Avalon » Serie komiksowe » Penance: Relentless » Penance: Relentless #3

Penance: Relentless #3

Penance: Relentless #3

[bez tytułu]

Postacie
Zapowiedź

W czasie, gdy władze próbują rozwiązać zagmatwane wskazówki, które za sobą pozostawia, mrożący krew w żyłach plan Penance'a zostaje ujawniony. Co takiego ochrania Wolverine na czym zależy Penance'owi? Gościnny występ Fantastic Four.

Cytat

Venom na widok Wolverine'a: "I know this one. Slit his throat, he heals. Slit it again, he heals again. Want to see?"

Streszczenie

Jednostka S.H.I.E.L.D. wkracza do domu Robot Mastera w Vermont, z nadzieją, że zastaną tu i pojmają Penance'a. Na miejscu zastają jednak pobojowisko i muszą skorzystać ze specjalnego wykrywacza, by wpaść na ślad kogokolwiek żywego, który prowadzi do rozbitego, podziemnego skarbca. Zachowują ostrożność, spodziewając się pułapki, ale gdy otwierają znaleziony tam sarkofag, zastają w nim tylko przerażonego Robot Mastera, który mówi, że aby ocalić życie, musiał powiedzieć Baldwinowi, jak użyć kodów do rakiet balistycznych.

Kiedy doktor Worth wchodzi do biura Starka, od progu pyta, czego chce od niego S.H.I.E.L.D. Tony zaczyna od pochwały jego pracy z Sentrym, a następnie pyta, czy zapoznał się już z materiałami na temat Baldwina. Doktor potwierdza, więc Stark dodaje najświeższe informacje z domu Stromma: oprócz kodów do rakiet, Penance ukradł też osiem milionów dolarów, a to zupełnie nie pasuje do wszelkich przewidywań jego planów, dlatego poproszono psychiatrę, by pomógł ułożyć układankę. Ponadto, niektóre z numerów, którymi zajmował się Baldwin zdają się nie mieć sensu i potrzebują go, by znalazł w tym wszystkim wspólny mianownik. Nieoczekiwanie, do rozmowy włącza się siedzący w cieniu prezydent, oświadczając, że wspólnym mianownikiem jest Stamford. To, co się tam wydarzyło sprawiło, że Robbie Baldwin próbuje zabić może nawet miliony ludzi, a czas ucieka. W tej chwili wszyscy członkowie Inicjatywy zostali wysłani do ochrony silosów atomowych, więc jeśli tylko Penance się zbliży do któregoś, zostanie schwytany. Worth zauważa jednak, że Baldwin konstruował swój plan przez blisko rok, studiując w tym celu tajne informacje, więc z pewnością zna protokoły bezpieczeństwa i jest przygotowany.

W tym czasie, Penance zbliża się do jednaj z baz atomowych, skradając się przez las. Z zaskoczenia pokonuje pilnujących jej członków Inicjatywy i żołnierzy, jednak napotyka niespodziewaną przeszkodę w osobie Wolverine'a, który zastępuje mu drogę i oświadcza, że to ostatnia szansa, by załatwić sprawę pokojowo. Mówi, że śledził go od kilku dni, odkąd dowiedział się, co planuje i próbuje przekonać, że atak na niewinnych obywateli Latverii nie jest rozwiązaniem. Penance odpowiada, że chce tylko dorwać Nitro, a gdy Wolverine oświadcza, że nie może mu na to pozwolić, zostaje potraktowany wyładowaniem energii, które wbija go w ścianę. Szybko zbiera się i atakuje, ale kolejny wystrzał rzuca nim o sufit. Tym razem próbuje przemówić do Robbiego, przypominając o jego bohaterskiej przeszłości i sprawiedliwości, ale ten chłodno oświadcza, że nie jest już tamtym człowiekiem. Na dalsze argumenty, Penance odpowiada kolejnym wyładowaniem, a wtedy Wolverine się wścieka i atakuje go pazurami. Baldwin rzuca nim na wszystkie strony, a na każdy argument odpowiada, że Logan nic nie rozumie. Dopiero widząc, że cieszy się na wiadomość, że wezwano Thunderbolts, Wolverine zatrzymuje się i pyta, o co naprawdę chodzi. Baldwin odpowiada tylko, że chodzi o nich.

Po chwili, pojazd Thunderbolts ląduje przed bazą. Wbiegają do środka i zastają na ziemi sponiewieranego Wolverine'a, więc Moonstone próbuje wyciągnąć z niego odpowiedź, co się stało. Słyszy tylko, że Baldwin zamierza odpalić rakiety, więc wszyscy ruszają za nim, zostawiając za sobą Logana. Po chwili trafiają do zdemolowanego centrum dowodzenia, gdzie trwa już odliczanie. Swordsman wpisuje kody dezaktywacji, ale okazuje się, że nie działają, bo Baldwin przeprogramował panel sterowania. Próbując zrobić cokolwiek, nerwowo obserwują zegar i rakiety, jednak, gdy odliczanie dobiega końca, nic się nie dzieje. Wściekła Moonstone wypytuje, co to wszystko znaczy, a wtedy na wyświetlaczu pojawia się napis: "dzięki za samolot". Natychmiast próbuje się skontaktować z pilotem, ale ten nie odpowiada. Gdy zaś baza kontaktuje się z nią, pytając czy ukończyli misję, że już odlatują, dociera do niej, że Baldwin oszukał wszystkich.

Wściekły Stark wkracza do szpitalnego pokoju Robot Mastera i pyta, co zrobił dla Baldwina. Ten chowa się pod kołdrę i jąkając wyrzuca z siebie, że Penance nigdy nie chciał zaatakować Latverii, tylko polecieć tam, żeby dorwać Nitro.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Penance: Relentless #3 Penance: Relentless #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.