Avalon » Serie komiksowe » Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham » Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham #3

Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham #3

Postacie
Streszczenie

Postacie:
* Spider-Ham
* J. Jonah Jackal, Bunsen Bunny, Upton Adam Stray
* Sitting Duck, One-Feather
* Gang motocyklistów

Spider-Ham odkrywa napad na bank i przystępuje do walki z rabusiami. Całą akcję obserwuje pewien kaczor-Indianin, który stwierdza, że takiego właśnie herosa poszukiwał i postanawia wręczyć mu mapę, którą ma przy sobie. Nieumyślnie jednak zjada zbyt wiele ziaren świętej kukurydzy i zaczyna w okamgnieniu młodnieć. Gdy chwilę później, pokonawszy złodziei, Spider-Ham zjawia się w miejscu, w którym stał Indianin, odnajduje tylko jajo, opaskę z piórem i papier, który jednak zostaje poniesiony przez wiatr. Trafia on prosto w ręce J. Jonah Jackala, który odkrywa, że jest to mapa prowadząca do legendarnego miasta, w którym nikt się nie starzeje, Shang-Goo-La. Pędzi do redakcji, a gdy chwilę później zjawia się tam też Porker, zabiera go – wraz ze swoimi stażystami – na wędrówkę na Dziki Zachód.

Jakiś czas później docierają za wskazaniami mapy do opuszczonego miasta z czasów gorączki złota – choć wyglądającego, jakby czas się tam zatrzymał. Nagle jednak zostają otoczeni przez gang motocyklowy i wrzuceni do celi, gdzie znajduje się już pewien Indianin. Jest on zaskoczony, nie widząc swego rodaka, One-Feathera, zwłaszcza, gdy dowiaduje się, że przybysze nie mają pojęcia, o kim mowa. Przedstawia się jako wódz Sitting Duck i wyjaśnia, że lata temu on i One-Feather, ostatni członkowie swego plemienia, dotarli do tego miasteczka, wtedy jeszcze nazywającego się Pleasantville. Gdy tylko jednak postawili w nim swoje nogi, do mieszkańców dotarła wieść o złożach złota znalezionych w Kalifornii, wszyscy więc opuścili miasto, pozostawiając dwójkę Indian samych. Wódz postanowił więc rzucić zaklęcie, zamykające miasto, które przemianowali na Shang-Goo-La, w bańce, wewnątrz której nic się nie starzało mimo upływu czasu.

Po jakimś czasie – około stu lat, jak oblicza Bunsen – potężna burza tymczasowo zaburzyła działanie uroku, pozwalając gangowi motocyklistów dostać się do miasta. Wrzucili oni Indian do celi, po czym zaczęli rozkoszować się napojami, które przywieźli – a które, dzięki czarowi, zawsze pozostawały pełne. Przez lata Indianom udało się wykopać tunel, przez który One-Feather wydostał się na wolność – wyposażony w ziarna świętej kukurydzy, zjedzenie których przeciwdziałało przyspieszonemu starzeniu po opuszczeniu "bańki" – z zadaniem odnalezienia herosa, który byłby w stanie im pomóc. Choć nie powiodło mu się to, wódz uznaje, że nadal mogą w szóstkę coś zrobić.

Wtedy odkrywają jednak, że motocykliści postanowili zająć się nowymi gośćmi w stylu Dzikiego Zachodu i powiesić ich. Wynoszą schwytanych z celi, Peter jednak wykorzystuje swoją sieć, by przewrócić swojego dręczyciela i ucieka. Po chwili na miejscu zjawia się Spider-Ham, który szybko unieruchamia pozostałych łotrów i znika – choć każdy poza Bunsenem jest zbyt skołowany, by połączyć te fakty. Wiedząc, że sieć nie przetrzyma gangu na długo, uwolnieni opracowują plan. Wkrótce później zespół dziennikarski wraca do swojej furgonetki i zaczyna uciekać z miasta, a motorzyści ruszają za nimi. Gdy znikają z miasta, Sitting Duck rzuca czar zapomnienia. W następnej chwili lata spędzone w mieście doganiają gang, którego członkowie zmieniają się w starców – a ich motocykle w zardzewiałe graty. Jonah i jego grupa również zaczynają zapominać, jak dostać się z powrotem do miasta, a dowiedziawszy się, że Porker nie zrobił ani jednego zdjęcia, redaktor wybucha, stwierdzając, że stracili szansę na historię stulecia. Sitting Duck tymczasem zastanawia się, co właściwie stało się z One-Featherem – który, nadal w postaci jaja, wciąż znajduje się na ulicach Nowego Jorku."Iron Mouse"

Postacie:
* Iron Mouse
* Nagneto

Iron Mouse, w swojej cywilnej tożsamości, ciągnie swoją walizkę – w której ukryty jest jego pancerz – przez miasto, gdy odkrywa, że Nagneto, Mistrz Magnetyzmu, terroryzuje wypożyczalnię kaset video, nie zamierzając zapłacić kary za pół godziny opóźnienia w zwróceniu pożyczonego filmu. Odkrywając, że wszystkie budki telefoniczne w pobliżu zostały wymienione na wolnostojące telefony uliczne, postanawia udać się do sklepu odzieżowego i skorzystać z przebieralni – okazuje się jednak, że aby to zrobić, musi wziąć ze sobą choć jeden produkt. Członkowie personelu zaczynają się kłócić o to, które spodnie bardziej pasują klientowi, ten więc w końcu wyszarpuje im jedną z par i udaje się do budki, skąd po chwili wyłania się jako Iron Mouse. Gdy jednak zjawia się przed wypożyczalnią, okazuje się, że łotr został już znokautowany przez staruszkę, która zdzieliła go po głowie parasolem, nie zamierzając pozwolić, by zniszczył kasety z jej ulubionym aktorem. Nie wszystko jednak stracone, potrzebuje ona bowiem kogoś, kto pomoże jej przejść prze ulicę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Peter Porker, the Spectacular Spider-Ham #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.