Avalon » Serie komiksowe » Generation Next » Generation Next #3

Generation Next #3

Generation Next #3

"It Only Hurts When I Sing"

Postacie
Cytat

Dziewczynka: "You had no right to take him away from me!"
Strażnik: "I don't need rights. I am a mutant"

Streszczenie

Najmłodsi X-Men podążają w głąb Jądra, gdzie mają okazję zobaczyć cały koszmar jego codzienności. Ludzie wykonują niewolniczą pracę, a mutanci na wieżach strażniczych czyhają na ich najmniejsze potknięcie, aby móc ich zabić. Bezsilny Chamber przygląda się jak w ten sposób zostaje zabita mała dziewczynka i omal nie wpada wraz ze Skinem w ręce strażników. Ucieszony śmiercią człowieka mutant na wieży zastanawia się, kogo wybrać na swój następny cel, lecz nagle zarywa się pod nim balkon i strażnik spada w otchłań, a udający ścianę Mondo oznajmia, iż nie wolno zabijać niewinnych.

Tymczasem Husk i Vincente przeszukują dalej archiwa Quietusa i tymczasowo rezygnują z męczącego przebrania. Dziewczyna dalej wątpi w sens ich misji. Sekretarka oznajmia nagle przybycie Sugar Mana, stwora dowodzącego bazą. Wchodzi on do gabinetu Quietusa, na szczęście Husk i Vincente zdążyli ukryć się pod prysznicem, skąd prowadzą rozmowę z mutantem. Sugar Man oznajmia, iż Shadow King odkrył włamanie do baz danych Apocalypse'a i ocenił, iż w Jądrze znajdują się intruzi. Quietus/Husk z niedowierzaniem pyta się czy ktoś byłby na tyle pomylony żeby się tu wdzierać. Sugar Man najwyraźniej rozbawiony tą wizją udaje się w kierunku wyjścia, rozkazuje jednak swemu rozmówcy by na wszelki wypadek "powęszył" trochę. Po jego odejściu Husk ma coraz gorsze przeczucia, pyta Vincente'a czy wie, iż Chamber jest jedyną osobą jaką w życiu kochała i niespodziewanie całuje zaskoczonego towarzysza.

Tymczasem do Jądra fazując poprzez ściany przedostają się wreszcie Shadowcat i Colossus.

W trzewiach kompleksu Illyana wraz z pozostałymi ciężko pracuje, marząc o Słońcu, bowiem zapomniała już prawie jak ono wygląda. Tymczasem jej przyjaciółka, Ace, zostaje uratowana od śmierci przez Mondo.

W innej części Jądra Chamber i Skin odbierają klucze strażnikom, ogłuszając ich przy pomocy swoich mocy. Zaskakuje ich "Quietus", a Husk wściekle pyta czemu robią tyle zamieszania. W tej samej chwili pojawia się Sugar Man.

Tymczasem powyżej, Know-it-All referuje bieżącą sytuację Rasputinom. Shadowcat uznaje, iż nadeszła pora, aby ruszyć na pomoc zespołowi, lecz Piotr ma inne zdanie. Celem misji jest uratowanie Illyany, a studenci znali ryzyko i wzięli je na siebie. Colossus zdecydowany jest czekać, aż Mondo odnajdzie Illyanę.

Chamber i Skin są w kiepskiej sytuacji, a Husk/Quietus celuje w nich z pistoletu, ma bowiem za sobą Sugar Mana i strażników. Ci są zdziwieni, iż Quietus nie użyje swej mocy, Husk jednak nie ma pojęcia jakimi zdolnościami mutant dysponował.

Ludzcy robotnicy oglądają powstałe zamieszanie, kiedy wśród nich pojawia się Mondo, który wreszcie odnalazł Illyanę. Umieszcza ją w swoim żołądku i rozpoczyna powrót na powierzchnię, jednak im dłużej dziewczynka pozostanie w nim, tym większe jest ryzyko jej "strawienia".

Na wieść o zmianie sytuacji, Colossus i Shadowcat nurkują w głąb Jądra poprzez ściany.

Sugar Man rozkazuje Quietusowi dokonać egzekucji więźniów, a ten nie mając wyjścia strzela Chamberowi prosto w pierś...

Autor: Kumos

Galeria numeru

Generation Next #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.