Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself: Spider-Man » Fear Itself: Spider-Man #3

Fear Itself: Spider-Man #3

Fear Itself: Spider-Man #3

Part 3 of 3: "Day Three"

Postacie
Zapowiedź

Od kiedy Seprent utopił świat w chaosie, Spider-Man nie zmrużył oka. Mija już trzeci dzień. Jest zmęczony, ranny, wyczerpany... a tymczasem pewien dobry znajomy, teraz członek The Worthy, wpada pograć w "walnij kreta młotkiem". Peter ma grać rolę kreta.

Cytat

Angrir: „Spider-Man...”

Spider-Man: „Thank you, God. He’s snapping out of it. He’s--”

Angrir: „...Die.”

Streszczenie

W czterdziestej pierwszej godzinie pojawia się kolejna postać - doktor Shahrzad Rafiee, która usiłuje radzić sobie z ciągle przybywającymi rannymi. Oprócz tego ponownie pojawia się Norah Jones przedzierająca się przez pogrążony w chaosie Nowy Jork. Karen Anderson odzyskuje natomiast przytomność przelatując nad miastem w objęciach Spider-Mana. Wszędzie można wyczuć strach i trudno się dziwić - Ben Grim, lub raczej Angrir rozpoczął wypełniać wolę Serpenta. 

 

Tymczasem Peter dociera z ciężarną do przychodzi, niestety spotyka tam tylko mnóstwo wystraszonych, rannych ludzi. Co gorsza okazuje się, że u kobiety nie można już wyczuć pulsu. Na szczęście nie dotyczy to jej dziecka. Dr. Rafiee jest już gotowa do zabiegu, ale przerywa jej pojawienie się Angrira i wywołana przez niego eksplozja.

 

Potwór bez większych problemów radzi sobie ze Spider-Manem i kiedy jest już gotów go wykończyć, Norah Winters postanawia zwrócić na siebie jego uwagę. Okazuje się, że zaledwie jeden cios młota wystarczył by zatrzymać pracę serca bohatera. Na szczęście w porę pojawia się sanitariusz z defibrylatorem. 

 

Kiedy Parker otrząsa się i dostrzega stojących wokół ludzi, rzuca się na Angrira i okłada go pięściami wystarczająco długo by zranić giganta. Niestety przy okazji udaje mu się go rozwścieczyć. Kiedy jednak jest już gotowy zadać ostateczny cios, Spider-Man jest w stanie wykorzystać instalację elektryczną by porazić go prądem. Tak potężny atak oszałamia Angrira na tyle, by zmusić go do ucieczki. Peter chwilę później pada nieprzytomny. 

 

Czterdziesta ósma godzina. Uratowany taksówkarz Naveed Moshtaghi dotarł do rodziny. W tej chwili wraz z nimi znajduje się w mieszkaniu, z dala od panującego na zewnątrz chaosu. Robert Christansen, któremu Peter przeszkodził w próbie samobójczej, jest w stanie odnaleźć spokój w ramionach żony. John Russel nadal pozostaje w kościele, gdzie pod opieką wcześniej spotkanego księdza usiłuje pogodzić się z tym do czego doprowadził go strach. Ostatecznie pozwala mu to go przezwyciężyć. Karen Anderson urodziła, co więcej bez obciążenia dla organizmu jakie stanowiło dziecko, udało się przeprowadzić resuscytację. Niedługo po tym kobieta zostaje znaleziona przez swojego męża, któremu widok nowo narodzonej córki, pozwoli zapomnieć o przerażeniu. Doktor Shahrzad pomagając przy porodzie i widząc jego rezultaty, również odzyskuje wiarę w siebie. Przeżyty dramat pomoże Norze Winters napisać artykuł, który zyska niebywale pozytywne oceny. 

 

Natomiast Peter po tym jak zostaje mu udzielona opieka medyczna, rusza dalej, chcąc pomóc kolejnym zrozpaczonym mieszkańcom Nowego Jorku. 

Autor: Pete

Galeria numeru

Fear Itself: Spider-Man #3 Fear Itself: Spider-Man #3 Fear Itself: Spider-Man #3 Fear Itself: Spider-Man #3 Fear Itself: Spider-Man #3 Fear Itself: Spider-Man #3 Fear Itself: Spider-Man #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.