Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Force vol. 2 » Fantastic Force vol. 2 #3

Fantastic Force vol. 2 #3

Postacie
Zapowiedź

Alex Ultron jest w rozsypce, a Banner Jr. zostaje obrócony przeciwko swym towarzyszom. To zła pora dla Fantastic Force, by stawić czoła trzem najpotęzniejszym kobietom w uniwersum: Dark Phoenix, Scarlet Witch i Polaris. The Hysteries, wyrwane z ich linii czasowej w momencie ich największego obłędu, zostają przyzwane, by zniszczyć Nu-World, a Fantastic Force to jedyni super herosi na tej nowej planecie, którzy staną im na drodze… Jeśli jeszcze będą mieli siły stanąć!

Cytat

Ego: "All who live on the false world will die."

Streszczenie

Hooded Man zauważa pokonanego Roberta Jr. i Alexa bez nóg i ręki. Natalie tymczasem jest w szponach Phoenix. Budzi się młody Banner, który skacze na Scarlet Witch, lecz dostaje hexem i wraca do ludzkiej postaci. Po chwili kobiety odlatują mówiąc, że mają już to, po co przybyły.

 

Gdzieś indziej. Hooded Man przesłuchuje Harpy i Roberta, którzy jako matka i syn są telepatycznie połączeni. By zrobić większe wrażenie, Logan podcina chłopakowi gardło.

 

W umyśle Natalie, dziewczyna rozmawia ze Scarlet Witch, Phoenix i Polaris. Próbuje im wyjaśnić, iż i tak nie wrócą do swego świata. Po obudzeniu się, Natalie wykorzystuje moc Lorny do zaatakowania pozostałych dwóch przeciwniczek i ucieka.

 

W miejscu, gdzie naprawiają Alexa, android probuje nakłonić cybernetyczną pielęgniarkę na seks. Przychodzi po niego Psionics, która mówi, iż Harpy dała im trop.

 

Drużyna odwiedza Teda Castle w jego budynku. Ten nie potrafi odpowiedzieć na pytania i nagle pojawia się matka-bogini Ziemi, którą opuścili, Gaea. Ma za złe, że Defenders zabrali całą ludzkość i uciekli na Nu-World. Jej ból jest ogromny, gdyż jak mówi Natalie, Gaea była połączona z każdym żywym organizmem. Kobiety, z którymi walczyli, zostały przez nią wyjęte z czasoprzestrzeni w okresie ich największego szaleństwa. Jak na zawołanie pojawiają się i wraz z pierwszym atakiem Phoenix pozostawia z Logana jedynie szkielet z adamantium. Rozpoczyna się wielka walka. Alex dostaje hexem, a Banner w swej ludzkiej formie zaczyna pracować nad jakimś urządzeniem Reeda. Lightwave dziwi się, czemu kobiety nie atakują jego, na co Ted odpowiada mu, iż jest z obcej planety i przez to nie jest w to zamieszany. Polaris w walce z Psionics mówi jej, że dziewczyna jest jej potomkiem, a następnie  wykorzystuje szkielet Hooded Mana do zranienia Castle, choć cios był przeznaczony dla Bannera. Ten ostatni uruchamia urządzenie i The Hysteries znikają.

 

Szkielet Hooded Mana zostaje umieszczony w protoplazmie, lecz jego healing factor jakby nie działa. On sam rozmawia gdzieś z Gaeą, która mówi mu, iż jest dla niej najbliższy i to ona dała mu dar regeneracji, który może zabrać jeśli nie będzie chciał do niej wrócić. Drużyna zastanawia się w tym czasie, czy mają dla zaspokojenia Gaei wysłać parę tysięcy ich rodaków na Ziemię, na której i tak nie przeżyją.

 

Natalie całuje się z Alexem, lecz ten po trafieniu hexem zachowuje się jak maszyna bez uczuć.

 

Drużyna jest świadkiem jak szkielet Logana ożywa i wyskakuje z protoplazmy. Zaczyna dziać się coś niedobrego. Wybucha sztuczny księżyc Nu-Worldu, a to od razu powoduje walenie się  budynków i katastrofę. Na niebie, ku przerażeniu wszystkich, pojawia się żywa planeta - Ego.

Autor: Jim J

Galeria numeru

Fantastic Force vol. 2 #3 Fantastic Force vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.