Avalon » Serie komiksowe » Sub-Mariner: The Depths » Sub-Mariner: The Depths #3

Sub-Mariner: The Depths #3

Sub-Mariner: The Depths #3

Chapter Three

Postacie
Zapowiedź

Randolph Stein i jego załoga kontynuują poszukiwania ekspedycji morskiej zaginionej w Rowie Mariańskim. Coś czycha na śmiałków... Coś potężnego i złego...

Cytat

Below the thunders of the upper deep;

Far, far beneath in the abysmal sea,

His ancient, dreamless, uninvaded sleep

The kraken slepth…

- - Alfred Lord Tennyson: "The Kraken" - -

Streszczenie

Nelson puka do drzwi kajuty Steina, by przekazać mu raport o stanie technicznym, ale gdy otwiera je, nie zastaje w środku nikogo, tylko pozostawioną na biurku notatkę, w której doktor pisze, że nie chce nikogo narażać i dlatego sam wypłynął w batyskafie.

 

Batyskaf płynie przed siebie przez mroczną głębię, a w środku Stein leży na podłodze, z raną głowy i majacząc przemawia do swojej Anne. Nagle, z głośnika odzywa się głos Nelsona. Drugi batyskaf zbliża się i bierze pierwszy na hol.

 

Już na pokładzie Platona, Nelson opatruje ranę doktora i wyjaśnia, że właśnie z powodu takich wydarzeń nie powinno się wypływać samotnie. Stein przyznaje, że było to głupie z jego strony i dodaje, że pierwszy raz zrobił coś tak nielogicznego, ale pierwszy oficer przypomina mu słowa lekarza i stwierdza, że może Namor chciał tego i dlatego odwiedził go we śnie. Stein wścieka się i twierdzi, że uczony człowiek nie powinien opowiadać takich bzdur, ale Nelson ostrzega go, że jeśli to przytyk do jego rasy i braku wykształcenia, zabijał ludzi za mniejsze obrazy. Oczywiście, doktor zaprzecza jakoby coś takiego insynuował, a gdy Nelson pyta, co tu jeszcze robi, skoro jest tak pewien swego odpowiada, że szuka Atlantydy, by udowodnić reszcie świata, że ona nie istnieje. Kiedy oficer wychodzi, Stein zatrzymuje go i dziękuje za uratowanie życia.

 

Najbliższe kilka godzin spędza nad notatkami, spisując swoje myśli i odczucia. W liście do Anne stwierdza, że powoli przestaje poznawać siebie i traci rozum, upodobniając się coraz bardziej do kapitana Marlowe'a, którego poszukuje. Patrząc na jego zdjęcie ma wrażenie, że ono wpatruje się w niego i zaczyna krzyczeć na fotografię, że to przecież niemożliwe. Przerywa mu jeden z marynarzy informując, że zbliżają się do stacji na skraju rowu mariańskiego.

 

Kiedy łódź cumuje w doku przy stacji, wszyscy mają nadzieje na zmianę atmosfery przy spotkaniu z innymi ludźmi. Szybko zmieniają się ich nastroje, gdy okazuje się, że nie można nawiązać kontaktu radiowego ze stacją i wydaje się ona całkowicie opuszczona. Niektórzy żartują sobie, że załoga padła albo pozabijała się wzajemnie z nudów, ale Stein traktuje to niezwykle poważnie i sugeruje, by zabrali ze sobą broń. Okazuje się, że jedyną bronią, jaką maja na pokładzie są harpuny, więc zamierza ich użyć, chociaż jeden z marynarzy ostrzega, że wchodząc do stacji z bronią proszą się o wrogą reakcję.

 

Gdy w końcu wkraczają na stację, panuje tam głucha cisza i ciemność. Nelson proponuje zacząć przeszukiwanie od świetlicy, ale lekarz sugeruje, by najpierw sprawdzić generatory tlenowe. Tak też robią i wszystko wydaje się być w porządku, ale w pobliżu generatorów jeden z marynarzy zauważa ślady morskiej wody. Zaczyna panikować, że stacja przecieka, ale Ryan wyjaśnia, że przy ciśnieniu na tej głębokości, nawet najmniejszy przeciek spowodowałby zniszczenie całej stacji, więc to nie może być powód. Chociaż niektórzy chcą zawrócić, Stein decyduje by kontynuować poszukiwania. Wkrótce dobiega ich dziwny dźwięk, a podążając za nim znajdują w jednej z kajut zwłoki i włączoną kamerę. Jeden z marynarzy rozpoznaje tego człowieka, a gdy się zbliżają okazuje się, że jego rany wyglądają, jakby został rozszarpany. To znalezisko prowokuje skrajne reakcje i konflikty w grupie, ale tym razem to Stein opanowuje sytuacją ostrzegając, że brak dyscypliny może oznaczać ich koniec.

 

Kilka minut później docierają do świetlicy, gdzie znajdują ciała pozostałych sześciu członków załogi. Stein próbuje ułożyć logiczny scenariusz, jak siedmiu mężczyzn mogło pozabijać się nawzajem, ale Ryan twierdzi, że to bzdury, a odpowiedź jest oczywista, tylko Stein boi się to przyznać. Aby rozwiać wątpliwości, Stein zamierza obejrzeć znaleziony przy zwłokach film, odnajdują więc kajutę projekcyjną i wyświetlają zawartość taśmy. Na początku autor filmu opowiada o szaleństwie, jakie udzieliło się reszcie załogi po wizycie Marlowe'a, jednak jego monolog zostaje przerwany nagłym zaskoczeniem w reakcji na pojawienie się kogoś. Po chwili słychać krzyki, a kamera się przewraca, ukazując uskrzydloną stopę zabójcy.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Sub-Mariner: The Depths #3 Sub-Mariner: The Depths #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.