Avalon » Serie komiksowe » Fallen Son - The Death Of Captain America » Fallen Son - The Death Of Captain America #3

Fallen Son - The Death Of Captain America #3

Fallen Son - The Death Of Captain America #3

Chapter 3: "Bargaining"

Postacie
Zapowiedź

Civil War zakończone - jedna strona wygrała, druga poniosła gorzką porażkę. Do której z nich zalicza się Cap i co czuje po zakończeniu bratobójczej konfrontacji?

Cytat

Kate: "You might even look the part, but I never dressed up like Hawkeye. Even when he wore a headband and a skirt."
Clint: "Years later and people still make fun of the skirt..."

Streszczenie

Z opuszczonej rezydencji Avengers zostaje wystrzelona specjalna strzała z nadajnikiem. Jej właściciel zrobił to, aby zwrócić uwagę Iron Mana, który zgodnie z przewidywaniami zjawia się już po chwili, aby uporać się z intruzem. Standardowe pytanie, kim jest, ma prostą odpowiedź, ale problem leży w tym, jak sprawić, żeby Stark uwierzył, że stoi przed nim prawdziwy Clint Barton. Wszystkie kody dostępu jakie podaje zgadzają się, a skany organizmu potwierdzają jego tożsamość, ale mimo to, Tony nie daje temu wiary. Clint rozumie, że to przez zamieszanie z jego śmiercią i tak dalej [patrz: Avengers Dissassembled, House of M i New Avengers #26 - Gil], ale zapewnia, że jest prawdziwy i oświadcza, że chce porozmawiać o śmierci Steve'a. W odpowiedzi, otrzymuje cios, który pozbawia go przytomności.


Wkrótce potem, na pokładzie Helicarriera S.H.I.E.L.D. Barton zostaje zamknięty w specjalnym zbiorniku i poddany serii testów, które mają wykluczyć podejrzenia, że jest klonem. Oficer medyczna potwierdza, że to prawdziwy Clint Barton i pyta, czego chciał od Starka. Ten odpowiada, że to nie ważne - liczy się tylko to, czego potrzebuje ten kraj.


Clint budzi się z potwornym bólem głowy i innych części ciała, i stwierdza, że przesadzili trochę z tymi testami, ale Tony mówi, że to wszystko podyktowane było względami bezpieczeństwa. Pada pytanie, co właściwie stało się ze Stevem, więc Stark wyjaśnia, jak został zastrzelony, a gdy Barton pyta, co zamierza dalej z tym zrobić mówi, że chce mu coś pokazać. Zabiera go do pokoju, gdzie przechowuje tarczę Kapitana - ta oryginalna, bo w muzeum i w trumnie Rogersa znajdują się kopie. Kiedy Clint pyta, co zamierza z nią zrobić, Stark pyta, czy ma ochotę spróbować.


Gdy wychodzą na płytę lotniska, Clint stwierdza, że czuje się jakby dobierał się do żony przyjaciela, ale mimo to doskonale radzi sobie z tarczą. Iron Man oświadcza, że przed nim swoich sił próbowało siedemdziesięciu siedmiu najlepszych żołnierzy, z których siedemdziesięciu trzech trafiło do szpitala, a i jemu się oberwało, dlatego wolał nie zdejmować pancerza. Clint mówi, że to kwestia techniki, ale słyszy, że to bardziej zasługa człowieka, który używa tarczy. Od razu przerywa mówiąc, że nie chce dalej tego słuchać, więc Tony pyta, czego się spodziewa. Barton trafnie zgaduje, że chciał mu zaproponować przejęcie roli Kapitana i odmawia twierdząc, że tylko Steve zasługiwał na to miano. Tony przypomina, że kiedyś uważał inaczej i nawet zarzucał Rogersowi, że lepiej poradziłby sobie w tej roli. Przypomina też, że często zmieniał pseudonimy, co uważa za sposób poszukiwania swojego miejsca i sugeruje, że jego powrót dokładnie w tej chwili nie był przypadkiem. Ponieważ Barton milczy proponuje, żeby towarzyszył mu w zadaniu, o którym właśnie się dowiedział.


W innej części miasta, złoczyńca imieniem Firebrand próbował obrabować stację benzynową, kiedy został przyłapany przez dwójkę Young Avengers. Strzały Hawkeye nie robią na nim większego wrażenia, więc Patriot proponuje załatwić to inaczej, ale Kate obstaje przy swoim i sięga po strzałę trikową.


Stark i Barton obserwują ich z pobliskiego budynku. Clint nie zna dzieciaków, ale jest wyraźnie zainteresowany dziewczyną, jednak kiedy słyszy, że używa pseudonimu Hawkeye, jest lekko zszokowany.


Tymczasem, trikowa strzała Kate przebija się przez płomienie Firebranda i uderza go w plecy, zasypując gaszącym proszkiem. Patriot dokańcza dzieła, rozbijając hydrant i zalewając go wodą. Kiedy decydują się na odwrót okazuje się, że jest za późno, bo Iron Man zawisa tuż nad nimi oświadczając, że zostaną aresztowani za pogwałcenie Aktu Rejestracyjnego. Patriot wdaje się z nim w kłótnię, ale Hawkeye kończy ją, wystrzeliwując strzałę, która wywołuje impuls E.M.P. i tymczasowo wyłącza Iron Mana z akcji, a przy okazji również pozbawia dzielnicę elektryczności. Kate wyjaśnia, że dostała strzałę od Black Panthera, ale efekt utrzyma się najwyżej przez kilka sekund, więc muszą znikać. Uciekają do bocznej uliczki i próbują zejść do kanału, ale uderzenie tarczy o kratę blokuje im drogę ucieczki. Ku ich ogromnemu zdziwieniu, u wylotu alei staje Captain America. Patriot natychmiast zarzuca mu, że nie ma prawa nosić tego kostiumu, kimkolwiek jest, ale w odpowiedzi słyszy, że jego koleżanka również nie ma prawa używać imienia Hawkeye. Kate wyjaśnia, że przyjęła ten pseudonim, aby uhonorować poległego bohatera i to właśnie Kapitan zaproponował, żeby tak uczyniła, oddając jej jego łuk i strzały. Clint waha się słysząc to, a gdy Patriot dodaje, że inspirują się działalnością innych, a nie próbują udawać, że są nimi, Kate dodaje, że nigdy nie próbowała ubierać się jak Hawkeye, bo uważa, że zakładanie cudzego kostiumu jest niewłaściwe, a jeśli on używa oryginalnej tarczy Kapitana, to już jest złe. Clint milcząco przytakuje, a wtedy Iron Man pojawia się w alei i gratuluje mu zatrzymania zbiegów. Barton oświadcza, że dzieciaki wykonały dobrą robotę i powinni ich wypuścić, a zająć się złoczyńcą. Stark mówi, że nie rozumie sytuacji, ale Clint blokuje mu drogę i każe Young Avengers uciekać. Iron Man uprzedza go, że popełnia duży błąd, ale on odpowiada, że to nie pierwszy tego dnia, bo prawie dał się wciągnąć w jego grę, ulegając emocjom i manipulacjom. Uważa, że Stark robi to wszystko tylko po to, żeby mieć Kapitana po swojej stronie, a gdy ten twierdzi, że naród potrzebuje Kapitana oświadcza, że to kłamstwo. Mówi, że to Stark potrzebuje go w tej roli, bo nie wie, jak poradzić sobie z poczuciem winy. W takiej sytuacji postanawia zerwać umowę i oddaje mu tarczę, a odchodząc dodaje, że odeśle kostium, jak tylko znajdzie swoje miejsce. Iron Man ostrzega go, że jeśli dołączy do buntowników, będzie go ścigał do skutku, ale nie otrzymuje odpowiedzi.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Fallen Son - The Death Of Captain America #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.