taki właśnie był plan Lokiego."Invisible"

Postacie:
* Shadowcat, Colossus
* Mr. Fantastic, Invisible Woman

Baxter Building. Kitty jest wściekła, że nawet Richards nie jest w stanie znaleźć sposobu na przywrócenie jej materialnej formy i wybiega z laboratorium. Sue krytykuje męża za to, że nie próbował jej powstrzymać i sama rusza za dziewczyną. Znajduje ją na dachu, płaczącą. Pociesza ją, a ta przyznaje, że czasem myśli, że byłoby łatwiej, gdyby po prostu zniknęła. Susan pyta, jak długo mutantka była uwięziona wewnątrz kosmicznego pocisku, ta nie ma jednak pojęcia – po jakimś czasie czas przestał mieć dla niej znaczenie. Gdy była przytomna, starała się myśleć o czymś innym, zwykle o Piotrze, jednak wtedy przypominała sobie o wszystkim, co straciła, a to cierpienie było nie do zniesienia. W końcu straciła nadzieję, pewna, że wszyscy o niej zapomnieli. Sue zapewnia, że nikt o niej nie zapomniał, a już na pewno nie Peter. Zauważa też, że dziewczyna w końcu wróciła, ta odpiera jednak, że to nieprawda – nadal jest tak, jakby jej nie było, bo nie może nawet nikogo dotknąć. Invisible Woman zapewnia, że Peter jest wierny i będzie czekał, Kitty mówi jednak, że nie chce dawać mu fałszywej nadziei, bo być może pozostanie w tym stanie na zawsze. Wtedy Sue odpiera, że to zależy tylko od niej – stwierdza, że być może jej własna niepewność i brak nadziei na powodzenie powstrzymują ją przed powrotem do stanu materialnego. Przypomina jej, że uratowała cały świat i że może uratować też samą siebie. Gdy Susan odchodzi, Kitty zauważa stojącego u drzwi Petera, który przyznaje, że słyszał tylko końcówkę ich rozmowy. Następnie mówi jej, że gdy się uśmiecha, wokół jej ust pojawiają się maleńkie zmarszczki – i za każdym razem, gdy myślał o jej uśmiechu i że już nigdy go nie zobaczy, ból, który ta myśl wywoływała, był jak najbardziej realny. Może w tej chwili jego ukochana nie może go dotknąć, ale on nadal może być przez nią dotknięty.

W laboratorium Sue wraca do Reeda i informuje go, że Kitty i Peter są na dachu. Gdy jej mąż pyta, czy wszystko z nią w porządku, kobieta bez słowa przytula go."...And You'll Miss it"

Postacie:
* Blink
* Emma Frost, Blindfold, Husk, Pixie, Warpath
* Doctor Strange

Gdzieś w Europie Wschodniej. Blink przygotowuje rytuał ożywienia Selene w miejscu, gdzie jej bogini się urodziła. Nagle na miejsce teleportują się X-Men pod wodzą Emmy Frost i pomagający im Doctor Strange. Frost chce z nią porozmawiać, jednak zamiast tego Clarice ją atakuje. Na szczęście telepatkę ratuje Warpath, a Blindfold informuje pozostałych, kogo teleporterka zaatakuje następnego. Paige chce przemówić przyjaciółce do rozsądku, sama też jednak staje się celem ataku. Nagle Ruth informuje, że Blink w końcu odkryła, kim jest i że to ją zaatakuje następną, a po chwili Clarice pojawia się zaraz za jej plecami. Przed ciosem powstrzymuje ją jednak Emma, która, cały czas ją trzymając, wyjaśnia, że nie wiedzieli o tym, że przeżyła, a jeśli Selene powiedziała jej cokolwiek innego, kłamała, by przekonać ją do przyłączenia się do niej. Gdy dziewczyna nie chce jej słuchać i rani ją miniaturowymi teleportami, Frost wzywa Strange'a, a ten rzuca egzorcyzm. Czarna magia Selene dosłownie wylewa się z ciała Blink, a Stephen, który sam kiedyś przeżył coś takiego, w myślach stwierdza, że najgorsze przyjdzie dopiero później. I rzeczywiście, uwolniona spod uroku, Blink przypomina sobie wszystkich, których zabiła z rozkazu Selene. Emma próbuje ją przekonać, że to nie była jej wina i dodaje, że sama dokonała z własnego wyboru potwornych czynów i będzie musiała żyć z tą świadomością. Jedynym powodem, dla którego udało jej się pozostawić je za sobą i rozpocząć nowe życie, jest fakt, że nie była wtedy sama. A teraz Blink również nie jest – Frost zapewnia, że jest dla niej miejsce w X-Men. Clarice jednak jest zbyt zagubiona i teleportuje się w niewiadome miejsce. Strange stwierdza jednak, że nieważne, gdzie jest Blink, jej odwaga i poświęcenie czynią z niej członka X-Men.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men: To Serve And Protect #3 X-Men: To Serve And Protect #3 X-Men: To Serve And Protect #3 X-Men: To Serve And Protect #3 X-Men: To Serve And Protect #3 X-Men: To Serve And Protect #3 X-Men: To Serve And Protect #3 X-Men: To Serve And Protect #3 X-Men: To Serve And Protect #3 X-Men: To Serve And Protect #3 X-Men: To Serve And Protect #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.