Avalon » Serie komiksowe » Spider-Man: Final Adventure » Spider-Man: Final Adventure #3

Spider-Man: Final Adventure #3

Postacie
Streszczenie

Peter przez całą noc próbuje odnaleźć Verisa, jednak nie udaje mu się wpaść na żaden trop. Parker jest świadomy, że to przez niego ten morderca grasuje teraz po mieście. Gdy Spider-Man dociera do mieszkania, jest bardzo zmęczony. Odnajduje list, który zostawiła mu MJ. Peter zdaje sobie sprawę z tego, że to jego wina, iż małżonka zostawiła go samego. Po chwili odsłuchuje automatyczną sekretarkę. Jedną z wiadomości zostawił Ken Ellis, który chce z nim porozmawiać w kontekście artykułu, który właśnie tworzy. Inna wiadomość jest od Calvina Falconera, z którym Peter był umówiony na siódmą rano. Parker zupełnie zapomniał o tym spotkaniu. Wie, ze mają udać się do pierwszego pacjenta, któremu doktor Staphos zaaplikowała pierwszą wersję sztucznej skóry. Mężczyzna ten nazywa się Paul Contoni.

River Veris odwiedza grób swojej matki. Jest na nią zły, gdyż zostawiła go, a on przez to większość życia spędził w domach dziecka. Teraz odpłaci światu w sposób, jaki zna - poprzez ból i cierpienie.

Mary Jane budzi się w domu, który należał do May Parker. Zastanawia się, dlaczego Peter do niej nie zadzwonił, gdy przeczytał wiadomość, którą mu zostawiła.

Ken Ellis budzi się z bardzo krótkiego snu. Większość nocy spędził na oglądaniu starych filmów o Spider-Manie. Mimo iż Joe Robertson nie pozwolił mu lecieć do Portland, Ellis będzie kontynuował swoje śledztwo tu na miejscu. Pierwszą osoba, z którą porozmawia, będzie Betty Brant.

Peter i Calvin docierają do domu, w którym mieszka Paul Contoni. Ich rozmowa z mężczyzną odbywa się przez okno. Jego mutacja objawiła się zmianą wyglądu w wyschłą trawę. Mężczyzna wie, dlaczego przybyli, ale stwierdza, że nigdy nie pomoże firmie Garid po tym, co mu zrobili. Falconer chce użyć broni, by przekonać go do udania się z nimi. Jednak Peterowi udaje się odwieźć go od tego pomysłu. Peter postanawia odwiedzić Paula jako Spider-Man wieczorem.

Po rozmowie z Betty Brant, która opowiedziała mu między innymi o śmierci wujka Petera tuż przed ich pierwszym spotkaniem, Ken Ellis zaczyna być pewien, iż Peter Parker to Spider-Man.

Mary Jane bierze udział w kolejnej sesji fotograficznej dotyczącej ubrań ciążowych. Jednak fotograf widzi, że kobieta jest dziś w złym humorze, i proponuje jej dokończenie zdjęć w innym dniu. Kobieta postanawia zadzwonić do Petera, jednak odzywa się automatyczna sekretarka. MJ nie wie, co powiedzieć, i odkłada słuchawkę.

Ken Ellis odbywa kolejną rozmowę z Robertsonem. Ten znów odrzuca jego prośbę o wyjazd do Portland. Na korytarzu dziennikarz wpada na Mary Jane, która odwiedza Joe'ego.

Spider-Man zaczyna zbliżać się do domu Paula. Nagle widzi, jak mężczyzna walczy z niedźwiedziem. Zaczyna oplatać zwierzę całym sobą. Wówczas Peter skacze, by ich oddzielić. Po krótkiej walce Parker przekonuje go, że naprawdę potrzebuje jego pomocy, by jego dziecko nie zmieniło się w jakiegoś stwora. To denerwuje Paula, który wznawia walkę. Gdy starcie przenosi się do domu, w którym mieszka Contoni, Peter znajduje zdjęcie rodziny. Orientuje się, że żona i syn Paula musieli go opuścić po tym, jak zmutował w wyschniętą trawę. Spider-Man proponuje, że gdy Paul im pomoże, jest duża szansa, iż znów będzie człowiekiem i odbuduje swoją rodzinę.

Ben Reilly odwiedza Mary Jane w domu May. Kobiecie podobają się blond włosy przyjaciela. Gdy zaczynają rozmowę, słyszą dzwonek do drzwi. W progu stoi Ken Ellis, który prezentuje MJ pierwszą stronę porannego wydania "Daily Bugle", która jest zatytułowana "Tożsamość Spider-Mana odkryta!". Pod tytułem jest zdjęcie twarzy Petera, którą w połowie zakrywa maska Spider-Mana.   

W laboratorium firmy Garid Paul Contoni jest przygotowany przez doktora Schwinnera do zabiegu, który ma przywrócić mu ludzki wygląd. Aby móc rozpocząć ten proces. muszą najpierw sprowadzić Rivera Verisa oraz dostroić odpowiednio urządzenie emitujące promieniowanie.

Tymczasem Peter, badając swoją krew, odkrywa, iż zaraził się chorobą, na którą cierpią River Veris i Paul Contoni. Teraz dzięki zabiegowi, któremu mają poddać Paula, Peter będzie mógł nie tylko wyzdrowieć, ale również będzie miał sposobność pozbycia się mocy Spider-Mana!

Autor: Cyclop83

Galeria numeru

Spider-Man: Final Adventure #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.