Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates 3 » The Ultimates 3 #3

The Ultimates 3 #3

The Ultimates 3 #3

"Sex, Lies & DVD" - part 3: "Siblings"

Postacie
Zapowiedź

Poznajemy prawdziwą (?) przeszłość Quicksilvera i Scarlet Witch. Rodzeństwo ukrywa pewną straszną tajemnicę, która może mieć związek z zagadkowym morderstwem w posiadłości Ultimates. Ponadto, gościnnie występuje Wolverine.

Cytat

Hawkeye: "Didn't you used to belong to the Brotherhood?"
Wolverine: "Didn't you used to have a wife and two kids?"

Streszczenie

Posiadłość Starka. Wolverine przypomina Ultimates o najświeższych faktach - Scarlet Witch nie żyje, a chwilę później, zanim jej ciało zdążyło ostygnąć, do posiadłości wpadło Brotherhood. Logan zastanawia się, dlaczego żadnemu z nich nie przyszło do głowy oczywiste pytanie: "dlaczego?" Wasp pyta więc, dlaczego? Mutant ma odpowiedź - Pietro zadzwonił do ojca. Hawkeye w to nie wierzy, przypominając o zachowaniu Magneto w stosunku do syna, Logan jednak jest przekonany, że ma rację. Clinton prowokuje Logana, ten odcina mu się i panowie skaczą sobie do gardła [patrz cytat - red]. Kule z pistoletu Hawkeye'a nie robią jednak wrażenia na mutancie, większą krzywdę wydaje się, że zrobił mu okrzyk Bartona nazywający Logana mutantem w dosyć rasistowski sposób [mutie-mutas - red]. Walka kończy się, gdy pazury X-Mana znajdują się tuż przy szyi Clintona. Ten chce, aby Wolverine go zabił, bezwiednie mówi to nawet na głos. Słysząc to, X-Man chowa pazury.

Janet podlatuje do Hawkeye'a i chce dowiedzieć się, co oznaczają jego słowa, ten w dosadny sposób każe się jej odczepić. Captain strofuje go za język, w odpowiedzi Clint wulgarnie każe odczepić się i jemu..

Spór przerywa Thor. Każe skupić się na prawdziwym wrogu - Braterstwu. Valkyrie podoba się zdenerwowany bóg piorunów - jest dla niej bardziej seksowny.

Kapitan przytakuje gromowładnemu. Logan chce odzyskać ciało Wandy, wie jednak, że nie będzie to łatwe z powodu przeciwnika. Steve mówi, że mieli już do czynienia z Magneto. To nie jego obawia się jednak Logan, bardziej martwi się o Pietro. Pyta się Ultimates, co wiedzą o rodzeństwie Lensherr. Zakłada, że tylko to, co powiedział im Fury. Jest powód dla którego Pietro ochraniał tak bardzo siostrę.

Jan chce wiedzieć, dlaczego ta sprawa tak bardzo interesuje mutanta. Ten odpowiada, że muszą znaleźć zabójcę, bowiem jego ofiarą padła niezwykła dziewczyna - córka Magneto, a być może jego.

Logan opowiada swoja historię. Tuż po II Wojnie Światowej nie miał dokąd wracać. Udał się więc w bałkańskie góry w poszukiwaniu miejsca zwanego Wundagore. Nie była to najmądrzejsza decyzja - zimny klimat i fakt, że miejsce to nie widniało na żadnej mapie, nie pomogły w znalezieniu go. Nawet Logan nie wytrzymał wędrówki. Padł zemdlony. Znalazła go wtedy kobieta - Magda, której córka, Wanda, stanowiła niemal identyczną kopię. Wolverine chciał wtedy, aby wiedźma z Wundagore pomogła zakończyć jego żywot, bowiem gdy zdał sobie sprawę, że przeżyje wszystkich których pokocha, chciał znaleźć inną alternatywę. Zamiast tego spędził z Magdą upojne chwile. Nie trwały one jednak zbyt długo, bowiem do chaty przybył Eric Lensherr, mąż Magdy, i wyrzucił Logana z powrotem do lasu. Ten nie był w stanie odnaleźć już Wundagore. Lata później Logan znów ujrzał twarz kobiety, tylko tym razem była to jej córka. Działo się to w Savage Land, Wolvie był wtedy członkiem Braterstwa. bowiem Magneto nie pamiętał, lub nie chciał pamiętać, o spotkaniu w chacie.

Magneto już pierwszego dnia dał Rosomakowi zadanie - miał następnego dnia śledzić Pietro i Wandę i zabić chłopaka, którego uważał za żałosnego i słabego.

Logan skradał się za rodzeństwem, gdy ci poszli na spacer. Zaatakował, gdy widział jak ich ręce się splatają i nie chciał przekonać się, jak sytuacja potoczy się dalej. Wolverine chciał tylko nastraszyć Pietro i dać mu szansę na oddalenie się od ojca. Jednak Wanda źle przyjęła jego atak na brata. W gniewie użyła swojej mocy, która pokonała czas oraz przestrzeń i sprowadziła z przeszłości dinozaury. Logan salwował się ucieczką.

Wanda podeszła do lekko rannego brata. Pietro wyrzucał sobie, że nie pokonał Wolverine'a, jego siostra bała się swojej mocy, tego, że w końcu straci nad nią kontrolę. Kiedy Wolvie zakradł się blisko nich, Ci byli już przytuleni, Pietro znalazł bowiem w siostrze miłość.

Clint, słysząc historię, podsumowuje krótko zachowanie rodzeństwa jako chore. Cieszy się, że sprawa dobiegła końca zanim dopadły się do niej media. Wolvie przypomina, że kula wystrzelona w Wandę pochodziła z broni znakomitego strzelca. Cap wtrąca się w rozmowę, mówi, że jeśli James ma coś na myśli, powinien powiedzieć to głośno. Steve wydaje rozkazy, dzieli drużynę na dwa zespoły. Hawkeye, Wasp i Black Panther zostaną na miejscu i będą prowadzić śledztwo, reszta ma zając się Magneto. Wasp chce jednak, aby Cap i Stark zostali w mieście, bowiem Tony ma dostęp do wiadomości pozwalających ustalić, kto jest w stanie wyprodukować broń reagującą tylko na DNA ofiary. Jan każe Loganowi zebrać ekipę i ruszyć za Magneto.

Drużyna lecąca do Savage Land wchodzi na pokład samolotu, jest wśród nich Panther. Wasp pyta się go, gdzie był i gdzie jest Cap. Wolverine, widząc go, pyta się, czy to naprawdę Black Panther, wprawia tym Jan w konsternację. Statek odlatuje.

Do Jan podchodzi Iron Man. Kobieta cieszy się, że ten w końcu się pojawił. Ostatni raz widziała go, jak odlatywał z Blobem. Iron Man pokazuje, co znalazł na miejscu zbrodni - kulę, która zabiła Wandę. Dodaje, że to wyrafinowana broń pozwalająca zabić ściśle określoną osobę na podstawie jej DNA. Wasp pyta się go, czy wie, kto mógł ją wyprodukować. Iron Man potwierdza - Stark Industries. Jan jest zszokowana, że w firmie Tony'ego ktoś wyprodukował pocisk, który zabił Scarlet Witch. Iron Man zdejmuje swoją maskę, jednak pod nią nie ma Tony'ego. Stojący przed Wasp Iron Man jest robotem, na dodatek niezbyt przyjaznym, bowiem obezwładnia kobietę prądem.

Savage Land. Samolot Ultimates ląduje. Valkyrie z Thorem wychodzą pierwsi, kobieta jest podekscytowana możliwością spotkania dinozaurów. Logan zatrzymuje Panthera. Mówi, że nie chciał tego poruszać przy reszcie, ale ma nadzieję, że ten wie co robi i że nikt przez to nie zginie. Panther nie odzywa się słowem.

Tymczasem przybywają posiłki obiecane przez Logana - Shanna, Ka-Zar i i jego szablozębny tygrys.

Autor: redevil

Galeria numeru

The Ultimates 3 #3 The Ultimates 3 #3 The Ultimates 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.