Avalon » Serie komiksowe » Shadowland: Daughters Of The Shadow » Shadowland: Daughters Of The Shadow #3

Shadowland: Daughters Of The Shadow #3

Postacie
Zapowiedź

Shadowland Tie-In. Colleen Wing zawarła pakt z diabłem... i teraz musi zapłacić za to cenę, uwięziona w lochach Shadowland wraz ze swoimi siostrami. Matt Murdock oferuje jej drugi wybór: ucieczka z wiezięnia, które zbudował... lub prawda o szokującym połączeniu jej zmarłej matki z The Hand. Czy Colleen znajdzie siły, by postawić się bohaterowi, który ją inspirował... czy będzie zmuszona utracić matkę po raz drugi? Szokująca konkluzja, która zmieni na zawsze świat Córki Smoka.

Cytat

Colleen: „Enjoy your destiny, Lotus. I’m gonna find my own. ”

Streszczenie

Podziemne więzienie Shadowland. Członkinie the Nail atakują zaskoczoną Colleen. Makro przyszpila ją do ściany swymi mackami, lecz tej udaje się wyswobodzić dzięki potowi na ręce. Próbuje uciekać, a wtedy Cherry Blossom rzuca jej na nogi kule bolas, które pętają jej nogi. Colleen wie, że mogła rzucić coś bardziej zabójczego. Lotus twierdzi, że, by sprawiedliwości stało się zadość muszą dopaść wszystkich, którzy pracowali dla Shake’a. Gdy już ma ugodzić ją swoim sai, Cherry zatrzymuje egzekucję, proponując zabrać dziewczynę najpierw do Daredevila. Kiedy ją prowadzą jeden z więźniów próbuje chwycić Lotus przez kraty, na co ta łamie mu palec. Postanawia wraz z Makro ukarać krąbnych więźniów, a Cherry i Yuki mają odprowadzić zdrajczynię. Po drodze, Blossom daje po cichu wskazówki jak i kiedy uciec. Podobało jej się jak zwracała się do niej Colleen i teraz jej się odwdzięcza. Na sygnał bohaterka kopie Cherry i ucieka skacząc przez ogromny witraż.

 

Daredevil przesłuchuje radnego Shake’a. Podtapia go lecz ten nie chce powiedzieć, kto dostarcza mu młode kobiety z Japonii. Radny poznaje po słowach, że Daredevil jest prawnikiem i stwierdza, że on sam robi z ludzi niewolników, trzymając ich w więzieniu. Kiedy podchodzi Black Lotus i mówi o zbiegu, Daredevil każe zająć się nią, gdy ta wróci.

 

Colleen odwiedza mieszkanie Misty Knight. Ta śpi czujnie i wkrótce, czując się obserwowana, wstaje z łóżka. Zaprasza koleżankę do środka.

 

W Shadowland, Black Lotus wygłasza swym dziewczynom kazanie. Uważa się za nowego lidera i każe się zadeklarować, czy będą z nią w the Nail. Jedynie Cherry przez chwilę się wacha.

 

W mieszkaniu Misty, Colleen mówi swej dawnej partnerce, jak ważne są dla niej informacje o jej matce, które posiada Daredevil. Chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej, ale nie może zostać tym kim była. Misty opowiada wówczas historię, kiedy to wspólnie miały zatrzymać poszukiwanego. Gdy go znalazły gdzieś w górach, jadł akurat kolację z rodziną w restauracji i nie zrobiły tego. Dopadły go dopiero za tydzień i była to ciężka walka. Teraz radzi przyjaciółce, żeby, jeśli chce, wróciła dowodzić nowe Daughters of the Dragon, ale na jej warunkach.

 

Shadowland. Colleen znajduje samotnego strażnika, obezwładnia go i zabiera strój. Idzie do swej koleżanki Tig i wypuszcza ją z klatki, w której była przetrzymywana. Po chwili pojawiają się jednak czlonkini the Nail z paroma ninjami. Wing jest jednak przygotowana i powołując się na skroll, wyzywa Black Lotus na pojedynek o dowództwo. Rozpoczyna się walka, która jest jednak dość wyrównana, gdyż obie dziewczyny są niezwykła wprawne w operowaniu swym orężem, czyli kataną i sai. Nagle, Lotus przyszpila stopę bohaterki do podłoża swym ostrzem i tym sposobem Wing nie może się ruszyć. W miejscu jednak udaje jej się wybić drugie sai z ręki przeciwniczki i wygrywa pojedynek. Nie zabija jej jednak, tylko opuszcza spokojnie Shadowland wraz z Tig i Cherry Blossom, która postanowiła najwyraźniej do niej dołączyć. Lotus krzyczy jeszcze, że spali wszystkie akta o jej matce.

 

Dwa tygodnie później Colleen leci samolotem do Japonii rozwązać kolejną sprawę zaginięcia kobiety. Choć jej stopa jeszcze nie zagoiła się do końca, ona czuje, że to dobre zadanie na teraz. Ma przecież obok swoją drużynę – Tig i Cherry Blossom.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Shadowland: Daughters Of The Shadow #3 Shadowland: Daughters Of The Shadow #3 Shadowland: Daughters Of The Shadow #3 Shadowland: Daughters Of The Shadow #3 Shadowland: Daughters Of The Shadow #3 Shadowland: Daughters Of The Shadow #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.