Avalon » Serie komiksowe » Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks » Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #3

Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #3

Postacie
Zapowiedź

Wojna rozpoczęta, a strony konfliktu zostały wyraźnie zarysowane, tylko po której stronie opowiedzą się wszystkie She-Hulk? Czy wybiorą mądrze? A może liczba gamma olbrzymek szybko zredukuje się z trzech do zera?

Cytat

She-Hulk: "It's going to be hard."
Red She-Hulk: "Then we will be harder."
Lyra: "We will fight... like women."
wszystkie razem: "She-Hulks... SMASH!!!"

Streszczenie

Lyra oraz She-Hulk zostały wyrzucone z Hellcarriera przez czerwoną olbrzymkę i teraz pędziły na złamanie karku ku ziemi. Mimo tego zauważyły, że Kapitol jest atakowany przez AIMarines, więc wykorzystując opór powietrza pokierowały swym lotem tak, żeby spaść wprost na tłum szalejących, zmutowanych żołnierzy MODOKa. Ich sukces był tylko chwilowy, gdyż czerwonych olbrzymów wciąż przybywało. Po chwili mordobicia Lyra oraz She-Hulk musiały się skryć przed przeważającymi siłami wroga w kanałach pod Waszyngtonem. Po chwilowym odpoczynku zauważyły, że nawet wojsko USA nie daje sobie rady z AIMarines, zatem ponownie postanowiły działać. Swymi akcjami gamma wojowniczki tak rozwścieczyły czerwonych żołnierzy, że jak na Hulków przystało zaczęli oni bezmyślnie tłuc się między sobą, aby udowodnić sobie, który z nich jest najsilniejszy. Zielone olbrzymki ponownie miały chwilę wytchnienia, a Lyra, widząc w pobliżu Instytut Smithsona, największy w Ameryce kompleks muzeów i ośrodków edukacyjno-badawczych, coś sobie przypomniała i wpadła na pewien pomysł.

W środku odnalazła kapsułę czasu, czyli pojemnik, w którym przechowuje się różne przedmioty dla potomnych, i wrzuciła tam Boudiccę, nagrywając wcześniej na nią wiadomość dla swojej matki. Lyra pamięta, że jak była mała, to Thundra i jej wojowniczki odnalazły tę właśnie konkretną kapsułę.

Gdy wróciła na zewnątrz, walka z AIMarines wciąż trwała. Tyle że do gamma wojowniczek dołączyli już Skaar, Korg oraz A-Bomb. Wszystko układało się do czasu, aż na polu bitwy pojawili się zhulkowaceni superbohaterowie. Między innymi Thor, Namor, Thing, Cyclops, Iceman oraz Wolverine. Przewaga sił znowu była po stronie przeciwników zielonych olbrzymek, kiedy niespodziewanie dołączyła do nich Red She-Hulk. Świeżo zreformowana, czerwona olbrzymka zeskoczyła właśnie z Hellcarriera i z miejsca wzięła się do roboty. Po krótkiej nieufności i zaskoczeniu wszystkie trzy gamma wojowniczki stanęły ramię w ramię i wydały miażdżącą wojnę wszystkim przeciwnikom.

Około 300 lat później, Waszyngton. Alternatywna przyszłość, gdzie trwa odwieczna wojna płci. Kobiety z United Sisterhood właśnie odbiły Kapitol od mężczyzn i przeszukują okoliczne zgliszcza. Czuwa nad nimi Thundra, a wokół niej krząta się mała, kilkuletnia Lyra. Nagle wojowniczki z United Sisterhood odnajdują kapsułę czasu, a w niej urządzenie nadające komunikat, że ma wiadomość dla ich przywódczyni. Aparatem tym okazała się być Boudicca, za pośrednictwem której Thundra dostała wiadomość od swojej dorosłej już córki, paradoksalnie z przeszłości. W niej Lyra w kilku słowach dziękuje i przeprasza matkę, gdyż wcześniej nie rozumiała jej motywów. Po wszystkim Thundra wyciera łzy wzruszenia i wie, że było warto, po czym czule przytula swoja małą córeczkę.

Autor: Black Bolt

Galeria numeru

Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #3 Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #3 Fall Of The Hulks: The Savage She-Hulks #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.