Avalon » Serie komiksowe » Gambit » Gambit #3

Gambit #3

Gambit #3

"The Benefactress"

Postacie
Cytat

Gambit (powstrzymawszy Juliena przed zabiciem Candry): "That's no way to be treatin' a lady, Julien. But I remember now -- manners were never your strong suit."

Streszczenie

Klub Petit Chou, Paryż. Gambit pyta rozdającego karty, czy wie gdzie znajdzie Candrę. Mężczyzna nie zna jej, proponuje Remy'emu dołączenie się do gry, ale ten odmawia. Po chwili opuszcza lokal w towarzystwie jednej z siedzących przy stoliku kobiet. Oboje zostają zatrzymani przez ludzi pracujących najwyraźniej dla Candry. Remy przeprasza towarzyszkę i wchodzi z mężczyznami do windy. Zatrzymują się na piętrze, na którym mieści się parking. Nieznajomi wyciągają broń. Gambit pyta, czy pozwolą mu zapalić ostatniego papierosa, zanim go zabiją. Dowódca grupy zgadza się i podaje mu zapalniczkę, którą Remy naładowuje używa do obezwładnienia ich. Zostawia nieprzytomnych ludzi na parkingu i odchodzi, by przebrać się w "ciuchy robocze". Wyciąga z bagażnika swojego auta kostium. Kiedy jest już ubrany jak przystało na członka X-Men, pojawia się obok niego Tithe Collector. Mężczyzna teleportuje Remy'ego do apartamentu Candry.


Tymczasem w domu Remy'ego, Tante Mattie pomaga Rogue w opiece nad Bella Donną. Murzynka opowiada jej o tym, jak Remy prosił ją w dzieciństwie o eliksir miłości, ale ona kazała mu wygrać serce Belli w porządny sposób. Kobieta zaznacza, że nie jest lekarzem, tylko uzdrowicielem. Zauważa ironię sytuacji - Rogue niewątpliwie kocha Remy'ego, a teraz opiekuje się jego żoną. Tante obejmuje mutantkę i pociesza, mówiąc, że Bóg nie daje nam brzemienia, którego nie bylibyśmy w stanie unieść. Potem zostawia je same. Rogue zdejmuje rękawiczkę, by zaabsorbować myśli Bella Donny.


Paryż. Remy budzi się i zauważa, że jest sam w pokoju należącym zapewne do Candry. Mężczyzna korzystając z tego, ze nie ma nikogo, postanawia zrobić to, po co przyszedł, ale za jego plecami staje Tithe Collector, który chce od niego zapłaty za to, co uczynił mu inny mutant w Nowym Orleanie. Remy nie wie, o czym mężczyzna mówi i nie pozwala mu się dosięgnąć. Rzuca w niego naładowanym obrazem ze ściany, ale nie trafia i przedmiot wylatuje przez okno i wybucha już na zewnątrz. Gambit mówi, że może kontynuować walkę, byle by zdobyć Eliksir. Ciało Tithe Collector'a otacza pomarańczowa aura i mężczyzna jest gotowy do przystąpienia do ataku, ale obu mutantów powstrzymuje wkroczenie Candry. Remy jest zszokowany, gdy w rozpoznaje swoją dawną kochankę - kiedy niegdyś poznał ją w Paryżu, nie wiedział, kim właściwie jest i jak ma na imię. Candra całuje go namiętnie.


Nowy Orlean. Rogue w ostatniej chwili cofa rękę przed dotknięciem Belli. Oskarża się o samolubność i obiecuje śpiącej kobiecie, że nigdy tego nie zrobi. W tej chwili Bella łapie ją za odkryty przegub i jej wspomnienia przedostają się do umysłu Rogue.


Candra za pomocą telekinezy utrzymuje Gambita ponad ziemią. Wykorzystując jej nieuwagę Remy ląduje obok niej i próbuje flirtować z nią. Kobieta nie daje się oczarować i nazywa go zdrajcą. Wyciąga fiolkę z eliksirem. Remy ożywia się i prosi by Candra dała mu ją, ale kobieta umieszcza ją w staniku. Następnie zaczyna opowiadać o Gildiach - jej Gildiach, jako że to ona, nieśmiertelna mutantka należąca do Externals, jest założycielką oraz zwierzchniczką obu Gildii. Dotychczas sama nakręcała konflikt między nimi, ale teraz doszła do wniosku, ze to przestarzały system i pragnie reorganizacji Gildii. Do pokoju wpada nieprzytomny, związany Jean-Luc i ląduje na twarzy. Remy prosi ją, by oddała mu fiolkę, z uwagi na to, że zawsze zaspokajał jej zachcianki, zarówno jako członek Gildii, jak i w sprawach osobistych. Candra nie zaprzecza, ale zauważa, że teraz Remy miota się między uczuciem do Bella Donny a miłością do Rogue i w związku z tym nie będzie nic między nią samą a nim. Każe mu zabić Jean-Luca. Oburzony Remy krzyczy, że najpierw zabije ją. Jego wypowiedź przerywa silna eksplozja.


Rogue odczuwa wspomnienia zakochanej w Remy'm Belli - ich uściski, pocałunki, to, jak ze sobą flirtowali. Mutantka osuwa się na kolana ze łzami w oczach.


Paryż. W apartamencie Candry znajdują się teraz również Julien i jego banda. Boudreaux żąda, by kobieta dała mu Eliksir. Ona każe Tithe Collectorowi rozprawić się z intruzami, ale Zabójcy bez problemu radzą sobie z nim. Julien zaczyna dusić Candrę. Grozi jej śmiercią i mówi, że zabije nie tylko ją, ale wszystkich jej podobnych - Externals. Niespodziewanie, obrywa cios w głowę od Remy'ego, zbulwersowanego tym, jak potraktował damę. Remy chce ostatecznie rozprawić się ze szwagrem, ale powstrzymuje go Jean-Luc. Remy podejmuje walkę z Zabójcami, ale oszczędza im życie. Kiedy staje twarzą w twarz z Julienem, Candra używa swojej telekinezy i wyrzuca Boudreauxa przez okno. Remy całuje ją. Kobieta każe mu się wynosić, zanim ochłonie, więc Remy, biorąc ojca na ręce, posłusznie opuszcza apartament. Po jego wyjściu kobieta zauważa, że wykorzystał jej nieuwagę i ukradł schowaną w staniku fiolkę. Wściekła kobieta zapowiada, że zabije go, jego rodzinę, jego żonę i Rogue.

Autor: Tabbcia

Galeria numeru

Gambit #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.