Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Manifest Destiny » X-Men: Manifest Destiny #3

X-Men: Manifest Destiny #3

Postacie
Zapowiedź

Iceman kontynuuje swoją podróż ku Zachodniemu Wybrzeżu i odkrywa coś nowego w swoich mocach. Ale czy to wystarczy, by uratować życie przed wrogiem, który był do niedawna przyjacielem?
Dodatkowo historia z Colossusem i młodym X-Manem.

Cytat

Little girl: "So, would you? Would you help to rescue kitty?
Colossus: "Little girl... nothing would make me happier."

Streszczenie

"Kill or cure" Part 3

Wstrzyknięta neurotoksyna wraz z krwią rozchodzi się po osłabionym ciele Icemana. W tym czasie potyczka Mistique z oddziałem policjantów uniemożliwia przybycie personelu medycznego. Ciało mutanta zaczyna się topić. Jedynym ratunkiem jest ściąganie wilgoci z otoczenia, po czym wypuszczanie tej zawierającej toksynę. Transformacja udaje się. Bobby całkowicie zmienia formę, oddalając od siebie widmo śmierci.

 

Kilka dni później. Kierowca ciężarówki nie może uwierzyć w usłyszaną właśnie historię. Zawsze wydawało mu się, że superbohaterowie nie omawiają takich rzeczy ze zwykłymi ludźmi. Niespodziewanie za ich samochodem pojawia się jednoosobowy patrol policyjny. Mężczyzna na motorze otwiera ogień w stronę kabiny kierowcy. Iceman, chcąc ratować życie niewinnego, wypycha go na pobocze. Po chwili traci panowanie nad maszyną, a paliwo w zbiornikach wybucha. Na szczęście ogień to za mało, by go pokonać. Bobby wyłania się z płonącego wraku. Mystique już na niego czeka, mierząc z pistoletu w jego pierś. Bohater pozbywa się lodowej powłoki i informuje ją, że może zakończyć ten pościg i pociągnąć za spust, patrząc mu jednocześnie w oczy.

 

"Abomination"

Beast kończy właśnie badania Jonasa Graymalkina. Wykazują one, iż mężczyzna jest mutantem o podwyższonej sile i zwinności. Dodatkowo wykazuje pewne oznaki częściowej niezniszczalności. Jego moce jednakże działają tylko w niemal całkowitej ciemności. Dodatkowo próbki błota pobrane spod paznokci datują jego narodziny na dwieście lat wstecz, z czego większość z nich spędził będąc zakopanym żywcem.

 

Graymalkin spogląda w nocną panoramę San Francisco. Przypomina sobie dzień swoich szesnastych urodzin, kiedy ojciec odkrył jego sekret. Młody chłopak nie miał żadnych szans w starciu z dorosłym mężczyzną. Kiedy udało mu się odzyskać przytomność, nastała dla niego wieczna ciemność.

 

Beast przegląda zapiski Emmy z jej sesji z pacjentem. Wynika z nich, iż padł on ofiarą prześladowań, natomiast jego mutacyjne moce ujawniły się dopiero po zakopaniu go w głębokim grobie przez własnego ojca.

 

Jonas wie już, że całe to zdarzenie nie jest jego winą. Ojciec też nie odpowiada za to okrucieństwo. W tamtych czasach tolerancja na jego inność była znacznie mniejsza. Oprócz tego drugi chłopak przyłapany w tym dniu też nie zrobił niczego by go chronić.

 

"Uncheerable"

Dzień Colossusa toczy się ściśle ustalonym rytmem. Od rana poranny trening, a potem zajęcia z młodszymi studentami. Niestety, jego życie pozbawione jest pasji. Płótna zamówione przez Storm wciąż stoją puste. Wyjście z Beastem do kina na najnowsze przygody Jamesa Bonda również nie wywołało żadnej reakcji. Nawet zaplanowane przyjęcie niespodzianka, na którym udało mu się uratować setki cywilów, a Logan uparcie twierdził, że nie miał nic wspólnego z wykolejeniem się tramwaju, nie zmieniło jego smutnego nastroju.

 

Pewnego wieczora Colossus został poproszony przez małą dziewczynkę o pomoc w uratowaniu jej kotki, która znów wspięła się niebezpiecznie wysoko na drzewo. Nic od bardzo dawna nie sprawiło mu podobnej przyjemności.

Autor: White King

Galeria numeru

X-Men: Manifest Destiny #3 X-Men: Manifest Destiny #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.