Avalon » Serie komiksowe » Heroic Age: Prince Of Power » Heroic Age: Prince Of Power #3

Heroic Age: Prince Of Power #3

Postacie
Zapowiedź

Trwa wyścig z czasem, podczas którego Thor oraz Amadeus Cho próbują wytłuc z niegodziwego Pantheonu nieco łask i pokoju. Ich kolejnym przystankiem w tej mistycznej i mitologicznej podróży będzie wymiar starożytnych, egipskich bogów i niepohamowane, szalone mordobicie z Sekhmet, boginią destrukcji! Lecz kiedy kurz opadnie, nowy Prince of Power będzie musiał zadecydować, po której stronie chce dalej stać. Thora... czy ludzkości?

Cytat

Thor do Amadeusa: "You see this hammer? It is very large. And I can put it through your face."

Streszczenie

Przed naszymi bohaterami staje Sekhmet ujeżdżająca wielkiego węża. W imieniu Ra i rady bogów ma zamiar ukarać intruzów. Cho bierze na siebie boginię, podczas gdy Thor walczy z jej bestią. Amadeus wykorzystuje swój geniusz i kiedy lwia bogini rzuca w niego mieczem, on odbija go tak, aby poleciał w kierunku wagi. Urządzenie to służy w zaświatach do osądzania zmarłych. Ostrze trafia w szalę, na której leży serce. Młody bohater łapie je i ściska. Wypływa z niego trochę krwi. Następnie rzuca nim, a łakoma na nie Sekhmet rusza za nim. Obaj bohaterowie wykorzystują to, aby uciec. Skaczą z urwiska i lądują na dachu łodzi przepływającej rzeką. Jest to barka pogrzebowa Ra – za każdym razem, gdy słońce zachodzi, bóg umiera i jego sarkofag płynie do zaświatów. Ponieważ Sekhmet ruszyła w pogoń, bohaterowie nie mogą spokojnie podróżować. Thor swoim młotem niszczy kamienne drzwi, które stają na drodze ich łodzi. I wpływają do Duat – miasta umarłych.

W centrum ochrony budynku Olympus Group oficer Pantheonu steruje swoimi ludźmi, którzy patrolują budynek. W korytarzach chowa się przed nimi Delphyne. Po cichu przemyka się w kierunku swojego starego pokoju. Tam przebiera się i zabiera noże oraz polskie pistolety maszynowe WZ 63. Gotowa do walki odnajduje celę, w której przetrzymywana jest Athena. Bogini próbuje ją przekonać, aby przyniosła uwięzionym nektar. Bez niego wszyscy się starzeją. Gorgon potrzebuje jej pomocy. Rozmowę przerywa pojawienie się patrolu. Żołnierze otaczają amazonkę. Ta udaje, że się poddaje. Tak naprawdę czeka, aż jej wężowe włosy ukradną przeciwnikom pistolety. W ten sposób uzbrojona w cztery pistolety zaczyna masakrę. Ochrona wyłącza oświetlenie, licząc na to, że uzyskają przewagę korzystając z widoku w podczerwieni. Niestety amazonka jest niewidoczna. Na monitorach bezsilni ludzie obserwują, jak ich koledzy giną jeden po drugim. Postanawiają odciąć blok więzienny. Athena przekonuje wojowniczkę, że bez niej nie ucieknie.

Thor i Amadeus biegną ulicami Duat. Za nimi, przebijając się przez tłumy chodzących glinianych posągów, podąża Sekhmet. Rzeźby robią tu za niewolników. W egipskich zaświatach czas i życie płynie normalnie. Tutaj dalej rozwija się cywilizacja. Nawet mają Internet. Dzięki temu Cho może ściągnąć współrzędne grobowca. Thor tymczasem walczy z przeciwniczką. Ta robi unik przed lecącym na nią młotem, ale nie zauważa, że broń zawraca do swojego właściciela. Odinson potężnym uderzeniem wyrzuca ją daleko, dając im chwilę wytchnienia. Kiedy Thor ponownie walczy z boginią, Prince of Power zbiera kilka składników i tworzy wywar. Rzuca się na Sekhmet i wlewa płyn do jej ust. Okazuje się, że stworzył alkohol. Z mitów wynika, że pijana Sekhmet zmienia się Hathor – boginię miłości. Rzeczywiście, po chwili zamiast groźnej lwicy mają kotkę-przylepę. Bohaterowie mogą w końcu wejść do grobowca. Znajdują księgę, która jest chroniona polem siłowym. Obaj uderzają w nie jednocześnie swoimi brońmi, co przynosi sukces. Kiedy Cho sięga po zwój, ten znika. Vali znów go oszukał.

Na wykopaliskach na południe od Kairu ludzie z Pantheonu odnieśli sukces. Normalnie każdy, kto zbliżał się do krypty Nefer-Ka-Ptaha, ginął od klątwy. Nagle "puf" i w końcu mogą wejść do środka. Vali rozwiewa ich wątpliwości. To efekt zniszczenia zabezpieczeń w Duat. Agamemnon podchodzi do mumii i wyjmuje jej z rąk zwój.

Autor: Spell

Galeria numeru

Heroic Age: Prince Of Power #3 Heroic Age: Prince Of Power #3 Heroic Age: Prince Of Power #3 Heroic Age: Prince Of Power #3 Heroic Age: Prince Of Power #3 Heroic Age: Prince Of Power #3 Heroic Age: Prince Of Power #3 Heroic Age: Prince Of Power #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.