Avalon » Serie komiksowe » Marvel Divas » Marvel Divas #3

Marvel Divas #3

Marvel Divas #3

Book Three of Four: "A Night to Remember"

Postacie
Zapowiedź

Angelica "Firestar" Jones jest w tarapatach, więc Patsy "Hellcat" Walker decyduje się na układ z Son of Satan, żeby ratować przyjaciółkę. Monica "Photon" Rambeau przejmuję kontrolę nad pewnym magicznym przedmiotem, ale czy zdoła nad nim zapanować? Tymczasem, Felicia "Black Cat" Hardy znów ubiera swój czarny kostium i wpada na Pumę.

Cytat

Hellcat (Przywalając raptorowi): „Back off, buster! We're not the Runaways!”

Streszczenie

Angelica wspomina swoje pełne przygód życie - nauka pod kuratelą Emmy Frost, walka z X-Men, dołączenie do New Warriors, starcie z Juggernauttem, swój związek z Vancem. Ksiądz pyta, czy przyszła do kościoła się wyspowiadać. Dziewczyna zaprzecza - chce, by ją tylko zapewnił, że istnieje życie po śmierci.


Patsy czeka na przyjaciółkę na zewnątrz, zapisując ostatnie wydarzenia. Henry Pym zbadał Angelicę i uznał, że najlepiej będzie leczyć ją normalnymi metodami - chemioterapią i lupectomią. Potem wrócą do kostiumu wysysającego z niej promieniowanie. Najpierw jednak dziewczyna będzie musiała wydalić z siebie tyle promieniowania, ile tylko zdoła. Dziewczyny udały się więc do Savage Land, gdzie Firestar mogła się wyżyć do woli, a Hellcat zajmowała się odpędzaniem dinozaurów. Gdy była gotowa, Pym skonsultował się z jej onkologiem i wspólnie dobrali odpowiednią chemię, a Night Nurse osobiście zobowiązała się czuwać nad dziewczyną w czasie leczenia. Problem w walce z rakiem polega na tym, że chemia zabija nie tylko chore komórki, które dzielą się, choć nie powinny, ale też zdrowe, które mają się dzielić, jak komórki włosów, krwi czy kubków smakowych. Dlatego niedługo po chemii zaczęły się długie godziny w toalecie, problemy ze smakiem potraw, a w końcu jej piękne włosy zaczęły wypadać. Patsy skontaktowała ją ze znajomym fryzjerem, który ostrzygł ją tak, by nie stanowiło to zauważalnego problemu. Dzień przed operacją Angelica poszła do Kościoła, by się podnieść na duchu.


W szpitalu, już po operacji. Monica zbiera się, by zdążyć na aukcję, którą zajmuje się dla Voodoo, a Felicia udaje się do „pracy”. Patsy upiera się, że zostanie, choć wie, że Angie nie powinna się obudzić jeszcze przez kilka godzin.


Na aukcji towarzystwa paranormalnego Monica cały czas pozostaje w kontakcie z Jericho, który nie może jej towarzyszyć, bo ma na pieńku z większością goszczących tu magów. Gdy przychodzi do licytacji Monkey Paw, z Photon wychodzi licytacyjne zwierzę i zaciekle wywalcza sobie artefakt za cenę dwustu pięćdziesięciu tysięcy dolarów.


Black Cat chce się włamać do muzeum, gdy na jej drodze staje Puma. Thomas próbuje ją przekonać, że nie musi kraść, by móc rozkręcić swój wymarzony interes. Felicia jednak go atakuje, oświadczając, że nie może zmienić tego, że jest złodziejką i tylko to potrafi w życiu robić. Puma oświadcza, że jeśli będzie mogła wrócić na tę drogę dopiero po jego trupie, a gdy i to nie pomaga, wyciąga najcięższą artylerię - pyta, co sobie o niej pomyśli Spider-Man. Trafia w czuły punkt, bo rozwścieczona Felicia z nim zrywa.


Czuwająca przy Angie Patsy ma niespodziewanego gościa. Daimon Hellstorm pojawia się znikąd i stwierdza, że dla jej przyjaciółki życie może się teraz potoczyć w dwie strony - po przebudzeniu równie dobrze może usłyszeć, że wygrała z rakiem, jak również, że nastąpiły przerzuty. Ma nową ofertę - jeśli Patsy spędzi z nim jedną noc w piekle, sprawi, że Angie obudzi się kompletnie zdrowa. Patsy zgadza się, a zadowolony Daimon wita ją z powrotem w piekle, gdzie jedna noc trwa wieczność.


Angie nagle wybudza się ze śpiączki. Obok jej łózka leżą porzucone rzeczy Patsy, a z miejsca, gdzie siedziała przed chwilą jej przyjaciółka ulatnia się dym.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Marvel Divas #3 Marvel Divas #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.