Avalon » Serie komiksowe » All-New Savage She-Hulk » All-New Savage She-Hulk #3

All-New Savage She-Hulk #3

Postacie
Zapowiedź

Całkiem nowa, całkiem inna, dzika She-Hulk musi się zmierzyć z rozwścieczonymi Dark Avengers. To zadanie nie przeraża zielonej wojowniczki, gdyż to właśnie jeden z członków Mrocznych Mścicieli jest celem jej misji. Tylko który? Wszystko ma się wyjaśnić w tym właśnie numerze.
Plus przedruk historii "Daughter Of Hulk" z wydania specjalnego Hulk Family: Green Genes.

Cytat

Osborn, witając się z Lyrą: "Thaaaat's right. I'm the man you tried to kill. Can you tell me why without torture? Now, make no mistake. I am going to torture you. To death. Very slowly. And very painfully. I was just going to get an intelligible story out of you before the screaming starts."

Streszczenie

Gdy tylko Avengers lądują na ulicy, Noh-Varr otrzymuje polecenie zajęcia się przybyszką z innego wymiaru, bo jak twierdzi Osborn, nie zaimponował mu ostatnio. Sytuacja jest wprost idealna do zastosowania jego kieszonkowego pola bitwy, które otwiera na ulicy i wciąga do środka zaskoczoną Lyrę, informując pozostałych, że potrwa to najwyżej dwie i pół minuty. Wewnątrz wyjaśnia, jak działa to środowisko oraz przedstawia się i wspomina krótko o swoim pochodzeniu, zahaczając o fakt, że podróżował po różnych rzeczywistościach i wie co nieco o jej świecie. Ona również słyszała to i owo o Kree, a zapamiętała z tego tyle, że wkrótce staną się niewolnikami ludzi, a później zostaną zniszczeni, zanim jeszcze mężczyźni pozabijają się nawzajem. On oświadcza, że nie obchodzą go losy innych światów poza tym, który przysiągł chronić i przechodzi do ataku. Lyra zaskakuje go jednak, poruszając się nadzwyczaj szybko i po chwili łamie mu ramię. Jego specjalna fizjologia radzi sobie z tym jednak, a on sam zamienia miotacz na ostrze, by zachować bliski kontakt z przeciwniczką.

 

Któregoś dnia, Gynosure znalazła Lyrę w ogrodzie, pobitą przez inne dziewczęta. Dowiedziała się, że nazwały ją córką mężczyzny, a ona wpadła w szał i odkryła przy tym, że im bardziej jest wściekła, tym słabsza się staje. Stwierdziła wtedy, że nawet gdy w grę wchodzi inżynieria genetyczna i wszystko wydaje się być pewne, dziecko nadal może zaskoczyć rodziców.

 

Wspominając tamten moment, Lyra skupia się i relaksuje, by w odpowiednim momencie zaskoczyć Noh-Varra potężnym ciosem. Ponieważ minęło już więcej niż dwie i pół minuty, Osborn wysyła Dakena do środka sześcianu, by sprawdził co się dzieje. Widząc go, jak przenika przez ścianę, Lyrze wydaje się, że widzi swoją rywalkę Nellę, a Noh-Varr wykorzystuje tę chwilę wahania, by wstrzyknąć jej obezwładniającą toksynę. Gdy oddaje ją w ręce Osborna, tylko Boudicca wciąż gada, powtarzając, że zostały niecałe cztery godziny na zakończenie misji. Noh-Varr żywo się nią interesuje i przywłaszcza sobie, podczas gdy Miss Marvel i Ares zabierają Lyrę. Ta, chociaż nieprzytomna, szepcze coś o Nelli.

 

Zaraz po tym, jak Lyra wykradła z kołyski w obozie samców część niezbędną do naprawienia ich własnej matrycy klonowania, Nella zaatakowała ją podstępnie, próbując odebrać komponent. Gdy Bodicca podniosła alarm, krzycząc o zdradzie, ta stwierdziła tylko chłodno, że otrzymała taki rozkaz od Gynosure. Lyra stała się bowiem elementem zbyt niestabilnym, a jej męski pierwiastek budzi zbyt duży niepokój i tylko w uznaniu dotychczasowych zasług przyznano jej przywilej śmierci jako bohaterki swego rodzaju. Sama zainteresowana nie zamierzała jednak dać się zabić i jednym ciosem z zaskoczenia skręciła kark napastniczce. Zrobiła to instynktownie, ale większym szokiem okazał się fakt, że upadając, Nella rozbiła płytkę, która miała ocalić Milago. Nie zważając więc na przeszkody i pościg, pobiegła wprost do miasta i po kilku dniach stanęła u bram miasta. Ścigający ją mężczyźni zostali pochłonięci przez symbiotyczną fosę, ona sama zaś z furią wtargnęła do komnaty Gynosure oświadczając, że próbując ją zabić skazała na zagładę wszystkie amazonki. W odpowiedzi, została potraktowana potężną dawką promieniowania gamma, które powaliło ją na kolana, podczas gdy Gynosure rozwodziła się nad swoją wielkością i przebiegłością. Odkryła powiem, że istnieje jeszcze jedna szansa na ocalenie Milago i jest nią sama Lyra, ponieważ jako jedyna nie urodziła się dzięki technologii kołyski i dzięki temu, jako jedyna ma normalny, sprawnie działający układ rozrodczy. Chwilę po usłyszeniu tej nowiny dowiedziała się także, że w tym właśnie tkwi szansa jej odkupienia w oczach sióstr.

 

Teraz. Lyra budzi się przykuta do stalowej ramy w laboratorium. Norman Osborn stoi tuż obok i wita ją oświadczeniem, że najlepiej będzie jeśli powie, dlaczego chciała go zabić, zanim zaczną się nieuniknione tortury.

 

Tymczasem, przed budynkiem, Sentry udziela prasie zdawkowych informacji na temat zajścia. Transmisję ogląda Charles Little Sky i jego ludzie, którzy jednocześnie próbują namierzyć unikalną sygnaturę cieplną przybyszki. Jego asystentka odkrywa, że odczyt pozostaje niezmienny nawet gdy jest nieprzytomna, więc nie zależy od stanu jej emocji, jak w przypadku Hulka. W tym samym czasie, przed wieżą Avengers zatrzymuje się taksówka, z której wysiada wściekła She-Hulk i jednym ciosem wbija Sentry'ego w chodnik za to, że wyrzucił ją aż do Jersey. To wystarczy, by w budynku rozległ się alarm. Majstrujący przy Boudicce Noh-Varr opuszcza swoje miejsce, a ona wykorzystuje to, by podłączyć się do systemu sterowania wieży. Osborn również zamierza zareagować na alarm twierdząc, że ta grupa idiotów nie da sobie rady bez niego, ale gdy rusza do wyjścia, Lyra nieoczekiwanie uwalnia się i zastępuje mu drogę. Norman cofa się pytając, dlaczego chce go zabić, ona zaś odpowiada, że wcale nie chce i zabiera się do całowania go. Dokładnie w tej chwili, naukowcy ARMOR odkrywają, że sygnatura cieplna Lyry jest odzwierciedleniem jej cyklu miesięcznego i oznacza, że właśnie teraz jest w środku owulacji.

Autor: Gil Galad

Galeria numeru

All-New Savage She-Hulk #3 All-New Savage She-Hulk #3 All-New Savage She-Hulk #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.