Avalon » Serie komiksowe » Terror inc. vol. 2 » Terror inc. vol. 2 #3

Terror inc. vol. 2 #3

Terror inc. vol. 2 #3

"A Bit You, A Bit Of Me (But A Bit More Of You)"

Postacie
Cytat

Terror: "That must have been hell of an orgasm."

Streszczenie

Gdzieś w ukryciu jest sobie tajna baza, a w tej tajnej bazie, skomplikowana maszyneria, do której podłączona jest pewna kobieta, aż po szyję unieruchomiona przez system podtrzymywania życia. To właśnie jej niejaki Harper zdaje raport z ostatniej akcji Sparksa, który zameldował, że Terror został zniszczony, a jego ludzie pieczołowicie zbierają resztki, by upewnić się, że tym razem nie wróci. Kobieta oświadcza, że tym razem nie będzie tolerancyjna dla ich głupoty, po czym nakazuje lekarzowi przygotować kolejną dawkę leku. Na jego polecenie, pielęgniarka podaje jednemu ze zgromadzonych osiłków strzykawkę, a ten aplikuje sobie zawartość i z okrzykiem "Pożądanie!" wystawia się na cios tuzina zakończonych igłami macek, które całkowicie wsysają go do maszynerii. Kobieta stwierdza, że czuje się dużo lepiej i dziękuje ochotnikowi, który dla niej przeniósł się w pustkę. Pyta Harpera, czy wszystko idzie zgodnie z planem, a ten odpowiada, że z niecierpliwością oczekują na jej powstanie. Pyta go też, czy uważa, że jest piękna, a ponieważ zaprzecza, wyjaśnia mu, że owszem - jest, ale on tego nie widzi, bo jest bezwartościowym śmieciem i nie zmienia tego nawet fakt, że uwolnił ją z rąk baskijskich terrorystów, którzy ją odkopali. Pociesza go jednak, że wszyscy są równie bezwartościowi i wkrótce ostatecznie trafią w pustkę.

W ruinach warsztatu Boneyard, ludzie Sparksa pieczołowicie zbierają najmniejsze fragmenty tkanek, narzekając, że trwa to w nieskończoność. Okazuje się jednak, że meczą się nadaremnie, zbierając niewłaściwe kawałki, bo Terror ma się całkiem nieźle i właśnie wyłania się ze zgliszczy, by wyprowadzić ich z błędu. Strzały zwracają uwagę Sparksa, który orientuje się w sytuacji i każe swoim ludziom się przegrupować. Terror wysadza butle z gazem i bez problemu przebija się przez pozostałych przy życiu najemników, docierając do ich szefa. Sparks próbuje się bronić, ale ma pecha, bo w Terrorze znowu odzywa się Craig, który zaczyna go katować, przemawiając jak do swojego syna. Kiedy odrywa mu nogę, Sparks krzyczy, ze powie mu wszystko i zaczyna mówić coś o aniele, ale po chwili dociera do niego, że Terror nie słucha, bo stracił nad sobą kontrolę. W następnej chwili, zostaje rozerwany na pół. Stojąc na pobojowisku, Terror powoli dochodzi do siebie. Odnajduje ciało Boneyard i prosząc o ostatnią przysługę, wyrywa jej serce i wstawia w miejsce swojego. Kiedy odzyskuje trzeźwość myślenia, zaczyna się martwić o panią Primo.

Ona właśnie wraca do domu, kiedy zauważa, że jest śledzona. W ostatniej chwili skręca w zjazd z obwodnicy, gubiąc pościg, ale po jakimś czasie okazuje się, że trafiła do dzielnicy biedoty, a jej Ferrari przyciąga uwagę tutejszych gangsterów.

Wkrótce, ludzie Harpera ponownie lokalizują czerwone Ferrari i wdają się w pościg za nim, ale kiedy wreszcie spychają samochód na pobocze, otaczają go i otwierają drzwi, okazuje się, że w środku siedzi grupa oprychów. Szef oddziału zostaje poinformowany, że już się zaczęło, a w tym samym czasie, jedno z kin w Hollywood wylatuje w powietrze.

Nad ranem pani Primo wraca rowerem do domu i zastaje w salonie Terrora. Powitanie nie jest zbyt miłe, ale od razu przeprasza, zwalając winę na Craiga i mówi, że martwił się o nią. Primo wyjaśnia, że miała problem z transportem, a po drodze wstąpiła do archiwum po informacje o Death's Reign. Dowiedziała się, że zaczynali jako południowoamerykański gang handlarzy narkotyków, porywaczy i producentów chorej pornografii, ale przed sześcioma laty nagle zorganizowali się i zyskali na prestiżu, przenikając do Stanów, gdzie otworzyli sieć klubów dla fetyszystów. Pokazuje mu zdjęcie kobiety, podłączonej do aparatury, którą nazywa Angel de la Muerte i twierdzi, że jest ona ich guru. Uważają, że jest nieśmiertelna i stara jak świat, a do tego głoszą wyznawany przez nią totalny nihilizm. Przez lata porywali lekarzy, którzy mieli ją uleczyć i plotka głosi, że w końcu się udało, a wraz z jej powstaniem ma zapanować pustka. Terror zgaduje, że kobieta planuje wykorzystać jego ramię, by stworzyć sobie nowe ciało i zyskać nieśmiertelność. Niestety, nie mają dużo czasu, by coś z tym zrobić, bo obecne ciało Terrora rozkłada się zbyt szybko i jeśli nie odzyska ramienia w ciągu doby, jego długi żywot może dobiec końca. Primo nie znalazła nic na temat siedziby Death's Reign, ale na szczęście Terror ma pewien plan. Chociaż poniosło go nieco przy przesłuchiwaniu Sparksa, zabrał jego dłoń i liczy na to, że jej pamięć synaptyczna pozwoli pokierować samochodem tak, by dojechać we właściwe miejsce.

Wsiadają więc do samochodu, a Terror przyczepia sobie rękę Sparksa i daje się prowadzić. Pierwsza próba nie daje oczekiwanych rezultatów, bo ręka, kierowana rutyną, prowadzi najpierw do baru na kawę. Po jakimś czasie docierają jednak do domu na przedmieściach. Terror ledwie trzyma się na nogach, ale na szczęście napakował bagażnik częściami zamiennymi i może uzupełnić siły.

Po chwili zbiera broń i wkracza do budynku. Rozwala pierwszych dwóch oprychów, na jakich wpada i z ich resztek dowiaduje się, gdzie jest Angel de la Muerte. Kiedy wchodzi do piwnicy, zastaje tam tylko kobietę, podłączoną do wielkiej maszyny. Uprzejmie ostrzega, że nie ma nastroju na pułapki, a gdy się zbliża obiecuje, że w zamian za informację o swoim ramieniu skróci jej cierpienia. Ona jednak odwraca się i pyta, czy naprawdę pozwoli jej umrzeć ponownie i dopiero teraz Terror rozpoznaje w nie swoją ukochaną Talitę. Chwila wahania wystarczy, by wbiły się w niego mechaniczne macki i uniosły w powietrze. Talita chłodno oświadcza, że chyba nie spodziewał się ciepłego powitania od kobiety, którą pogrzebał w ciemności na osiem wieków.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Terror inc. vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.