Avalon » Serie komiksowe » Supreme Power » Supreme Power #3

Supreme Power #3

Supreme Power #3

"Coming Out"

Postacie
Cytat

Hyperion: "Good evening, Mr. Scott. I've been told to ask you a question. Would you be interested in winning the Pulitzer this year?"

Streszczenie

Mark Milton czeka na rozmowę z prezydentem George’em Bushem i słucha jego rozmowy z generałem Casey’em, który uważa, że chłopak jest gotowy do wykonania misji dla kraju, który dał mu dom i go wychował. Prezydent zaprasza Marka do środka i przedstawia mu szczegóły zadania. Polega ono na unieszkodliwienie sprzętu Irakijczyków okupujących Kuwejt, zanim Amerykanie i ich sojusznicy zaatakują wroga. Istotne jest też to, żeby nikt poza rządem i wojskiem nie dowiedział się o udziale Marka w akcji. Chłopak zgadza się wykonać zadanie.

 

W Kuwejcie poinstruowany przez dowódcę Mark bardzo szybko wykonuje zadanie na oczach zadziwionych i przerażonych żołnierzy, po czym odlatuje. W mediach mówi się o użyciu rakiet do wyeliminowania sprzętu Irakijczyków, ale nie wszyscy w to wierzą. Dziennikarz Washington Herald, Jason Scott, postanawia dowiedzieć się prawdy. Przez następne kilka lat zbiera informacje o akcjach dokonywanych przez rząd, w których podobno użyto nowoczesnego i tajnego sprzętu. Jego redaktor Pierce uważa, że Scott „goni ducha”, ale daje mu jeszcze czas, żeby zająć się dalej tematem.

 

Jason rozmawia z kolejnymi ludźmi, którzy zgłaszają się do niego z informacjami. Wśród wielu próbujących zwrócić na siebie uwagę wariatów jest kilku, którzy słyszeli o rządowym projekcie o kryptonimie Hyperion oraz kobieta o nazwisku Cavenaugh, która mówi, że wraz z mężem rozbitą kapsułę, a w niej dziecko, które potem zabrali agenci rządowi. Scott wysyła wiadomość do pracownika CIA, z prośbą o informacje o projekcie Hyperion. Po wielu tygodniach otrzymuje odpowiedź i spotyka się z nim. Obiecawszy, że nie wyjawi źródła informacji reporter dowiaduje się prawdy, która nim wstrząsa. W końcu postanawia porozmawiać jeszcze raz z panią Cavenaugh. Prezydent Bill Clinton i jego doradcy postanawiają pozwolić Scottowi na napisanie historii wierząc, że będą w stanie kontrolować które informacje zostaną przekazane do publicznej wiadomości. W nocy w domu Jasona dzwoni telefon. Głos w słuchawce każe mu wyjść na balkon. Po chwili przylatuje tam Mark Milton i pyta się zaskoczonego dziennikarza, czy jest zainteresowany zdobyciem tegorocznej nagrody Pulitzera.

 

Artykuł Scotta jest początkiem sensacji w mediach. W Białym Domu zapada decyzja o aranżacji pierwszego publicznego wystąpienia Marka i trwają przygotowania odpowiedniego kostiumu dla niego. Aby ukryć pozaziemskie pochodzenie chłopaka powstaje historia mówiąca, że Hyperion jest dzieckiem pary naukowców, którzy zginęli w katastrofie lotniczej, a szczegóły są tajemnicą rządową. Przedstawiony przez Clintona jako wzorowy amerykański obywatel i patriota, Mark pojawia się na konferencji prasowej i zaczyna odpowiadać na pytania.

 

Wieczorem Hyperion przylatuje do mieszkania Scotta, który chwali go za doskonałe wystąpienie. Przed odlotem Marka, Jason pyta się skąd naprawdę pochodzi chłopak. Ten odpowiada, że nie wie.

 

Jason rozmawia z Pierce’em i mówi mu, że ma sobie za złe, że nie przepytał Hyperiona tak jak prawdziwy reporter powinien. Czuje się wykorzystany przez Biały Dom i uważa, że zamiast prawdy przedstawił światu taką wersję wydarzeń, jakiej rząd od niego oczekiwał. Ponadto, wiele z doniesień o dziwnych wydarzeniach pochodziło z Georgii. A podczas konferencji prasowej z udziałem Hyperiona ktoś widział kogoś lub coś poruszającego się z ogromną szybkością niedaleko Atlanty. Powstaje więc pytanie: czy Hyperion rzeczywiście jest jedyny w swoim rodzaju?

Autor: Ozz

Galeria numeru

Supreme Power #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.