Avalon » Serie komiksowe » American Dream » American Dream #3

American Dream #3

American Dream #3

"To Follow That Dream!"

Postacie
Zapowiedź

Oskarżona o bycie zdrajcą, American Dream wpada w śmiertelną pułapkę, odkrywa przerażający sekret i stawia czoło najokropniejszej przemianie!

Cytat

Oficer Grafton: “Hey, Hill! If you’re listening, kiss my shoe!”

Streszczenie

American Dream nurkuje coraz głębiej, aż dociera do kryształowego stwora, którego przywiązuje do liny. Tymczasem na górze przestępcy odjeżdżają z drugim potworem. Red Queen śledzi ich swoim insektem, a Ion Man ma nadzieję, że American Dream przeżyła - chciałby ją zabić osobiście. Tymczasem American Dream wynurza się z wody, pokonuje dwóch zbirów pozostawionych na brzegu i wyciąga potwora.

Rano Kate bada kryształową kreaturę i stwierdza, że jest zbudowana z substancji podobnej do krzemu i najwidoczniej nie czuje bólu ani czegokolwiek innego i może się obudzić w każdej chwili. Thunderstrike mówi American Dream, że dziwią go jej akcje po tym, jak kazała grupie posłuchać Hill i trzymać się z daleka od tej sprawy. O dziwo, w obronie dziewczyny staje Sabreclaw i obaj zaczynają się kłócić. Shannon ucina dyskusję i wychodzi. Zaczyna wspominać, jak w szkole średniej obsesyjnie ćwiczyła, by być taką, jak Captain America. W końcu ciocia Peggy uznała, że osiągnęła szczyt tego, co może zrobić na własną rękę, więc poprosiła Clinta Bartona, aby ją trenował. Shannon nie była przekonana, czy ślepiec może ją czegoś nauczyć, aż nie zobaczyła, jak wytrenował Brandona Crossa.

Red Queen i Ion Man wpadają do kryjówki przestępców i chcą widzieć się z twórcą kryształowych potworów. Przed nimi staje człowiek z kryształu, nazywający siebie Silikong. Cieszy się z ich wizyty - właśnie planował zaproponować jakimś wrogom Avengers ubicie interesu.

Maria Hill żąda wydania jej kryształowego potwora. Jarvis ze spokojem oświadcza, że jest już przygotowany do transportu, czym rozwściecza agentkę. Z równym spokojem prowadzi ją do sali, gdzie trenuje American Dream. Dziewczyna zamiast wytłumaczyć się z nieposłuszeństwa pyta, czemu nie mogą pracować wspólnie, ale wściekła Hill krzyczy, że jeżeli nie odczepi się od tej sprawy, to aresztuje ją wraz z całym zespołem i wychodzi. Zdziwiona bohaterka dzwoni do oficer Grafton i tak jak się spodziewała - Hill odsunęła również ją od sprawy, załatwiając przeniesienie do pracy za biurkiem. Policjantka każe dziewczynie uważać - coś tu zdecydowanie jest nie tak. Mimo to bohaterka podejmuje decyzję, co dalej. Przypomina sobie, jaką decyzję podjęła, gdy zakończyła trening u Bartona wraz z trójką innych uczniów. Clint w prezencie dał im kostiumy i pierwsze sekretne tożsamości. Blue Kelso została Bluestreak, Brandon Cross - Freebooterem, a Aerika Harkness - Crimson Curse. Jej przypadło miano Nomad, ale odmówiła - wolała kontynuować dziedzictwo Captaina America, choć Clint odradzał jej to. Boi się, że teraz jej determinacja może zniszczyć Avengers.

Wieczorem Jarvis informuje Avengers, że American Dream zostawiła mu podpisaną rezygnację - odchodzi z grupy, aby chronić przyjaciół przed Hill. Jej przyjaciele z miejsca postanawiają nakłonić ją do zmiany zdania. Jak tylko ją znajdą.

Bohaterka z daleka obserwuje, jak ludzie Hill pracują na pobojowisku po jej wczorajszej akcji. Nagle zauważa mechanicznego robala, który sprowokował jej walkę z przestępcami. Zaczyna go gonić aż do kanałów, choć podejrzewa, że może to być pułapka. Obserwują ją Red Queen, Ion Man i Silikong, który wypuszcza całą armię kryształowych potworów, aby zgotowywały jej powitanie. Jest ich tyle, że bohaterka nie może ani walczyć, ani uciec. Ion Man przypomina, że chciał ją zabić osobiście, ale Silikong stwierdza, że chyba na to za późno.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

American Dream #3 American Dream #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.