Avalon » Serie komiksowe » Last Defenders » Last Defenders #3

Last Defenders #3

Last Defenders #3

"The Movement You Need"

Postacie
Zapowiedź

Czy to już koniec Defenders? Na to wygląda, bo Iron Man likwiduje komórkę Inicjatywy w New Jersey i tym samym marzenia Nighthawa o superbohaterstwie. Ale gdy diaboliczny U-Man zagraża ludzkości, Nighthawk werbuje na własny koszt najlepszych specjalistów, jakich można kupić za pieniądze: Paladina, Junta oraz Atlasa!
Tymczasem, jaką rolę w tym wszystkim odgrywa Damien Hellstrom? I kogo się on radzi w swojej podróży? Pojawią się też dziwne koneksje z przeszłością Defenders.

Cytat

Nighthawk: "Leading hired guns into battle -- talk about a gamble... I just hope it pays off...! If it doesn't... There'll be hell to pay!"

Streszczenie

Webster Count, Zachodnia Virginia, tajna baza Sons of the Serpent. Nighthawk, She-Hulk oraz agent Pennysworth zaciekle walczą z wciąż napływającymi, kolejnymi oddziałami przeciwników. Tymczasem Supreme Serpent oraz Cheer Chadwick uruchamiają zapalnik czasowy Madbomby i ewakuują się podziemnymi tunelami do innej bazy. Mają nadzieję, że detonacja bomby i uwolniona w ten sposób soniczna energia doprowadzi do szału tysiące osób, a to ułatwi im wywołanie zamieszek na tle rasowym. Kilka pięter wyżej, Nighthawk oraz She-Hulk powoli przestają panować nad sytuacją, przeciwników jest zbyt wielu. Wtedy Pennysworth ujawnia, że po tym jak się uwolnił, zamiast uciekać, zaminował on cały ten kompleks. Nie czekając na niczyją odpowiedź i nie widząc innego wyjścia, agent S.H.I.E.L.D. wyciąga detonator i wysadza wszystko dookoła. Nighthawk w ostatniej chwili zdołał złapać She-Hulk oraz Pennyswortha i wylecieć z nimi na zewnątrz, nim cała baza obróciła się w perzynę i pogrzebała żywcem członków Sons of the Serpent oraz Madbombę. Jednak nie obeszło się bez kłopotów. Agent Pennysworth na wskutek odniesionych ran stracił przytomność.

Później, w Helicarrierze S.H.I.E.L.D.. Agent Pennysworth trafił pod opiekę medyczną, a She-Hulk pożegnała się z Nighthawkiem. Ona również wypisuje się z tej nieistniejącej już drużyny. Nighthawk pozostał sam, nie mogąc sobie odpuścić, że nie udało mu się odbudować Defenders.

Greenwich Village, Nowy York. Doctor Strange przybył, aby powstrzymać szalejące po okolicy demoniczne konie, jednak jego ręce wciąż nie są w pełni sprawne po World War Hulk i nawet najprostsze zaklęcia sprawiają mu trudność. Na szczęście znienacka z pomocą pojawił się Son of Satan i dość łatwo rozprawił się z demonami. Obydwaj wykorzystali spotkanie, żeby porozmawiać o przeszłości i o tym, że podobno drużyna Defenders jest odbudowywana. Strange mówi, że czuje, iż wkrótce losy Hellstroma oraz Nighthawka ponownie się połączą. A Son of Satan w odpowiedzi rzuca mu niczym wyzwanie, że widzi się w zupełnie innej roli.

New Jersey, Hoboken, była siedziba Defenders. Nighthawk przechadza się po opuszczonej kwaterze. Ze sprzętu i wyposażenia tej bazy pozostał już tylko główny komputer, w którym nagle ponownie odezwał się alarm. I tym razem Nighthawk postanowił to sprawdzić. Po czym wykorzystał fakt, że komputer wciąż jeszcze był połączony z bazami danych Inicjatywy i wyszukał kilku kandydatów, których chwilę później zwerbował na tę misję za swoje własne pieniądze. Byli nimi Paladin, Atlas oraz Junta.

New Jersey, Richmond Riding Academy, stara i opuszczona szkoła jeździecka, niegdyś siedziba główna Defenders. Yandroth przechadza się po okolicy w towarzystwie Recordera. Czarnoksiężnik twierdzi, że Defenders wkrótce tu powrócą, a wtedy będzie mógł wpływać na ich decyzje i losy. Czas i przestrzeń nie mają dla niego znaczenia, wie, że wcześniej czy później do tego dojdzie. Przeznaczenie jest po jego stronie, tak twierdzi. Teraz tylko musi bacznie przyglądać się poczynaniom Nighthawka.

Gdzieś na Oceanie Atlantyckim, niedaleko wschodniego wybrzeża, na zapomnianej przez Boga platformie wiertniczej. U-Man w towarzystwie ludzi z Brand Corporation planuje rozpocząć nielegalne odwierty i wydobycie. Nagle, ku ich zaskoczeniu, nowo powołani, najemni Defenders dokonują abordażu na platformę. Rozpoczyna się istna rozwałka. Paladin, Atlas oraz Junta walczą z szeregowymi członkami Brand Corporation wspomaganymi przez dwa wielkie, sterowane roboty - Quintronic Men. Tymczasem Nighthawk udał się za U-Manem na niższe poziomy. Tam po drodze odkrył, że w podłodze wyrwana jest wielka dziura, a dookoła leżą zwłoki jego przeciwników. W końcu Nighthawk dotarł do pomieszczenia, gdzie leżał ledwo żywy U-Man, a nad stosem ciał ludzi z Brand Corporation stał rozwścieczony Warlord Krang. Samozwańczy obrońca Atlantydy przybył, aby rozprawić się z ludźmi, którzy zatruwają jego ukochany ocean. Wygląda na to, że eksperymenty genetyczne, jakim Krang poddał się na górze Wundagore, powiodły się, gdyż może swobodnie oddychać poza wodą, a jego kolejnym celem jest Nighthawk.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Last Defenders #3 Last Defenders #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.