Avalon » Serie komiksowe » World War Hulk: Front Line » World War Hulk: Front Line #3

World War Hulk: Front Line #3

Postacie
Zapowiedź

WWH z punktu widzenia ulicy. Zielony Goliat rozkazał ewakuację Nowego Yorku, więc co tam trzyma naszych dzielnych reporterów, Bena Uricha oraz Sally Floyd? I czy detektyw z wydziału ds. kostiumów, Danny Granville rozwiąże zagadkę morderstwa już nie jednego, a dwóch sojuszników Hulka? Plus znowu garstka humoru na koniec.

Cytat

Sally Floyd: "Note to self: if you ever get old, must remember to go out as disgracefully as possible."

Streszczenie

Harlem, Nowy Jork. Wojsko otoczyło cały teren i prowadzi ewakuację ludności cywilnej. Pośrodku tego eksodusu znajduje się starsza kobieta, która w ożywionej dyskusji ze stacjonującymi żołnierzami odmawia opuszczenia zajmowanego mieszkania. Kategorycznie stwierdza, że i tak jedną nogą jest już w grobie, więc kilka miesięcy w jedną czy też w drugą stronę nie robi jej większej różnicy. Zrezygnowani mundurowi dla świętego spokoju pozwalają kobiecie pozostać w mieszkaniu. Obserwująca to zdarzenie Sally Floyd dzwoni teraz do swego redakcyjnego kolegi Bena Uricha, który znajduje się za miastem w tymczasowym obozie dla przesiedleńców. Oboje są zaniepokojeni tą nagłą mobilizacją wojska. Sally prosi, by Ben zjawił się jak najszybciej. Na koniec rozmowy pyta jeszcze, jak miasto wygląda z jego perspektywy. Urich odpowiada, że jak w filmie. Dym unosi się z budynków a nad całym miastem króluje statek kosmiczny.
Daily Bugle. James Jonah Jameson wyglądając przez okno wciąż nie może przełknąć faktu, iż wszelkie bieżące wydarzenia relacjonuje jedna gazeta, i że tytułem tym jest właśnie Frontline. Nie wierzy słowom Robertsona, który zrzuca to na karby szczęścia i sprzyjających okoliczności. Jego zdaniem ktoś jest w tym bardzo zainteresowany i wykorzystał aktualną sytuację, by przy pomocy Uricha i Floyd zdyskredytować i poniżyć Bugle'a i jego naczelnego.
Trzydzieści dwie godziny od czasu ogłoszenia ultimatum. Dwójka dziennikarzy Frontline jedynie w asyście wojskowych oczekuje w mieście na rozwój wypadków. Nie trwa to jednak zbyt długo, gdyż już za chwilę na ulicach miasta wybucha wojna. Ben wyciąga Sally z ukrycia by lepiej zorientować się w sytuacji. Kosmiczni towarzysze Hulka demolują miasto, podczas gdy żołnierze próbują ich zatrzymać. Dziennikarze znalazłszy się na linii frontu próbują zachować życie, a przy tym zdobyć jak najwięcej informacji. Wychodząc z jednej z uliczek natrafiają na starszą kobietę, która nie chciała opuścić swojego mieszkania. Ta stoi teraz w szlafroku przed zgliszczami własnego domu.

 

 

Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Shawn Martinbrough


"Costume Division: Death of an Android"

Dla Danny'ego współpraca z ambasadorem obcych zaczyna stanowić coraz większe zagrożenie życia. Korg zdaje się tym niezbyt przejmować skupiony na celu misji, który stanowi znalezienie zabójcy Archa. Ponownie przemierzając miejsce zbrodni Granville dochodzi do wniosku, że przydałby mu się jakiś świadek, i nawet wie, gdzie takowego można znaleźć.
Później na dachu wieżowca Korg trzyma bezwładnie zwisającego zza balustrady niejakiego Waltera. Danny znał się z nim wcześniej. Detektyw wie, że jeżeli coś działo się w okolicy, Walter musi coś o tym wiedzieć, taki już ma charakter. Wisząc głową w dół Walter nabiera przekonania, iż znajduje się w niezwykle niekorzystnym dla siebie położeniu. Po chwili przypomina sobie, jak owego dnia udał się do części handlowej na Manhattanie, by nieco się obłowić po tym, jak miasto zostało ewakuowane. I wtedy pojawił się ten robot. Wyglądało jakby się z kimś kłócił i to po rosyjsku. Walter podaje nazwę lokacji, w której widział robota, po czy Korg i Danny oddalają się nieśpiesznie.
Już na miejscu Korg wykopuje drzwi lokalu, którego adres podał im Walter. Stwierdza, iż Archie rzeczywiście tu był. Nagle detektyw zastyga, po czym uśmiecha się sam do siebie. Na ścianie zauważa kamerę przemysłową, w dodatku całkiem sprawną.


Scenariusz: Paul Jenkins
Rysunki: Chris Moreno


"War is Heck"

Zdewastowana metropolia Providence, Rhode Island. Gubernator stanu śpieszy na show muzyczne zatytułowane "The 50-state Initiative", w którym ma być jurorem.
Program powstał dla tych wszystkich, którzy zostali skazani na pobyt w negatywnej strefie za niezarejestrowanie się. Jednak zamiast w więzieniu znaleźli się oni w tym miejscu i to właśnie z myślą o nich zorganizowano to przesłuchanie. W programie tym grupy bądź też pojedyncze osoby prezentują swoje muzyczne talenty przed kompetentnym jury. Po zakończeniu przesłuchania jurorzy zwycięzcą ogłaszają Milesa Flatta, który zaprezentował swoją niesamowitą gitarę śmierci. Ten koleś w przebraniu Elvisa i z płonącą czaszką i gitarą zdeklasował rywali. Stojący w głębi pomieszczenia Iron Man z trójkątem w rękach nie kryje swego rozczarowania tym faktem.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

World War Hulk: Front Line #3 World War Hulk: Front Line #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.