Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Avengers » Ultimate Comics Avengers #3

Ultimate Comics Avengers #3

Ultimate Comics Avengers #3

"The Next Generation" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Nick Fury zbiera nową drużynę zabójczych agentów, których pierwszym zadaniem jest schwytanie zbuntowanego Kapitana Ameryki.

Cytat

Hawkeye: "Well, if you're anything like your brother I'd imagine you need a stiff shot right now, huh?"
Gregory Stark: "It's 9 A.M., you degenerate. Are you some kind of alcoholic?"

Streszczenie

Afganistan. Na północny zachód od Kandaharu amerykański konwój zostaje zaatakowany przez miejscowych. Przeżywają jedynie dwaj dowodzący oddziałem i zostają przyprowadzeni do miejscowego przywódcy. Ten cieszy się, że zarobi na jeńcach, ale nagle na niebie pojawia się błysk, a chwilę później w wiosce ląduje War Machine. Upewniwszy się, że żołnierzom nic nie jest, i nie przejmując się ich protestami, Rhodes całkowicie niszczy wioskę razem z nieuzbrojonymi cywilami. Chwilę później dostaje pilny meldunek z bazy.

Izrael. Grupa zamachowców przygotowuje się do zabicia Hillary Clinton. Nagle snajper zauważa w celowniku zbliżającą się do niego Red Wasp, ale zanim może coś zrobić, kobieta przebija się przez jego głowę. Następnie błyskawicznie zabija w ten sam sposób dwóch innych mężczyzn, a kiedy ostatni pyta się, kim jest, mówi, że kiedyś, jako Insect Queen, należała do Liberatorów i gdyby to od niej zależało, wcale by nie przeszkodziła w zamachu. Niestety, pracownicy Gregory'ego Starka wstawili jej chip, który wymusza na niej posłuszeństwo i teraz jest ochroniarzem Clinton. Red Wasp zabija ostatniego z zamachowców powiększając się do ludzkiej postaci i żądląc go, a chwilę później dowiaduje się od swojej opiekunki, że zostaje oddelegowana do Avengers.

Kwatera główna S.T.R.I.K.E. Nick Fury i Hawkeye witają Gregory'ego Starka, który przybył na spotkanie z nimi. Clint zakłada, że doktor ma podobne upodobania jak jego brat i pyta się, czy nie chciałby się napić, ale ten stwierdza, że jest zupełnie inny niż Tony, którego uważa za wielkie rozczarowanie, i nie zamierza mieć z nim nic do czynienia, dopóki nie odda mu firmy, którą mu ukradł. Wszyscy udają się do podziemnego laboratorium S.T.R.I.K.E., gdzie Gregory mówi, że już zdążył zwerbować do Avengers War Machine'a i Red Wasp, a Fury potwierdza, że Carol Danvers powiadomiła go już o dołączeniu do grupy nowej Black Widow. Stark przypomina, że zadaniem zespołu będzie nie tylko schwytanie Kapitana Ameryki, lecz zabicie Red Skulla i odzyskanie broni, którą ukradł z Budynku Baxtera, dlatego proponuje użycie Nerd Hulka - stwora wyhodowanego z komórek Bruce'a Bannera, ale posiadającego zarówno jego rozum, jak i siłę zwykłego Hulka. Hawkeye uważa, że to ryzykowne, ponieważ kogoś takiego trudno kontrolować. Siedzący niedaleko Spider mówi, że Barton sam ma wiele na sumieniu i zapomina, kim był w przeszłości. Gregory mówi pozostałym, aby nie rozmawiali z nim, ponieważ może to skończyć się samobójstwem, jak to się stało w przypadku technika, który w zeszłym tygodniu podciął sobie żyły. Fury pyta, kim jest Spider, ale ten odpowiada, że lepiej będzie dla niego, jeżeli się nie dowie.

Paryż. Avengers obserwują Kapitana Amerykę, który zmierza do swojego pokoju hotelowego. Hawkeye dziwi się, że Steve przebywa we Francji, ponieważ nienawidzi tego kraju, na co Fury stwierdza, że Rogers pewnie ma jakiś plan. Następnie pyta się Black Widow, która jest jednocześnie jego byłą żoną, jak sprawują się ulepszenia zrobione przez firmę Starka. Mówi jej również, że jej pseudonim nie jest zbyt dobrym pomysłem, biorąc pod uwagę to, co się stało z rodziną Hawkeye'a, ale Monica Chang odpowiada, że Barton będzie musiał się z tym pogodzić, i dodaje, że nie ma ochoty dłużej rozmawiać z Nickiem. Fury dostaje meldunek od swoich ludzi, że Nerd Hulk zachowuje się spokojnie, a Hawkeye decyduje, aby wkroczyć do hotelu za dwie minuty. Nagle Kapitan wyskakuje przez okno i unieszkodliwia czekającą tam Red Wasp za pomocą aerozolu. Spadając na ulicę, trafia tarczą Black Widow, po czym ląduje na ciężarówce, w której znajduje się centrum dowodzenia Fury'ego, i przewraca ją. Hawkeye strzela do Steve'a pociskami usypiającymi, ale ten odbija je tarczą i trafiają one Bartona. Fury, który nie może wydostać się z samochodu, każe sprowadzić Nerd Hulka i wkroczyć War Machine'owi do akcji. Rogers, widząc Rhodesa, śmieje się, mówiąc, że nie dogoni go swoim samochodem, ale pułkownik transformuje pojazd w swój pancerz i jako War Machine celuje do Kapitana ze wszystkiego, co ma do dyspozycji.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Comics Avengers #3 Ultimate Comics Avengers #3 Ultimate Comics Avengers #3 Ultimate Comics Avengers #3 Ultimate Comics Avengers #3 Ultimate Comics Avengers #3 Ultimate Comics Avengers #3 Ultimate Comics Avengers #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.