Avalon » Serie komiksowe » Realm Of Kings: Inhumans » Realm Of Kings: Inhumans #3

Realm Of Kings: Inhumans #3

Postacie
Zapowiedź

Podczas gdy na Hali arystokracja Kree próbuje obalić Inhumans, Triton podąża do Wyrwy za znajomym głosem.

Cytat

Maximus: "Oopsie."

Streszczenie

Hala, królewskie miasto Attilan. Gorgon walczy z destruktoidem – potężnym robotem, niegdyś używanym w wojnach Kree z sąsiadami. W sali dowodzenia, Medusa poucza Karnaka, by zwracał się do niej jak do królowej. Tymczasem Maximus, wyraźnie uradowany, komentuje amerykańskim slangiem walkę z destruktoidem. Gorgon potwierdza, iż robot jest operowany przez Alpha Primitives. Maximus od razu wyprowadza bezbłędną teorię, jak Prymitywi zdobyli destruktoida i w jakim celu.

 

W innej części miasta, Crystal, Ronan i grupka żołnierzy Kree zmierzają do miejsca, z którego wysyłane są omni-fale i w którym odkryto aktywność separatystów. Grupa wkracza z impetem do środka laboratorium, używając jednak tylko broni ogłuszającej na polecenie Crystal. Ronan rzuca się od razu na obecnego tam Zareka.

 

Tymczasem na pokładzie wachadłowca badającego the Fault, Ra-Venn przekonuje Tritona, iż fale dźwiękowe do nich dochodzące naprawdę należą do Black Bolta. Nagle ich oczom ukazuje się część statku, na którym znajdowała się bomba terrigenowa. Bohaterowie wyruszają to sprawdzić. Choć w próżni dźwięk się nie rozchodzi, ich skafandry coś odbierają. Po chwili ich oczom ukazuje się Black Bolt.

 

Z powrotem w Hali, trwa walka ze spiskowcami. Zarek niefortunnie, choć umyślnie obraża Crystal, za co spotyka go sroga kara z ręki Accusera. Pojawia się więcej Alpha Primitives. Ronan obawia się o swą żonę, lecz ta radzi sobie w walce znakomicie. Jeden z naukowców, Vere nie uznaje przegranej i chce przeładować generator omni-fal i spowodować wielki wybuch. Crystal wywołuje deszcz nad niewystarczająco osłoniętym generatorem i Vere zostaje porażony prądem. Wówczas destruktoid także przestaje działać, a Gorgon ogłasza zwycięstwo.

 

W The Fault Triton stara się przemówić do swego króla, lecz ten jakby go nie słyszał. Wtem pojawia się Vulcan i zaczyna się ogłuszająca wszystko walka. Triton szybko orientuje się, iż postacie, które widzą nie są prawdziwe. To jedynie miraże, wspomnienia uwięzione w kondensatorze echotech. Przybycie załogi spowodowało jakby ich oddźwięk. Triton strzela w kondensator i postacie znikają.

 

W Hali, po walce ze spiskowcami, Crystal rozmawia z Ronanem. Podczas najazdu Accuser nazwał ją „ukochaną”, co było niestosowne, zważywszy na charakter ich małżeństwa. Dodaje jednak, że jeśli dalej będzie okazywał jej czułość, być może będzie musiała go nawet pocałować. Wtem, podbiega do nich jeden z żołnierzy i stwierdza zgon doktora Vere. Crystal nie dowierza i postanawia to sprawdzić. Po chwili odkrywa, że Vere to nie obywatel Kree, a robot simulacrum, czyli technologia Inhumans. Crystal już wie, kto za tym stoi – Maximus!

 

Autor: Jim J

Galeria numeru

Realm Of Kings: Inhumans #3 Realm Of Kings: Inhumans #3 Realm Of Kings: Inhumans #3 Realm Of Kings: Inhumans #3 Realm Of Kings: Inhumans #3 Realm Of Kings: Inhumans #3 Realm Of Kings: Inhumans #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.