Avalon » Serie komiksowe » Deadpool: The Circle Chase » Deadpool: The Circle Chase #3

Deadpool: The Circle Chase #3

Deadpool: The Circle Chase #3

Round 3: "...And Quacks Like A Duck..."

Postacie
Cytat

Commcast: "Weasel?! Why do we not discus this like grown men..."
Weasel: "Because you're wearing a colander with antennae on your head."

Streszczenie

Deadpool zakrada się do swojej kryjówki w Sarajewie, kiedy nagle czuje coś niepokojącego. W ostatniej chwili unika kuli, która miała trafić w jego głowę i atakuje niedoszłe zabójczynie. Te, jako wojujące feministki, bardzo osobiście przyjmują jego uwagi i pragną zadać mu jak najwięcej bólu. Najpierw Rive przybija go do ściany wystrzelonymi z bransolety kolcami, a po chwili Makeshift wbija mu w szyję elektrodę, przez którą ich tajemniczy wspólnik przepuszcza bardzo wysokie napięcie. Gdy Deadpool pada bez przytomności, do dwóch pań dołącza Commcast, znany także jako pan Bashur. Executive Elite pakują nieprzytomnego Wilsona do swojego pojazdu i zabierają do bazy. Kiedy dochodzi do siebie, uprzejmie przedstawiają się i proszą, by podzielił się wiedzą o testamencie Tollivera. Wade jednak śmieje się tylko z ich kostiumów, mówi, że nic nie wie, i że tortury nie robią na nim wrażenia. Ależ nikt nie mówił nic o torturach, Commcast ma inne metody.


Trzy dni wcześniej, Vanessa zjawiła się w biurze informacyjnym Gavina w Waszyngtonie. Courier cieszy się na jej widok i gotów jest powspominać stare czasy, ale tym razem Copycat przechodzi od razu do rzeczy. Przystawia mu pistolet do twarzy i mówi, że wie o jego kontaktach z Nyko i Executive Elite. Wie też, że kopiuje wszystkie informacje, jakie przechodzą przez jego ręce, a zwłaszcza tak cenne jak te, dotyczące testamentu Tollivera. Teraz chciałaby, żeby się nimi podzielił. To jednak nie jest takie proste, bo Courier jest wyjątkowo uparty i żadne groźby nie robią na nim wrażenia. Pozostaje więc wzajemny szantaż i trochę niemoralnych propozycji, które pomagają się dogadać.


Razem z Wilsonem przypominamy sobie dramatyczną scenę jego rozstania z Vanessą. Za sprawą urządzenia pana Bishara, została ona przeniesiona na wszystkie ekrany w kryjówce Executive Elite. Wynalazek nie został jeszcze dopracowany, więc powoduje spory ból, a przy tym wyświetla przypadkowe wspomnienia, podczas gdy Commcast szuka konkretnych informacji. Nie przeszkadza to jednak jego towarzyszkom wyśmiewać się z tego, co widzą. Następne wspomnienie dotyczy jednego z wczesnych spotkań Wilsona i Kane’a, kiedy ten drugi dostał swoją pierwszą bioniczną rękę po tym, jak stracił wszystkie kończyny w akcji Six Pack. Z ich rozmowy, oprawcy dowiadują się, że Wade chorował na raka i zaczynają się interesować, jak program Weapon X go wyleczył. Deadpool proponuje, że zapłaci im każdą cenę, jeśli go wypuszczą, ale oni dobrze znają wartość informacji, których szukają. Zdążyli też dowiedzieć się, że dysk, który zdobył jest bezużyteczny, jeśli nie zdobędą drugiego takiego samego. Wade twierdzi, że nie wie, gdzie go znaleźć, ale oni nie wierzą w to. Rive grozi mu ostrzem, a potem zrywa maskę. Na widok jego paskudnej twarzy zaczyna krzyczeć, a w chwili, kiedy Wilson wyjaśnia, że to cena za pokonanie raka, następuje wybuch. Przez ścianę wchodzi uzbrojony po zęby Weasel. Narzekając, że nie najął się do roli bohatera i wybawcy, rozwala urządzenie, do którego przykuty był Deadpool. Ten odnajduje swoją maskę i zabiera miecz Rive - teraz pora odbić sobie zniewagi.


Dwa dni wcześniej, Genewa, Szwajcaria. Vanessa uzyskała od Couriera informacje, które doprowadziły ją do banku, który oprócz pieniędzy, przechowuje tez bezcenne dane. Na szczęście przez lata szpiegowała Tollivera, zanim oficjalnie ją zatrudnił i nawiązała bliską znajomość z jego najbliższym współpracownikiem, dzięki czemu łatwo odgadła hasło do pliku. Zdobywa to, czego chciała, ale przy tym okazuje się, że cztery dni wcześniej ktoś przeglądał dokument. Atakuje więc kierownika tego miejsca, domagając się odpowiedzi, kogo tu wpuścił. Ten stanowczo twierdzi, że nie było tu nikogo od lat, a to znaczy, że tajemnicza osoba musiała być naprawdę dobra, skoro dokonała tego niepostrzeżenie. Oznacza to także, że ktoś już zdobył tajemnicę testamentu Tollivera.


Deadpool bardzo, ale to bardzo się wkurzył, więc Commcast postanowił jak najszybciej zejść mu z oczu. Ucieka do swojego pojazdu, ale tam czeka już Weasel, który znalazł drugi dysk i w podziękowaniu częstuje go ołowianą kanapką. Ponagla, Wilsona, który szybko załatwia Rive jej własnym mieczem, a potem przyciska też Makeshift, bawiąc się regulatorem od jej kombinezonu, aż doprowadza do wybuchu.


Po powrocie do kryjówki, kiedy Wade ciągle jeszcze marudzi o tym, jak pogwałcono jego prywatność, Weasel łączy dane z obu dysków i odczytuje informacje. Prowadzą one do jednej z kryjówek Tollivera w Nepalu. Oprócz tego, na dysku są też dane o Jednostce Zero, ale ponieważ nie wiedzą, kim lub czym jest Zero, wyciągają wniosek, że to może on pilnuje testamentu. Deadpool już szykuje się do drogi, kiedy Weasel przypomina mu, że nie mówi po nepalsku. W tej sytuacji muszą udać się tam razem.


Vanessa dotarła do Katmandu już poprzedniego dnia i odnalazła drogę do klasztoru poza miastem. Teraz wspina się po stromym zboczu, szukając wejścia do Pałacu Nadziei Jutra, a kiedy wreszcie je znajduje i wydaje się, że spadek po Tolliverze jest na wyciągnięcie ręki, ktoś zachodzi ją od tyłu i wciąga w ciemności. Slayback proponuje, żeby razem zaczekali na Wilsona, a potem będzie mogła popatrzeć, jak wyrywa mu kręgosłup.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

Deadpool: The Circle Chase #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.