Avalon » Serie komiksowe » Thanos: A God Up There Listening » Thanos: A God Up There Listening #3

Thanos: A God Up There Listening #3

Postacie
Zapowiedź

• Pod koniec INFINITY Thane odkrył iż jest synem Thanos,a a jego dotyk jest śmiertelny. 
• Teraz, w towarzystwie szepczącego doradcy Ebony Maw, chce odkryć historię ojca i własną przyszłość.

Streszczenie

Planeta Malady. Bywalcy baru, uzbrojeni, zbierają się wokół drzwi, za którymi Thane nie może uwierzyć, jak rzeczywista zdawała się wizja przekazana mu przez Trynkę. Ten oświadcza, że takie jest dziedzictwo Thanosa – wszyscy, których los wysyła przed jego oblicze, giną. W tych, którzy natomiast przeżyją to spotkanie, umiera wszystko, co kiedyś było dobre. Oświadcza, że jeśli Thane ma kontynuować to dziedzictwo, musi się nauczyć o cierpieniu, które wywołał ojciec. Ten oświadcza, że nie zamierza iść w jego ślady i odchodzi, ku zaskoczeniu Trynki wzywając Ebony Mawa. Gdy jednak otwiera drzwi, odkrywa, że wszyscy goście baru nie żyją. Stwierdza, że nie on to zrobił, a wtedy Trynka przypomina, co powiedział o dziedzictwie Thanosa. Dostrzegłszy Mawa, Thane przyznaje mu rację i mimo ostrzeżeń o zbliżającej się straży prosi o kontynuowanie wizji.

Wtedy. Thanos spada wewnątrz Ego, w końcu lądując w rzece magmy – "soków trawiennych" planety. Próbuje się wydostać, wtedy jednak gigantyczne łapy wyrastające z podłoża wpychają go z powrotem. Nie wiedzieć jednak, czemu – czy to ze względu na jego podły smak, czy może z chęci torturowania Tytana, a może nawet z samotności – Ego odrzuca łotra, który ląduje u stóp Black Order. Gdy się podnosi, jego poddani zastanawiają się, czemu Ego ich nie zabił, wtedy jednak poznają odpowiedź – gdy atakuje ich gigantyczna, kamienna kopia Thanosa.

Malady. Thane wspomina swój czas w Orollanie, gdy był uzdrowicielem, i próbuje wykorzystać swe moce, by przywrócić zabitych do życia. Trynka stwierdza jednak, że jego dotyk przynosi śmierć i przekonuje go do ucieczki. Na ulicach ukrywają się przed zbliżającymi się do baru mecha-strażnikami, a gdy Thane powtarza, że to nie on zabił gości baru, Trynka każe mu się zamknąć, by nie zostać wykrytymi. Słysząc to, Inhumanin dopada do niego, zabraniając zwracać się do niego tym tonem. Wtedy ponownie wraca do wizji.

Wtedy. Gigantyczna podobizna Thanosa stworzona przez Ego rzuca się na Black Order, Thanos jednak powstrzymuje jego cios i niszczy kopię. Widząc to, Thane pyta, czy jego ojciec zabił planetę, Trynka przyznaje więc, że nie do końca. Następnie prowadzi Inhumanina do miejsca, w którym sam zginął. Nie rozumiejąc, co to znaczy, Thane przypomina, że spotkał kosmitę w barze i pyta, jak to możliwe, stając przed nim Thanos stwierdza więc, że jest on szalony – a to czyni wszystko możliwym. "Tymczasem" Ego zmienia taktykę – widząc, że nie pokona Tytana siłą, postanawia zaatakować jego umysł i zaczyna tworzyć całą armię podobizn – tym razem jednak nie Thanosa, lecz wszystkich tych, których zabił.

Autor: S_O

Galeria numeru

Thanos: A God Up There Listening #3 Thanos: A God Up There Listening #3 Thanos: A God Up There Listening #3 Thanos: A God Up There Listening #3 Thanos: A God Up There Listening #3 Thanos: A God Up There Listening #3 Thanos: A God Up There Listening #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.