Avalon » Serie komiksowe » DoomWar » DoomWar #3

DoomWar #3

Postacie
Zapowiedź

Black Panther i jego sojusznicy wygrali bitwę, ale nadal przegrywają wojnę - Doom ma w swoich rękach wszystko, czego potrzebuje do stania się najpotężniejszą siłą na świecie i wprowadza na scenę swoje niezwyciężone armie.

Cytat

Doom: "Ten tousand futures have I looked at. A hundred tousand. And in only one does mankind finally unite, and flourish... and survive. Only one. Doomworld."

Streszczenie

Shuri opowiada o tym, w jaki sposób Doomowi udało się zdobyć Wakandę: o tym, jak wykorzystał międzynarodowy kryzys po inwazji Skrullów, jak zaatakował T'Challę na ich tajnym spotkaniu i prawie go zabił. Jak życie króla uratowały jedynie połączone siły nauki, magii i miłości jego żony i jak z powodu odniesionych obrażeń T'Challa musiał przekazać tytuł Black Panthera swojej siostrze. Jak Doom zaraził rodzinę i najbliższych podwładnych króla nanitami, dzięki którym mógł obserwować wszystko, co działo się w pałacu królewskim, i jak T'Challa, nie mogąc liczyć na ich pomoc, zwrócił się po pomoc do wakandyjskich magików i do zakonu Dora Milaje. Jak Doom potajemnie sponsorował fundamentalistyczne ugrupowanie Desturi, jak pozostawione przez niego fałszywe tropy doprowadziły nową Black Panther do Brokera i jak śledztwo w jego sprawie odwróciło jej uwagę od Wakandy i pozwoliło Desturi na przejęcie władzy w kraju. I jak, w końcu, gdy T'Challa i Shuri z pomocą X-Men i oddziału Dora Milaje próbowali odzyskać władzę, Doom osiągnął swój prawdziwy cel i skradł zapasy Vibranium. Teraz, gdy po obaleniu Desturi większość armii wróciła na stronę Black Pantherów, a stolica, w celu zwalczenia nanitów, została zbombardowana ładunkami elektromagnetycznymi, księżniczka prosi o pomoc najstarszych przeciwników Dooma: Fantastyczną Czwórkę. Na pytanie Reeda T'Challa przyznaje, że nie ma pojęcia, jakim cudem łotr był w stanie złamać ostatnie zabezpieczenie – zaklęcie sprawdzające czystość intencji.

Półtorej doby wcześniej, skarbiec z Vibranium. Doom zdejmuje swój pancerz i poddaje się osądowi. W następnej chwili znika w błysku światła.

Tajne laboratorium T'Challi w jaskiniach Bast. N'iix informuje księżniczkę, że miasto powinno odzyskać energię w ciągu dwudziestu czterech godzin, a także że na peryferiach nadal działają komórki Desturi. Pokazuje też głowę Doombota, którą znaleziono w jednej ze zniszczonych kryjówek rewolucjonistów. Thing nie uważa tego za problem, ale Black Panther przypomina, że Doom najprawdopodobniej wykorzysta skradzione Vibranium do ulepszenia swoich droidów, a jeśli naprawdę znalazł sposób, by bezpiecznie naładować metal energią magiczną, stanie się potężniejszy niż kiedykolwiek.

Jedna z kryjówek Dooma. Podczas, gdy łotr przygotowuje się do rytuału, Broker zauważa, że T'Challa wkrótce zacznie poszukiwania Vibranium i wykorzysta do jego odzyskania całą swoją armię. Na Doktorze nie robi to jednak wrażenia. Każe on swojemu podwładnemu zapewnić sobie wystarczająco dożo czasu, by mógł rzucić odpowiednie zaklęcia.

W skarbcu T'Challa, Reed, Ororo i Sue zastanawiają się, w jaki sposób Doom mógł złamać ostatnie zabezpieczenie. Nagle jeden ze strażników informuje króla, że grupka Desturi zaatakowała pałac i wzięła za zakładników przedstawicieli mediów. Storm zatrzymuje jednak ukochanego i sama wyrusza rozprawić się z terrorystami. Chwilę później wpada do pomieszczenia, w którym przetrzymywani są reporterzy i uderzeniem pioruna powala członków Desturi.

Półtorej doby wcześniej. Doom pojawia się z nieznanym sobie miejscu. Nagle staje przed nim ogromna pantera, która ogłasza, że to ona – Bast – osądzi jego zamiary i, jeśli okażą się one nieczyste, pożre jego duszę. Doom jednak nie obawia się bóstwa, ogłaszając, że zrobi teraz to, czego nie zrobił nigdy przedtem – otworzy przed kimś swoje serce, wiedząc, że nie grozi mu żadne niebezpieczeństwo.

T'Challa przedstawia Reedowi swój pomysł detektora Vibranium. Przy okazji wyjaśnia, że magiczne właściwości metalu były jedną z największych tajemnic Wakandy i wyjawił ten sekret tylko dlatego, że znajdują się o krok od katastrofy.

Bóg-Pantera wylicza wszystkie życia, które odebrał Doom i wszystkie zbrodnie, których się dopuścił, nie rozumiejąc, czemu ktoś taki odważył się przekroczyć próg jego świata. Victor odpiera więc, że jego działania niczym nie różnią się od tych, które podejmowała Wakanda dla swojego ocalenia. Pojedyncze istnienia są bez znaczenia dla władców i bogów. Bast jest zdenerwowany tą odpowiedzią, Doom więc nakazuje mu spojrzeć głębiej w jego duszę. Wyjaśnia, że jego czyny są tylko środkami służącymi do osiągnięcia określonego celu, czego ludzie typu T'Challi czy Richardsa nigdy nie chcieli bądź nie byli w stanie zrozumieć. A cel ten wynika z jego miłości do ludzkości. Człowiek jest bowiem drapieżcą i jego natura w końcu doprowadzi do samozniszczenia ziemskiej cywilizacji. Doom wie to na pewno, gdyż jako potężny czarnoksiężnik niejednokrotnie spoglądał w przyszłość, za każdym razem widząc Ziemię w ruinach. Za każdym razem, poza jednym – w jednym przypadku ludzkość się zjednoczyła, znalazła leki na wszelkie choroby, rozwiązała problem głodu i zakończyła wszelkie wojny. W tym jednym przypadku na Ziemi istnieją prawa, których nawet naruszenie wiąże się z szybką eksterminacją – z czasem więc całkowicie zrezygnowano z ich łamania, a ludzkość przetrwała. Tylko w jednym przypadku. A imię tego świata brzmi: Doomworld.

W Wakandzie T'Challa przeprowadza odprawę. Wyjaśnia, że dzięki detektorowi Vibranium udało im się odkryć szesnaście placówek, z których większość należy do Brokera i stanowi łańcuch zaopatrzeniowy Dooma. Ogłasza zebranym i gotowym do akcji bohaterom, że największy zbiór znajduje się na Wyspie Wielkanocnej i właśnie tam wyruszą najpierw.

Jakiś czas później Pani Tickle wykrywa sześć wakandyjskich odrzutowców zbliżających się do ich bazy. Broker wysyła w stronę bohaterów grupę latających robotów w kształcie panter.

W świecie Boga-Pantery. Bast stwierdza, że Doom jest gotowy zabić miliony i niszczyć całe państwa, by zjednoczyć świat pod swoją egidą, przyznaje jednak, że również spoglądał w przyszłość i tylko raz nie zobaczył świata zniszczonego. Ogłasza, że choć jego metody są mu wstrętne, jego intencje są czyste. Odchodząc, zezwala Doomowi na zabranie Vibranium.

Autor: S_O

Galeria numeru

DoomWar #3 DoomWar #3 DoomWar #3 DoomWar #3 DoomWar #3 DoomWar #3 DoomWar #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.