Avalon » Serie komiksowe » Edge of Spider-Verse » Edge of Spider-Verse #3

Edge of Spider-Verse #3

Postacie
Zapowiedź

• Jaki sekret ma Dr. Aarona Aikmana - Spider-Man?
• Kim są złowrodzy Red Eye i Naahmurah? Czy Aaaron przeżyje pojawienie się Morluna?
• Dustin Weaver napisze swój pierwszy komiks dla Marvela!

Streszczenie

Centrum Medyczne Ikegami to miejsce wielu odkryć w zakresie światowej medycyny. To mi.in. tutaj trzy lata temu w tajemicy przed wszystkimi dr Aaaron Aikman z sukcesem połączył swoje DNA z tym należącym do pająka, przez co zdobył nowe niesamowite moce, które w połączeniu z nowoczesną zbroją pozwoliły mu stać się Spider-Manem. Dwa lata po jego debiucie, ulice miasta zostały zaatakowane przez tajemniczą Naamurah, kóra porywała niewinnych ludzi.

Jedną z osób, które znaczyły coś dla Aarona była dr Kaori Ikegami, założycielka instytutu, w którym pracował. Jej dziesięcoletnia córka została siedem lat temu potrącona przez samochód, a wypadek wprowadził ją w śpiączkę. Kaori poświęciła resztę życia na pomoc córce, a zaangażowanie w to Aarona zbliżyło ich do siebie. Jednak niedawno kobieta oddaliła się od niego, nie chcąc z nim utrzymywać dalej kontakt i przeniosła córkę do innej placówki. Konsekwencją tego było całkowite poświęcenie się działalności jak Spider-Man.

Tego dnia Aikman był przekonany, że uda mu się schwytać Naamurah. Niespodziewanie w jego mieszkaniu pojawiła się Kaori, która zaproponowała mu wspólną ucieczkę. Aaron chce, by się uspokoiła i obiecuje, że spędzi z nią więcej czasu. Kobieta wytyka mu nagle, że w ogóle nie zapytał ją, co z jej córką. Wściekła wychodzi. Aikman nie ma czasu, by za nią podążyć, gdyż nadszedł dzień, w którym złapie Naamurah.

Patrolując miasto jako Spider-Man w końcu natyka się na przeciwnika, jednak po krótkiej walce orientuje się, że ma do czynienia z kimś innym. Pokonany złoczyńca przedstawia się jako Daaroh i zapowiada, że jest więcej takich jak on, po czym traci świadomość.

Później. Daaroh zostaje umieszony w Instytucie Ikegami, gdzie Aikman odkrywa, że w jego ciele został umieszony echanizm, nad którym kiedyś pracował. Jako Spider-Man udaje się do laboratorium Kaori, gdzie znajduje ją płaczacą na podłodze. Kobieta wyjaśnia, że udało jej się wybudzić swoją córkę. Jednak z dziewczyną było coś nie tak, nad jej ciałem kontrolę przejęła Naamrah i kazała  Kaori zbudować maszyny dla innych ludzi, by mieć własną armię. Spider-Man nie próżuje i wybiega z laboratorium, jednak tam czeka już na niego Morlun, który mówi mu, iż jest to jego koniec.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Edge of Spider-Verse #3 Edge of Spider-Verse #3 Edge of Spider-Verse #3 Edge of Spider-Verse #3 Edge of Spider-Verse #3 Edge of Spider-Verse #3 Edge of Spider-Verse #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.