Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 3 » New Warriors vol. 3 #3

New Warriors vol. 3 #3

New Warriors vol. 3 #3

"How Many Superheroes does it take?" - Casting Special. Raw Footage

Postacie
Cytat

Właściciel 1: "Yeah, I'm seeing one attractive woman on the team... and she's blue!!"
Właściciel 2: "When did that happen, anyway? Is she going to change colors?"
Właściciel 1: "Wait. I'm seeing action figure variants here, you follow me?"

Streszczenie

Wóz New Warriors, mknący przez Drogę 66, łapie gumę. Po krótkich oględzinach Speedball stwierdza, że opona jest całkiem poszarpana, a nie mają zapasowej ani nawet żadnych narzędzi. Upewniwszy się, że nie da się wezwać pomocy, Nova, Namorita i Night Thrasher udają się na poszukiwanie jakiegoś warsztatu. Microbe rozmawia z bakteriami rozkładającymi zwłoki jeżozwierza, które stały się przyczyną problemów, jednak Robbie namawia go do częstszego rozmawiania z ludźmi, bo gadanie z martwym gryzoniem jest po prostu dziwne. Gdy Zachary stwierdza, że "ludzie są trudni" i nie śmieją się z jego dowcipów, Baldwin odpiera, że jego to nigdy nie powstrzymywało, po czym zaczyna narzekać, że tak długo się wydurniał, że w końcu wszyscy przestali traktować go poważnie.

Tymczasem reszta drużyny próbuje uzyskać pomoc od właściciela małej stacji benzynowej, ale ten odmawia obsługi, biorąc ich ze względu na stroje za imprezowiczów organizujących na pustyni całonocne balangi. Następnie Wojownicy trafiają na przystanek dla ciężarówek, gdzie Rich podchodzi do dwóch skąpo odzianych dziewcząt, wspominając o swojej "sflaczałej oponie", a gdy odpowiada twierdząco na pytanie o pieniądze, każą mu iść z nimi. Po chwili jednak jest zakuwany w kajdanki przez biorącego go za zboczeńca szeryfa.

Tymczasem w Nowym Jorku Ashley przedstawia oficjelom jednej ze stacji telewizyjnych nagrania przedstawiające rekrutację kolejnych członków drużyny. Speedball, siedzący w swoim pokoju na stercie brudnych ubrań i grający na konsoli, jest zachwycony pomysłem ponownego zebrania drużyny, jednak radość znika, gdy Thrash zapewnia jego matkę, że postarają się pogodzić jego występy z uczęszczaniem do szkoły. Ashley tłumaczy, że Robbie jest typem luzaka, z którym młodzi ludzie mogą się identyfikować. Nova z kolei, zrekrutowany podczas próby ujęcia gangu złodziei, zostaje uznany za typ małej płotki, która chce się dostać do pierwszej ligi. Namorita, ukazana w trakcie walki z morskim potworem, nie przekonuje właścicieli stacji - w końcu jej rasa najeżdża Amerykę średnio raz na cztery lata. Brothers przypomina jednak, że jeden z największych hitów minionego roku opowiadał o gadającej rybce i że dzieciaki uwielbiają podwodne królestwa. Poza tym jej negatywny stosunek do programu wprowadza element konfliktu.

Oficjele stwierdzają, że pomysł im się podoba, ale muszą pozbyć się "mało dynamicznego" Microbe'a. Na to jednak Ashley nie może się zgodzić, gdyż - jak wyjawia - jest on synem Night Thrashera. Opowiada o tym, jak odziedziczona przez Dwayne'a Taylor Foundation skupiła się na walce z rakiem, wynajmując najlepszych mikrobiologów na świecie - w tym Zachary'ego Smitha, który odkrył szczep bakterii zabezpieczający nabiał przed psuciem się. W ciągu dwóch miesięcy Smithowi udało się wyhodować bakterie żywiące się komórkami nowotworowymi, a akcje Taylor Foundation poszły w górę jak szalone. Okazało się jednak, że odkryć Smitha nie dało się powtórzyć - a to z powodu jego syna i asystenta, mutanta mogącego porozumiewać się z mikrobami, który podświadomie nakazał bakteriom w laboratorium robić to, czego od nich oczekiwano. Po tym odkryciu Zachary senior opuścił syna i udał się do Szkocji, gdzie kontynuował badania. Dwayne ruszył za nim, gdy udało mu się uratować to, co pozostało z Fundacji, jednak odnalazł ojca za późno - chcąc udowodnić, że jego metoda działa, mikrobiolog użył wyhodowanych bakterii na sobie, a te pożarły go żywcem. Zachary Smith Junior został sierotą, a Taylor, wiedząc, co to znaczy, wypełnił papiery adopcyjne jeszcze przed odlotem do Stanów. Ashley stwierdza, że albo Microbe zostanie, albo program się skończy.

Pod wieczór Wojownicy po bezowocnych poszukiwaniach wracają do vana. Brad każe im wsiadać do wozu, wyjaśniając, że poradzili sobie bez mechanika. Okazuje się, że Microbe poprosił bakterie rozkładające jeżozwierza o wydalenie gumy w oponie, a dzięki wytworzonym podczas tej czynności cieple, tlenie i lepkiej mazi udało się ją załatać i napompować. Thrash głaszcze "syna" po głowie, a po chwili dowiaduje się, że ich show został zaakceptowany.

Tymczasem w Nowym Jorku właściciele stacji gratulują sobie dobrego wyboru, jednak główny dyrektor stwierdza, że program będzie do kitu - bohaterowie znają się i lubią, a przez to nie będzie tego, co najbardziej przyciąga widownię: konfliktu. I dlatego wprowadzą do zespołu nowego członka.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.