Avalon » Serie komiksowe » New Avengers: The Reunion » New Avengers: The Reunion #3

New Avengers: The Reunion #3

New Avengers: The Reunion #3

"Double Indemnity"

Postacie
Zapowiedź

Ronin i Mockingbird próbują ochronić miasto przed kolejnymi wybuchami. Dodatkowo dowiecie się, co działo się z Mockingbird, gdy przebywała w niewoli Skrullów.

Cytat

Skrull-Tigra: "I can has cheezburger?"

Streszczenie

Bobbi przerywa w końcu długie milczenie, towarzyszące podróży limuzyną do Aljaferii, by zapytać, dlaczego Clint nic nie mówi. On stwierdza, że wszystko między nimi zostało już powiedziane, a wtedy ona zaczyna się tłumaczyć, że poprzedniej nocy potrzebowała czasu na zebranie informacji. Odpowiada jej milczenie. Dopiero kiedy docierają na miejsce i wchodzą do twierdzy, Clint pyta, bo co kazała mu nosić laskę. Ona odpowiada, że wszystko byłoby jasne, gdyby przeczytał plan akcji, ale ponieważ tego nie zrobił, po cichu wyjaśnia, że to zamaskowana broń, tak samo jak jej futro, torebka i inne części garderoby. Widząc jej kreację pod płaszczem, on nie może ukryć zachwytu, ale zapytany stwierdza, że to pałac zrobił na nim takie wrażenie. Bobbi każe mu zachować ostrożność i nie robić nic, dopóki nie upewnią się w sytuacji. Tymczasem pozują do zdjęć, kosztują przekąsek i wymawiają się od tańca. Wkrótce okazuje się jednak, że nawet taki drobiazg jak kanapka może być pretekstem do wznowienia dyskusji o tym, że już wcale się nie znają. Ta zaś przeradza się w kłótnię, podczas której ona przypomina, że osoba, którą znał, była Skrullem, a on odpowiada na to, że widywał prawdziwą ją w snach przez całe lata. Bobbi ostrzega go, by nie wychodził z roli i natychmiast sprowadza dyskusję na temat pseudonaukowy, bo właśnie zaczęli zwracać na siebie uwagę. Zauważa jednak, że chociaż jest to konferencja naukowa, wśród zebranych nie widać nikogo ze znanych naukowców, którzy powinni tu być. Wypytuje o to kilka przypadkowych osób, a to potwierdza, że nikt nie widział wspomnianych naukowców. Używa więc swoich okularów i kolczyków, by skontaktować się z Twitchym i każe mu przeskanować pomieszczenie w poszukiwaniu osób z dokumentacji. Aby mu pomóc, przechadza się wśród gości i w pewnym momencie zauważa swojego byłego wykładowcę, doktora Minera, wyprowadzanego przez ochronę. Rusza za nimi, a Clint za nią, ale na korytarzu poszukiwani znikają. Nagle, połączenie z Twitchym urywa się, prawdopodobnie zagłuszone. Bobbi zamierza przeszukać tę część budynku, ale Clint zatrzymuje ją. Twierdzi, że mylili się co do planów AIM i mają tu do czynienia z tak zwaną zasadą Goldberga: skomplikowanym planem, prowadzącym do prostego celu. Podejrzewa, że bomba jest tylko przykrywką, a AIM nie zamierza zabijać zgromadzonych tu naukowców, tylko uprowadzić ich, prawdopodobnie w celu rekrutacji. Ona jednak nie słucha go, bo nagle traci przytomność.

Bobbi przypomina sobie dzień, w którym obudziła się z potwornym bólem głowy, a po wyjściu z pokoju zastała Avengers grillujących na trawniku przed rezydencją w Los Angeles. Hawkeye był dla niej uprzedzająco miły, co wydało jej się podejrzane, więc spławiła go i odeszła na bok z Tigrą. Powiedziała jej, że nie pamięta co się dokładnie stało, ale jest pewna, że widziała Skrullów i swojego sobowtóra. Tamta stwierdziła, że to tylko halucynacje i przypomniała jej, że jest kochana. Później, gdy siedziała sama w pokoju komunikacyjnym, uzupełniając raporty dla S.H.I.E.L.D., Hawkeye zaskoczył ją pytając, czy dokładnie wypełniła wszystkie dane. Bobbi chciała porozmawiać o rozwodzie i innych sprawach między nimi, ale on zbywał wszystkie te kwestie i próbował ją pocałować. Ona wybiegła z pokoju i wpadła na korytarzu na Tigrę. Zbierając dokumenty z podłogi usłyszała jej rozmowę z Hawkeyem, w której upominała go, żeby nie naciskał za bardzo, bo obiekt zacznie coś podejrzewać. Mockingbird chwyciła za broń i wróciła do pokoju, z miejsca powalając oboje, a gdy ci zmienili się w Skrullów, rzuciła się do ucieczki. Gdy wybiła dziurę w ścianie odkryła, że znajduje się na jednej z planet imperium Skrullów. Kiedy jednak przypadkowy żołnierz próbował ją pochwycić, niespodziewanie został powalony strzałą, do której przyczepiona była kartka z napisem: "powodzenia, jeszcze się zobaczymy". Przez długi czas uciekała, wędrując samotnie przez pustkowia, ale Skrull podszywający się pod Hawkeye'a zawsze ją znajdował i drażnił kolejnymi liścikami. Później postanowiła zmienić strategię - przedostała się do miasta i żyła w jego zakamarkach, stając się postrachem i miejską legendą. W końcu dotarła do miejsca, gdzie szkolono sobowtóry bohaterów, zabiła swój odpowiednik i zajęła jego miejsce, by poznać sekretne plany inwazji. Gdy zdecydowano o przyspieszeniu inwazji po ataku Annihilusa, próbowała wykraść plany, ale została zaskoczona i schwytana. Sobowtór Hawkeye'a przyszedł do jej celi, by opowiedzieć o tym, jak dla zabawy obserwował ją przez lata, a w końcu stwierdzić, że kocha ją tak samo, jak prawdziwy Clint. Wtedy ona rzuciła się na niego i udusiła gołymi rękami krzycząc, że nie jest prawdziwy. Chwilę później została ogłuszona przez strażników.

Bobbi odzyskuje przytomność na podłodze pałacu i z pewnym przerażeniem spogląda na Clinta. On pyta, czy wszystko jest w porządku, a gdy ona potwierdza wspomina, że jej sobowtór pogodził się z nim i zrezygnował z rozwodu, więc chciałby wiedzieć, czy mogło być w tym coś prawdziwego. Ona nie odpowiada, bo właśnie w tej chwili zauważa bombę, przyczepioną do jednej z kolumn. Ponieważ jej rozmiar i pozycja nie odpowiada przewidywanej strategii AIM, wszystko wskazuje, że jednak Clint mógł mieć rację. W tym momencie z głębi korytarza dobiega wołanie o pomoc. Bobbi rusza w jego kierunku, a gdy Clint próbuje ją zatrzymać, bomba za jego plecami wybucha. Gdy kurz opada okazuje się, że zniknął w dziurze w podłodze, a gdy Bobbi próbuje go wołać, za jej plecami pojawia się Monica Rappaccini oświadczając, że czekała na to spotkanie. Mockingbird odpowiada sięgnięciem po broń.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

New Avengers: The Reunion #3 New Avengers: The Reunion #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.