Avalon » Serie komiksowe » Realm Of Kings: Son Of Hulk » Realm Of Kings: Son Of Hulk #3

Realm Of Kings: Son Of Hulk #3

Realm Of Kings: Son Of Hulk #3

"The Conquest Of Jarella's World" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Hulkowy syn, Hiro-Kala, stał się największym zagrożeniem, jakie całe Microversum kiedykolwiek widziało. A był tam zaledwie jeden dzień. Jako nowo mianowany, samozwańczy władca tego świata uwolnił śmiertelnie niebezpieczną, tajną broń i próbuje za wszelką cenę odnaleźć i zniszczyć tajemniczy, starożytny artefakt związany z pewną enigmatyczną energią.

Cytat

"The royal family of Homeworld have been murdered. Their lives were taken because they refused to hand over our basic principles of life. We will therefore wield their philosophy like a sword: We cannot stand idly by while our freedom is literally dissected, to satisfy an insatiable thirst for immortality." -- Unsent message from Homeworld Resistance, presumably written by Princess Mari in the aftermath of the Homeworld coup d'état

Streszczenie

Planeta K'ai. Hiro-Kala oraz Lihla opuścili miejscowe zamczysko razem ze swoją nową, wierną świtą. Córka Axemana ma na szyi tajemniczy wisiorek, który znaleźli w środku. Nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak potężny jest to artefakt. Za to wie o tym siostrzenica Jarelli, której imię w końcu poznajemy. To Jentorra. Dziewczyna pochodzi ze szlacheckiej rodziny i jest członkiem miejscowej triady czarnoksiężników, więc zna się na tych rzeczach. Wmieszała się ona w tłum fanatycznych wyznawców Hiro-Kali i nie odstępuje go ani na krok. Czeka na okazję, aby go powstrzymać i zabić, bo w przeciwieństwie do swoich współbraci postrzega go jako potwora, a nie wybawiciela. Syn Hulka tymczasem oświadcza, że Microversum wypełnione jest Old Power, którą poprzysiągł zniszczyć, ale na tej planecie jest coś innego. Jakaś inna enigmatyczna moc, którą postanowił właśnie obnażyć. Hiro-Kala przyłożył dłoń do podłoża, po czym wystrzelił w jej wnętrze własną energią. A po chwili zewsząd, na całej planecie, spod ziemi zaczęły wydobywać się ogromne kosmiczne okręty. To one są źródłem tej enigmatycznej mocy. Hulkowy syn uruchomił je samą siłą woli i wysłał swoich ożywionych sługusów, których dopełnił wcześniej własną mocą, aby zasiedli za sterami tych statków. Będzie to zaczątek jego własnej floty, jaką widział w swych wizjach. Wtedy moment powstałego zamieszania wykorzystała Jentorra. Zerwała Lihli wisiorek i krzycząc, że to wszechpotężny Enigma Force Nullifier wykrzyczała zaklęcie, po czym wystrzeliła potężnym i niszczycielskim promieniem energii wprost w Hiro-Kalę.

Tymczasem Axeman Bone gnał na lewitującej platformie z stronę plaży z pomocą swoim barbarzyńcom, którzy napotkali niespodziewany opór ze strony Micronautów. Księżniczka Marionette, jedyny sprawny członek załogi Endeavora III, cięła i szarpała swych przeciwników niemiłosiernie. Kiedy Axeman przybył na miejsce, nie było już kogo ratować. Między nim a Mari z miejsca wywiązał się krwawy, widowiskowy pojedynek. Szybko okazało się, że Axeman i jego wielgachny topór są warci więcej niż był cały oddział barbarzyńców. Mari ledwo uszła z życiem. Z pomocą przeszedł jej cyborg Carl, który zdołał się zrebootować, ale przypłacił to utratą swej mechanicznej ręki. Na domiar, Axeman dostał komunikat z miasta, że ktoś zaatakował Hiro-Kalę i czym prędzej tam ruszył, nie bacząc na nic innego. A pozostawieni sami sobie Mari oraz Carl postanowili odnaleźć Arcturusa Ranna.

W mieście Hiro-Kala podniósł się po ataku Jentorry jak gdyby nigdy nic, powalił ją i odebrał Enigma Force Nullifier. Po chwili podbiegła do niego zatroskana Lihla i po raz kolejny wyznała miłość, po czym spoglądając na unoszące się dookoła kosmiczne okręty stwierdziła, że jego wizje zaczynają się powoli spełniać. Hulkowy syn tymczasem bardziej był zainteresowany tajemniczym wisiorkiem. Czuł od niego potężną moc, więc zacisnął go w pięści i aktywował całą jego potęgę.

Wówczas w głowie Arcturusa Ranna, który wciąż leżał nieprzytomny gdzieś na plaży, odezwała się Enigma Force i ostrzegła o potwornym zagrożeniu dla całego Microversum. Ten słysząc jej głos i czując jej powrót zerwał się na równe nogi.
 

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Realm Of Kings: Son Of Hulk #3 Realm Of Kings: Son Of Hulk #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.